Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от milena75 » нед фев 02, 2014 11:45 am

Диидка, и аз съм ЗА1 Предпочитам да е на обяд, за да не стои Весито сама вечерта, но ако искате да е вечерта ще я взема с мен. Както вие решите.


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед фев 02, 2014 1:02 pm

Ако ще е вечер бих искала да е събота,защото няма как да взема Зарко в неделя.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед фев 02, 2014 1:19 pm

Трябва да попитаме и другите момичета кога им е удобно - на обяд или вечерта и дали в събота или неделя.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед фев 02, 2014 4:08 pm

Няма ви ей...за по едно :coffee: ...
Досега домакинствах,сега ще се опна на леглото с краставички или картофи на оченцата :roll: :tongue: ,може да не спя ,но съм си обещала поне половин час това тяло да почива :wink: :) и като стана отново ще ви проверя дали сте ,,дошли,,..


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед фев 02, 2014 4:26 pm

Здравейте момичета!
Вчера ми блокира клавиатурата на компютъра и нямаше как да пиша. извиках си един майстор, погледна го момчето и ме посъветва да си купя нова, та отидох днес до Технополис и си купих нова и сега вече мога да ви пиша. :yee:
Дианка, чудесен празник сте си направили, ти си перфектна домакиня, а и Виви (да ти е жива и здрава) страшно много ти е помогнала. Да сте живи и здрави цялото семейство, да празнувате и да се събирате само по хубави поводи! :celebrate: :celebrate: :celebrate:
Дидка, пожелавам ти да ти се сбъднат всички мечти :hug:
Момичета от Варна, много се радвам, че успявате да се съберете, да се видите, да си поговорите сладко сладко :thumup:
Сега да изпием по едно следобедно и да си пожелаем хубава неделна вечер :hug: :hug: :hug:
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » нед фев 02, 2014 5:41 pm

Мили момичета,
Сърдечно благодаря на всички, които ме поздравиха по случай 75-годишния ми юбилей!
Благодаря за милите думи и пожелания!
:love: :love: :love:
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед фев 02, 2014 6:13 pm

:giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: Дидка,сега съм свободна и ти отговарям - при нас положението е неспасяемо,свикна на яслата,но научи толкова негативни неща,започна да ни посяга да ни бие,непрекъснато се прави на нинджа и повтаря,че Тони е голям,Тони е батко,голямо самочувствие,опитваме с добро - говорим,че това не хубаво,но започва нервно да ни предупреждава да млъкваме,иначе раздава шамарено правосъдие,нямам думи,не ми харесва всичко това,но дълго мислих,какво кара детето да се държи по тоя начин - то било просто,задоволено дете,нищо не му се отказва - играчки,храна,облекло и обувки само от Англия,ако не получи желаното,реакцията е на невротик,започва тръшкане,търкаляне по земята,крещи на висок тон,жалкото е,че абсолютно всички деца около него имат същото поведение,притеснена съм от всичко това,мисля да се консултирам с психолог,трябва спешно нещо да се направи,Миленка много добре е описала за отношението си към Веси, детето трябва да има респект от родителите си,представяш ли си,ако всичко това продължи и стане непоносим,да няма уважение към никого - моля се,дано има разрешение на това положение, момичета,ако можете,помагайте,такова нещо никога не съм виждала при моите момичета.Това е в общи линии мила Дидка, има за какво да се притесняваме,нуждаем се от промяна на отношение,лично аз се чувствам безсилна.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед фев 02, 2014 6:30 pm

Кате,същата работа!!!!!!!!!!!Не мисля ,че е от презадоволяване,защото Зарко не е в това положение.А Миленка,казва ,че ще ми държи тон,той вече го ПРАВИ!!!!!!!Примерно иска десерт ,а наближава хранене,отговарям ,,после,,или ,,нямаме,, при което започва един рязък тон,,как нямаме,как така да нямаме!!!!!!!!!!!Работната е там,че аз пазаря за дни напред и шкафовете колкото ми е възможно са заредени.И той го знае и настоява.И интересното е ,че когато не сме сами се държи прилично и кротко.За хапането какво да говорим!!!!!!!!!!!Опитва се да ме удря като е недоволен,започвам вече за съжаление да крещя,защото не искам да бия!!!!!!!!!!Повтарям едно и също нещо 5-6 пъти!!!Как да се научи да има респект.Дали стана така от много целувки и милувки?????????? :thinking: :thinking: :thinking: Няма ли начин все още да си прегръщам и целувам детето,без да се разглезва?Говорих с госпожите в яслата,мислех да го обсъдя и с психолога там,но ми отговориха,че е едно от най-послушните деца там,че е доста развит за възрастта си,дори ми казаха отрано да помислим за училище от по друго ниво/в смисъл ,че е умен/.Значи проблема е в мен.Баща му е по-строг и много държи на дисциплината,но пък не е всеки ден с него ....и така.........

