Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от didurana » вт яну 07, 2014 11:52 pm

НИНКА И МИЛЕНКА,БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА!
Зарко е в къщи с кашлица и температура,затова нямах време да пиша по-рано,ходихме на лекар,поспахме малко....и така.
В събота ще имам гости,ще трябва да поизчистя ,да приготвя това -онова,но ще се справя някак си :wink: :) .
Спокойна нощ,приятелки мили!
Катето и Милето веднага почувстваха липсата ми :ooppss: :roll: ,благодаря момичета!


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср яну 08, 2014 2:20 am

След премеждията през този мразовит ден, успях да се прибера почти навреме :). Вашите мили пожелания ми стоплиха сърцето, за което много ви благодаря!
Бони, Натали, Миленка, Танче, Кате, Или, Миле, Ивка, Дидка, благодаря ви за хубавите пожелания и картички!
Или, честит имен ден на Йоли! Много щастие, късмет и упоритост й пожелавам!
Може би се говори по новините в БГ за студа, който настъпи тук. При нас е сравнително добре, само -16 градуса е. В някои щати е -40 и надолу :eek:
Снощи като си лягах мъжът ми ми заяви, че 100 % е сигурен, че колата ми няма да запали. А тръгвам на работа в 6 часа. Беше много късно да мисля какво трябва да направя, за това само се помолих и реших, че щом е толкова сигурен ще го събудя да ме закара той, ако е така :) Сутринта колата ми запали и успешно се придвижих. През деня ми мина през ума да я запаля по някое време да поработи, но се отплеснах и когато си тръгвах не пожела да запали, а трябваше да мина да взема детето от училище, за да не се прибира пеша в този студ. Върнах се да попитам работодателят ми дали ще може да ми даде ток от неговата батерия, но в този момент имаше среща с човек от фирмата , която ще им прави ремонт и ми беше неудобно да ги прекъсвам и затова се върнах в колата и реших да ги изчакам да приключат, но мина повече от час. Мъжът ми си бил забравил телефона, а служебният му номер все още не го знам, защото вчера започна работа. Не че нещо щеше да ми помогне. Сетих се, че мога да се обадя на нашия приятел, който рано се прибира от работа и той веднага се отзова. Този човек е невероятно добър. Добрините, които е направил за нас и много други хора са безкрайно много. Винаги е готов да помогне на всеки. Невероятен човек е! Много съм благодарна, че го познаваме (беше ни съквартирант и когато си купихме къща му предложихме, ако желае да остане да живее при нас)! Друго не знам какво мога да направя за него, защото той нищо от никой не приема, освен да разказвам за добрите му постъпки! Казва се Джон (и той има имен ден)! От цялото си сърце му желая да е жив и здрав!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср яну 08, 2014 5:10 am

Добро утро!
Изображение
Истината е дълбоко в теб. Смелостта е твоя пътеводна звезда през новата година.Тя ще ти проправи пътя към успеха.
Бъдете смели и приемайте всяко едно предизвикателство!

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср яну 08, 2014 7:04 am

Добро утро момичета
Имам чувството че съм изтървала да честитя имения ден на някои момичета
Моля за извинения
Нека всички именници са много здрави и щастливи
Днес пък било бабин ден
Нямаха ли край тия празници :eeek: :wink:
От маса на маса
От утре съм на диета за 3 месеца от както не съм на работа съм качила 7 кг УЖАС
Децата казаха вчера че днес са ми на гости а то какво било сега чета -бабин ден
Който празнува весел празник
Изображение
Почерпете се
Изображение
И благодарност към всички доктори и акушерки
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср яну 08, 2014 7:06 am

Добро утро
Да започнем деня с кафе
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср яну 08, 2014 7:29 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/Zazx2rJt4uQ[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=Zazx2rJt4uQ

Добро утро :)

Нека е честит празника на всички лекари и акушерки, на всички баби и кандидатбаби и на всички жени, които имат честта да бъдат майки :giflo1: :giflo1: :giflo1: Нека всяка жена има шанса да роди дете, да бъде майка и да даде на света поне още един живот, нека всички бъдем живи и здрави :heart: :heart: :heart:

Мисля си и аз все за Дианка и Стели - дано всичко е ОК :thumup:

Йоанка, мило смело момиче, много се радвам когато те чета :hug: :hug: :hug:

Дидка, стискам палци на Зари бързо да оздравее :thumup:

Нямам повече минутки, кафето свърши :coffee: , минутките бягат пред мен ...

