Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от milena75 » нед апр 27, 2014 8:25 am

Дианка, надявам се майка ти скоро да се възстанови и да забрави неприятното преживяване, стискам палци! За съжаление живеем в държава, в която безумието почти винаги взима връх :agr: . Миналата година на детската площадка, на която играе дъщеря ми, както и много други малки деца, младежи започнаха да водят кучетата си, два "кротки" питбула и да ги пуска свободно да тичат около децата. Стигна се дотам, че децата се прибираха като в кошарка зад загражденията за най-малките, а двете кучета си бягаха спокойно около седящите отвън родители. Една майка им направи забележка, кучето скочи срещу нея, а стопанинът си стоеше най-спокойно и каза, че жената си била виновна - кучето усещало, че го заплашва и за това било реагирало така. Много се ядосах. Наистина не я ухапа, но следващия път това "добричко" куче може да реши, че топката на някое от децата заплашва стопанина му, какво ли ще стане тогава. На градинката има голяма табела, че е забранено разхождането на кучета без каишка, при нарушения се звъни на тел. 112. Е, обадихме се. Познайте какво ни отговориха - щом няма ухапан не можем нищо да направим. Какво ли пък ще могат да направят ако имаше ухапан?! Намерих един телефон в общината, на който можело да се подават такива сигнали. Те пък ми обясниха, че могат да дойдат на проверка, но само до 17.00ч, защото после им свършвало работното време. На всичкото отгори беше предизборно време и всички полицаи били ангажирани покрай изборите, та нямало как точно в този момент да ни обърнат внимание. Ето това е нашата държава - осигурява защита само в работно време и то ако няма по-важни дела като това да пази политиците от техните избиратели. Да не се чудим после защо децата на тази държава ще бягат от тук!
Държа да отбележа, че много обичам животните и не съм против тях. Аз също имам куче, но никога не си позволявам да го пусна без каишка, въпреки че е мъничък, той е все пак животинка, която не се знае как ще реагира, а и само да стресне някого пак ще е много неприятно.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 27, 2014 9:10 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/GKYIC2MPjO0[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=GKYIC2MPjO0

Добро утро :giflo1:

Илинка, благодаря ти миличка :hug:
Благодаря и на всички ранобудни момичета в неделното утро :sun: Едно слънчице грее навън, свежо и приятно е, а аромата на кафе ме омайва :coffee:

Дианка, напълно съпричастна съм с твоите мисли и тези на всички момичета. Безотговорно и жалко е това, което се случва по улиците. Съвсем скоро, преди няколко дни, възрастна жена в близко село си отиде нахапана от домашно куче - питбул май, което прескача през оградата и я нахапва жестоко.
Дано мама скоро се възстанови безпроблемно :thumup:

Аз имам малко домашна работа и после ще излезем на разходка :)

Хубав и спокоен неделен ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед апр 27, 2014 9:31 am

Добро утро :)
Днес трудно станах, нещо ме боли гърба, ама сега с кафето при вас ще се стегна
Изображение
Имам и аз случки с кучета, от които тези животни ги предпочитам на картинка и никак не мога да им се умилявам. Но лошото беше преди години, когато отивайки на работа майка ми беше нападната от домашно куче, което прескочи оградата и и разкъса мускул на ръката. Пътя и от години минаваше край тази къща и хора и животни я познаваха, както и тя тях, но собственика тогава каза, че тя била стреснала кучето и то се защитавало. Процедурите с лекарите са ясни, нервите и уплахата също. Малко след това същото това домашно любимо куче нападнало племеника на собственика - 4 годишно дете, което си е играело в двора и е с нахапано лице. Тогава "милото" животно било застреляно от господаря си, ама щото роднина е пострадал.
И аз обичам животните, но всеки да си знае мястото и ако може да ги виждам на картинка ще е най-добре, от там не хапят, мърсят и сеят зарази :)
Сега се захващам с домакинстване и моите любимци - цветята, искат разсаждане и т.н.
Хубава неделя
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед апр 27, 2014 10:16 am

