Какво имам-какво да сготвя

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
Потребителски аватар
sumer
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 103
Регистриран на: съб юли 12, 2008 1:26 am

Какво имам-какво да сготвя

Мнение от sumer » чет юли 17, 2008 7:00 pm

Не видях подходяща тема в която да задам въпроса си и затова създавам тази тема,ако мислите че има същата,изтрийте я.Моя приятелка ми даде една голяма чанта зелен лук,и аз не знам сега какво да го правя,ще има да ядем лук до .....Помагайте с съвети,как да го съхранявам и какво мога да приготвя от него.Благодаря


SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Мнение от SweetyPie » чет юли 17, 2008 8:11 pm

sumer написа:Не видях подходяща тема в която да задам въпроса си и затова създавам тази тема,ако мислите че има същата,изтрийте я.Моя приятелка ми даде една голяма чанта зелен лук,и аз не знам сега какво да го правя,ще има да ядем лук до .....Помагайте с съвети,как да го съхранявам и какво мога да приготвя от него.Благодаря
Не занам как можеш да го съхраняваш,но можеш да направиш агнешко със зелен лук.Ако не обичате агнешко ,можеш да го замениш с пилешко или свинско.

Потребителски аватар
sumer
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 103
Регистриран на: съб юли 12, 2008 1:26 am

Мнение от sumer » чет юли 17, 2008 8:59 pm

Да, това е добра идея,приготвила сам пилешко за следващото готвене.Ако някой има подходяща рецепта,може да я сподели.Обичам да опитвам нови неща.

sve_georgieva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 204
Регистриран на: пон юни 16, 2008 9:15 pm
:: 19 рецепти от sve_georgieva
:: 39 снимки от sve_georgieva

Мнение от sve_georgieva » чет юли 17, 2008 10:22 pm

Можеш да си го нарежеш и да го замразиш във фризера или в камерата на хладилника- когато ти е необходим го използваш без да го размразяваш


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед авг 17, 2008 10:46 pm

Стават много хубави бъркани яйца с пресен лук. Първо нарежи лука и го задуши на слаб огън, после прибави яйцата към които си сложила малко сол и бъркай докато яйцата станат готови. Лесно става и не залепва на тигана ако имаш тефлонов. :D


Отговори