На всички желая прекрасен ден и много усмивки Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср яну 08, 2014 7:49 am

:zwyncheta: :candle: :zwyncheta: Добро утро,мили момичета! Сядам на :coffee: и чакам останалите момичета.Йоанка,радвам се,че сте добре и не е така усложнена обстановката при вас,дано всичко отмине скоро! :thumbsup: Дидка, не се притеснявай,Зари ще се оправи! :thumbsup: Прекрасен ден на всички!! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср яну 08, 2014 8:08 am

Добро утро с аромат на кафе!

Изображение

ЧЕСТИТ БАБИНДЕН!

Изображение

Честит празник на всички лекари и акушерки, които дават живот на нашите деца! Пожелавам им здраве, успехи и много здрави бебета!


Изображение

Изображение

Йоанка, честит имен ден на Джон! Дай Боже всеки един от нас да познава поне по един такъв добър човек! Току що казаха по телевизията, че при вас температурите ще започнат да се покачват, в източните щати щели да станат дори пролетни. Като си помисля при тези от минус 40 до минус 16 и 2 градуса ще ви се сторят истинска пролет.
Дидка, надявам се днес да сте по-добре и на Зарко да му се размине по-леко този път.
Стискам палци и за Дианка и Стелиос, ще чакаме новини от тях.
Кате, как е Тони? Дано грипът, който се задава, да ви се размине, че особено на малките деца им се отразява доста зле.
Аз след малко ще водя Рокчо на лекар. Той вече е по-жизнен и весел, но все още си пази лапичката и подскача на три крака. Надявам се скоро да се престраши и да стъпи на нея.
Пожелавам ви лек ден, изпълнен само с хубави емоции!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср яну 08, 2014 8:14 am

Добро утро :D
Сбирката е започнала :clap:
Тук съм с кафето
Изображение
Йоанка, късмет е когато се докосваме до добри хора, дано приятелството ви пребъде.
Дидка, скоро Зарко ще се закрепи, знам че ти се късат нервите, ама нали за това си майка - с всичко ще се справиш :thumup:
Честит Бабинден :D



БАБИНДЕН. Народен празник. В българския народен календар 8 януари се отрежда за празник на бабите акушерки, които някога са били единствената родилна помощ, помагали са не само в мига на самото раждане, но и преди и след него. Те са знаели как да се изроди здраво дете, как може предварително да се определи полът му, как да се предпази от лоща орис. Този празник е езически и идва от далечните праславянски времена.

Сутринта на Бабинден жените, които имат деца от 1 до 3 години, наливат вода, слагат в нея босилек и здравец, приготвят сапун и нова кърпа. Отиват в дома на бабата акушерка за обредно поливане и миене на ръцете.Поливането се извършва в градината, за да се пресече всичко лошо, или на стълбите. При миенето бабата хвърля вода нагоре, колкото са капките, толкова са берекетът и здравето. Подскача нагоре, за да са пъргави децата.

Вечерта ритуалът продължава с обредно къпане на бабата акушерка. Както тя е къпала децата, така и те нея къпят. Празникът завършва с изпращане на бабата акушерка и даване на дарове в знак на благодарност към нея. Осми януари се празнува и в чест на болестта по децата, която наричали "бабици" (стомашно разстройство).

С календарната реформа на Българската православна църква през 1968 г. датата на честването на Бабинден се измества по стар стил - от 21 на 8 януари, като 21 януари се отбелязва като Ден на родилната помощ.
Изображение
Весел ден, веселушки
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср яну 08, 2014 9:26 am

1502649_703853886305081_27764008_o.jpg
Добро утро момичета,
компанията се е събрала,а аз още спя :) ,
но ето ме с моето :coffee:
Дидка,стискай зъби мила Зарко ще се оправи,
винаги е така с децата докато си създадат имунитет все боледуват само да не е грип.
Йоанка,Бог да благослови Джони :)
Всички се питаме как са Дианка и Стенли,дано скоро имаме новини.
Миленче,радвам се,че Роки е по-добре,дано скоро подскача нормално,
пиши как е минал прегледа.
Танчето и Катето да се стягат за гости :tongue:
Прекрасен празничен ден!


Заключена