Новите-стари рецепти

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Заключена
Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Новите-стари рецепти

Мнение от BABY » вт мар 03, 2009 4:11 pm

Момичета и момчета ВЕСЕЛИ ГОТВАЧИ!!
Надявам се ,че няма да ми се разсърдите,но моля ви :D, нека когато пращаме рецепти,първо да проверяваме дали вече я няма.В последно време се повтарят толкова много,че...Само дето имената им са други.Така създаваме и излишна работа на админите.Защото при 8388 рецепти,няма начин да не се повтаря някоя.По добре нещо ново и различно,отколото старо с ново име.
Поздрави BABY!!!
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!


Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » ср мар 04, 2009 8:28 am

Веси,аз съм съгласна с теб :thumup:.Когато пускам някоя рецепта винаги проверявам дали някой друг вече не я е написал,НО ако името е променено няма как да разберем дали не ги дублираме :? .А мисля,че ще се съгласиш,че няма как да знаем по името ,че става въпрос за една и съща рецепта и това означава,че всички трябва да се изчитат.Аз вчера пуснах рецептата за Жадната монахиня-много хубав сладкиш,доста стара рецепта(помня как майка ми ми го правеше) и се оказа,че го има тук под името Калугерка(така писа Рени,не че аз го открих,но може да не съм търсила правилно)е как мога да се сетя,че е едно и също нещо :(
Изображение

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » ср мар 04, 2009 8:43 am

Ани, не пиши името,а съставките за проверка!Аз така проверявам и излизат рецепти с такива или част от тези съставки и предценяваш дали да направиш коментар с допълване на съставка(ако има само 1-2 разлика),а ако е различна рецептата пишеш :thumup:
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » ср мар 04, 2009 8:55 am

:thumup: мерси за съвета,ще правя така.
Изображение


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » ср мар 04, 2009 10:41 am

Здравейте момичета :)

В тази темичка сме се опитали да съберем съвети как да се избягва писането на рецепти, които вече ги има в сайта - Дублиращи се рецепти, основното е - търсете по уникалните продукти и в подходящата категория. Избягвайте търсене по подправки и видове мазнина, защото ако рецептата я има вече, но е написана с маргарин например а вие искате да я сложите същата, но с масло се получава дублиране. В този случай е по-подходящо към съществуващата рецепта да напишете коментар, например: "Аз го правя с масло и е по-хубаво" или нещо такова.

Ние при одобряването на рецептите ги проверяваме дали вече ги няма в сайта, но това отнема време - ако откриете повтарящи се - моля, пишете ни - това ще ни помогне да изтрием излишните по-бързо. Можете да ни изпратите лично съобщение, да пишете в тази тема или да пуснете e-mail - както ви е удобно, само моля посочвайте конкретно коя и коя са еднакви.
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср мар 04, 2009 2:02 pm

Докачливи потребители реагират остро и раздразнено, когато им се каже, че рецептата се повтаря!


Преди около 2 седмици написах в коментара, че рецептата се дублира. Естествено преди това отворих двете рецепти в два различни прозореца и ги сравних. Бяха 1:1. И какво направи авторката на втората?
Редактира си рецептата, смени киселото мляко с прясно и написа: НЕ Е ВЯРНО, моята е с прясно мляко! Илезе, че аз не съм догледала. Хаха.

А на тактични намеци, като например: Това ястие се казва така и така, не реагират изобщо!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » ср мар 04, 2009 2:11 pm

Рали, пиши ни директно на нас - ние не реагираме остро и не се дразним, направо трием излишните :)

Най-полезни са съобщения от типа: "Рецептата Х е аналогична на Y", докато "Това вече го има..." не помага особено ;)
Aut viam inveniam aut faciam

frizli
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 13
Регистриран на: вт яну 20, 2009 7:49 pm
:: 10 рецепти от frizli

Мнение от frizli » чет мар 05, 2009 11:33 am

Един път се повтарят, а друг път са толкова елементарни в смисъл ,че се побликуват рецепти който едва ли има човек който не ги е правил като например "сандвич с яйце и сирене"или "сандвич с пастет и краставичка" е добре вкусни са ама започвам да си мисля че просто трупат точки.Пък и все си мисля ,че всеки знае как се пържат картофи например,не е нужно да се качват такива рецепти.Така мисля!

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » чет мар 05, 2009 12:24 pm

Повтарям: ако нещо не е наред с дадена рецепта, уведомете ни - сигнал към рецептата, лично съобщение през форума, e-mail.

Детайлите помагат - КОЯ рецепта точно (име или най-добре линк или номер) и КАКВО не е наред с нея.

Ако смятате също, че е твърде елементарна, грешно написана, дублираща се или има друг проблем - пишете ни.

Заключвам темата.
Aut viam inveniam aut faciam


Заключена