Здравейте в неделя, ранобудни момичета!
Вие сте се наспали, а аз още не съм си легнала. До преди малко проектирахме кухнята, която утре ще отидем да купим от IKEA (последния ден от промоцията има 20 % намаление). Днес ходихме да видим дали ще харесаме кухня от един търг, но не намерихме. Занимавах се и с декорацията за една торта, за която трябва утре на намеря време и възможност да направя, за да мога да зарадвам един рожденник на преклонна възраст. Стискайте ми палци да се справя със всичко, че ня ми остава много време да поспя и да не се замотам нещо (да заспя и да изгоря тортата, например) :).
Да ви покажа декорацията, която съхне в момента и се надявам да украси заплануваната торта:
Изображение
Наталка да ми каже дали се доближава поне малко до истинска цигулка :)
На вас желая прекрасен ден, а аз дано поспя, че ще е напрегнат ден.
Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед апр 27, 2014 10:23 am

Здравейте момичета,
преди малко се прибрахме от село,спахме там,а половинчо има работа тази сутрин и бързахме да се приберем,
сега съм си направила една кофа кафе и съм с вас.
У нас снощи е имало купон оставили са за мама чашите в мивката,не ми тежи нека се забавляват децата,
почти винаги в събота младежта е у нас,така им се радвам задружни момчета и тук таме някое момиче :)
Днес ще се поразвихря в кухнята,че утре си имаме рожденик и трябва да го уважим подобаващо.
А що се отнася за тези бездомни кучета нямам думи те са навсякъде и май се оказва,че ние сме безсилни пред тях,
за жалост това се случва в Нашата страна :wink:
Йоанка декорацията е прекрасна и цигулката е като истинска,бъди сигурна ще ги смаеш с тази красота :clap:
1973281_536727613105240_4942057030315335863_o.jpg
Неделният ден да е прекрасен, пълен с положителни емоции, много смях и радост.
Усмихната неделя!
Бъдете здрави!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед апр 27, 2014 10:37 am

Йоанка, цигулката е перфектна, но без лък как ще свири :thinking: :D :wink:
Голям виртуоз си, аз и в мечтите си не мога да те стигна, вярвам, че господина ще е трогнат и предполагам ще изсвири нещо на неядлива цигулка :)
Успех в намирането на подходящи мебели :thumup:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » нед апр 27, 2014 4:54 pm

Йоанка, тази декорация е страхотна, особенно цигулката. Не си ли търсиш чирак, да взема да дойда да ме научиш на тези красоти ? :)

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед апр 27, 2014 5:07 pm

Йоанка, прекрасна декорация! Всичко е много красиво - и цигулката и цветята. За мен си виртуоз в сладкарството. БРАВО НА ТЕБ!!! :clap: :clap: :clap:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » нед апр 27, 2014 5:09 pm

ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!
ИДВАМ ЗА ЕДНО ПОЗАКЪСНЯЛО СЛЕДОБЕДНО КАФЕ,ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО ИМАМ КОМПАНИЯ :)
ПРИЯТНА ПОЧИВКА В НЕДЕЛНИЯ ДЕН И КРАСИВА ВЕЧЕР!
484306_591191320910102_2081230278_n.jpg
ЙОАНКА ГОЛЯМ ТАЛАНТ СИ.БРАВО НА ТЕБ!
КРАСОТА СЪЗДАВАШ!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед апр 27, 2014 7:20 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добър вечер,мили момичета! Йоанка,браво мила,всичко е изпипано професионално - много естетично и красиво,поздравления!! :clap: :clap: :clap: Мисля си за майката на Дианка,добре,че е във болница,надявам се да получи адекватна помощ,дано се възстанови милата жена.Момичета,пожелавам ви прекрасна неделна вечер!!! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2:


Заключена