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед фев 02, 2014 6:57 pm

Днес е един хубав ден,но защо свършва толкова бързо???!!! Чудя се и защо училищата не започват от 10 .00 часа напр. :tongue: за още по-малките ...въобще не коментирам ...я си представи аз не ми се стсва сутрин ....а трябва да ги вдигам милите ....виж ако ставаха по-късно ( :yee: :D :yee: )..щяха да са по-спокойни и сигурно щяха да закусват ,да отиват с желание .....и въобще всичко щеше да е различно !!! :thumup: Но ,днес имам време за фантазиране ,и затова го споделям това ....Много ми е мързеливо днес .... :ooppss: Вечерта на рожденния ден ми остана едно тесто за пица и го скрих във фризера и днес се справих бързо с обяда ,половинчо (БОНИ, :thumup: )е на работа ,но след малко ще приготвя един нахут,че както е судено една супа с лимон ще ни се отрази супер ...пък и утре няма да мисля за готвене ...Момичета ,купона бе наистина супер ,вече готови полуфабрикати няма да купувам,защото ,по-голямата част останаха ,а народа наблегна на домашно приготвените истории и добре, че се бях приготвила добре . Колкото до тортата ,радвам се ,че зарадвах децата ...те не разбират дали е мек фондана или е твърд .....интересува ги външния вид и да е вкусно.А мен днес ме зарадваха и ЙОАНКА и РАЛИЦА,и двете са майсторки ,и то не какви ,а талантливи и уважавам труда им ,че съм се справила отлично ....Ралица дори сподели,че цветовете ми са супер и съм избрала и торта ,която помага да не се доловят грешките ,важното е ,че децата останаха доволни !!! ВЕРЧЕ,наистина огромна помощ ,най-важното е ,че долови сама,че трябва да помогне и,че ми е притеснено ....на моменти я виждам все още малка ,а ме изненадва с всеки изминал ден . Дотук добре ,ами сега да споделя,че на 7 .02 . трябва отново да пътувам за Атина и прития ветрове ми настръхва косъма ..... :cry: :eeek: :cry: ,дано се пооправи до четвъртък ,аз смятам да се върна ,пътувайки в петък вечер и събота около 5 часа живот и здраве да съм се завърнала ....още едн ,голям маратон .....Добре,че тия съвременните кораби са като ....как да се изразя ......има всичко в тях и Мак Доналдс,и ресторанти и кино ,и кафета и магазини и...какво ли още не ,отделно във всяка зала има последни модели телевизори ,не е скучно ,но са много часовете ....както и да е поне топло е и някак ще мине и тоя път ,офицерите ми помагат изключително много за да ни настанят с инвалидната количка ,много са учтиви и добре,че се намират все още добри хора ! :) ДИДКА,идвам макар и късно в компанията ....искам да си оптимистка и да си сигурна,че всичко хубаво тепърва предстои за теб !!! :) На всички пожелавам лека и топла нощ ,и още по-красива нова седмица ,изпълнена с доброта ,топлина(и навън и в нас )и много,много усмивки !!! Сетих се за Петльовден ,че бях честитила скоро ,преди 2 седмици някъде и дори НАТАЛКА бе варила петел предния ден ....ей,че ме държи паметта още :yee: ,но сега прочетох ,че днес се празнува по стар обичай,а тогава било по нов .... :? :? :? с нови и стари ще ни утежнят паметта още и още ,това за инфо просто ,целувки на всички веселушки !!! :) :) :) “Всичко ще е наред, чипоноско,
и този вятър ще спре, и тази зима ще си отиде.
Ти само запали огън в сърцето си от надежда
и ми вярвай за пролетта. И запомни, че
нищо не стопля така, както:
една прегръдка обич, една капка вяра,
една добра дума и една усмивка от сърце –
и то най-вече, когато ги даряваш ти.”

~ Из “Little fool in а big world. Sunflowers stories”

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед фев 02, 2014 7:23 pm

Нали и аз съм майка и имам подобни проблеми ....единсъвет от мен ...децата ги обичайте ,но не се издавайте ...децата знаят ,че ги обичате и затова и си позволяват тия реакции.Трябва от много малки да имат респект и да знаят ,че на всеки е позволено това и това ...и дотам ,няма нужда се крещи ,защото според мен стават още по-слобни и войнствено настроени ....просто трябва да му покажете с интонацията на гласа ,а също и с изражението на лицето ,да се наведете ,когато е по-малко на неговото ниво и със строг тон да му се обясни,че при следващо вдигане на ръка ще последва наказание ....което трае според възрастта на детето 2 годинки -2 минути и на определено за целта место напр. един ъгъл ,едно стъпало или където прецените ...много е трудно ,ходих на психолог и това са техни съвети ,трудно е и иска време ,но има учудващ ефект ....в един момент просто се съгласява ,че не може да става винаги по неговото .....Егоизмът е трудно да се преодолее ,нищо ,че са толкова малки и си мислим,че не разбират ...разбират абсолютно всичко и доголяма степен усетят ли ,че са в центъра .....опазил ни Бог ....сега последния път ,когато бях в болницата се хванах за главата .....Стелиос все ми викаше "Колко е глезен и невъзпитан ....просто речника ми е беден да ви опиша какво видях и както ме знаете вечерта не се стърпях и когато заспа ,поговорих с майката ......понеже дълги години не са имали деца и не чупят нито дума ,нито хатър ,,,колко жалко ....колко пъти я удари и всичко ,което пожелаеше трябваше да се изпълни на минутата ,посъветвях я по майчински ,аз нес нито психолог ,нито зная нещо повече ,но отглеждайки и моите ,не съм от друга планета ,сблъсках се и аз с подобни проблеми ....сега всичко си има правила ,наказания и .....норми ...и мен много неща не ми харесват ,но обществото ни налага своите неписани закони и норми на поведение ...колкото по-малки го осъзнаят ,толкова по-щастливи деца ще бъдат ,това важи и за моите и ,за всички ....децата трябва да знаят мястото си ,родителите също тяхното !!! Днес прочетох и нещо,което ми допадна много ,а именно ОСВЕН ВИСшЕ ОБРАЗОВАНИЕ ,ДОБРЕ Е ДА ИМАМЕ ПОНЕ СРЕДНО СЪОБРАЗЯВАНЕ И МИНИМУМ НАЧАЛНО ВЪЗПИТАНИЕ !!! Успех в трудната роля на родитела ,не се притеснявайте ....търпение и упоритост !!! :) :) :)


Заключена