Какво сготвих днес - Януари '14

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Makaweli » вт яну 28, 2014 2:23 pm

Привет и от мен :chef:

Менюто ни за днес е Супа топчета със зелева чорба, Постна картофена яхнийка. Десерта ще бъде Локумов сладкиш :hungry:

Нали днес съм си у дома - кухнята е моя :tongue:

Хубав следобед и топла и споделена вечер :love:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » вт яну 28, 2014 5:57 pm

Здравейте и от мен! :)

Имам още домашни кюфтенца, ориз, а за десерт портокали и ябълки. :)
Тези дни правих и едни специални брускети с крема сирене и черен хайвер, която е и стотната рецепта в моя блог. :roll:

Хубава вечер! :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср яну 29, 2014 3:50 pm

Здравейте :chef:
За днес пълнени сухи чушки с кайма и ориз, зелеви сърми, домашен типов хляб и сладкиш "Дамски каприз" :cook: :serve: :hungry:
ХУБАВ СЛЕДОБЕД :heart: :wine: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср яну 29, 2014 5:25 pm

Здравейте и от мен! :chef:

В тази виелица човек не може да излезе да напазарува нещо, за да сготви. Добре, че са запасите във фризера, благодарение на които опекох едни вратни пържолки, а като гарнитура към тях ще има салата "Ропотамо" (правим си я като зимнина и е много удобно). За десерт няма нищо... освен портокали. :(

Хубава вечер! :chef: :wink: :hungry:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср яну 29, 2014 7:09 pm

Здравейте! Тази вечер у нас ще сме на Салата от печен пипер с царевица и боб с кисело зеле на фурна. За десерт има портокали и ябълки.
Хубава и топла вечер ви пожелавам!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср яну 29, 2014 11:38 pm

Привет весели :chef:.Имам още от киселото зеле то май цяла седмица ще го ядем :D но направих един солен кекс.За десерт плодове.Спокойна нощ и весел ден

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 30, 2014 3:36 pm

:giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: Привет,весели :chef: ,днес сготвих Винен кебап,Салата от печен пипер с царевица - стана прекрасна,няма как да отида за пресен лук и я приготвих с праз,невероятно вкусна салатка,десерта мандарини,портокали и огромни червени ябълки - мисля,че са продукт на ГМО, но пък са сочни и сладки.Прекрасен следобед!!! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет яну 30, 2014 6:36 pm

Привет :chef:

У нас за вечеря - Салата от моркови, червено цвекло и ябълка, Препечени филийки с бекон, Мусака. За десерт има Ябълки, Халва :hungry:

Топла и спокойна вечер на всички :wine: :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » чет яну 30, 2014 10:36 pm

Привет неуморни :chef:.Тази вечер нашата вечеря беше:кюфтенца на фурна с кашкавал,лютеница,маслини и една салатка от саламче,кис.краставички и майонеза(подобно на руска).За десерт кекс Зебра и плодове

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет яну 31, 2014 12:25 am

Кате, радвам се, че салатката с пипер ти е харесала. В зимния сезон може би наистина е по-удобно да се приготви с праз.
Историята на тази салата поне за мен е много интересна. Преди време при едно пътуване видях край пътя да продават плитки с много красив и апетитен лук - бял и червен, един едър, едър, очите ми останаха в него. Тогава обаче бързахме, не спряхме, мъжът ми обеща, че като се връщаме ще си купим. Е, естествено не се върнахме по същия път и аз си останах без лук. От тогава все той ми беше в ума. Който ме познава, знае, като си наумя нещо не мирясвам докато не го направя. Та така и с лука - омърморих света, че не ми е купил. След няколко месеца той пак пътува, този път сам, но задължително спрял още на отиване и се върна с една връзка прекрасен червен, по-точно лилав лук. Закачихме плитката на един гвоздей в кухнята, получи се много оригинално. Който дойдеше на гости се впечатляваше. Бързо, бързо го популяризирах. Толкова беше красив, че ни беше жал да го ядем. Един-два пъти правих салата, беше много вкусен и сладък, но другите глави ги държах на плитката да ми красят стената. Един ден поглеждам към лука и какво да видя - от влагата вкъщи той прокарал и пуснал реколта. Показах го на мъжа ми и и той ахна, даже го снима с телефона си. Така посред зима се сдобихме с цяла гора от зелен лук на плитка и то без да го накисваме в бурканчета с вода както обикновено се прави. Представете си каква влага е у нас. Та така, обрахме си реколтата, а за същата вечер бях размразила печен пипер и салатата стана, царевицата я добавих заради детето, че много я обича. Станах много досадна, но исках да обясня защо предлагам тази салатка със зелен лук точно посред зима :) .
Хубавото е, че вече целогодишно на пазара има всякакви зеленчуци и каквото му се яде на човек може винаги да си го приготви. Ето например, тази вечер бях решила, че ще правя зелена салата. Отварям хладилника и виждам, че е свършила. Както вече писах голямо съм магаре, като се заинатя и реша, че ще правя нещо, сън няма да ме хване ако не стане. Туршии и зимнина колкото искаш, ама аз не, та не - зелена салата! Не ме спря ни студ, ни лед - отидох до магазина до нас да купя. Естествено там беше свършила, ходих до другия, но накрая намерих. После си мисля с кой акъл в тъмното, студеното и хлъзгавото, посред нощ сама жена съм тръгнала за салата посред зима. Но важното е, че накрая стана на моята :clap: :clap: :clap: !
Така вечерята ни беше Пъстра зелена салата, от която даже и Рокчо за мое удивление си хапна с удоволствие, и свински вратни пържоли на фурна. За десерт за детето има шоколад, а за мен чаша червено вино.
Колко дълго писах, за да отчета накрая за днешното меню :ooppss: :ooppss: . Няма да ви досаждам повече.
Лека нощ!


Заключена