За икономическата криза

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

За икономическата криза

Мнение от BABY » нед апр 05, 2009 11:36 am

Попаднах на тази статия,която никак не е радваща,за съжаление :(
Вижте за какво става въпрос!!!
http://bipartia.com/index.php?option=co ... &Itemid=39
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!


Потребителски аватар
vile11
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 75
Регистриран на: нед мар 08, 2009 9:41 pm
:: 7 рецепти от vile11
:: 16 снимки от vile11

Мнение от vile11 » нед апр 05, 2009 1:11 pm

Преди избори се паявява какво ли не. Те са го писали така, че сякаш идва "края на света". Малко по-притеснителните може би ще се постреснат. Ние сме най-обикновени хора, с моя мъж Вярваме единствено на ръцете си, ако ще се молим, то Молим се за здраве. И ние имаме заеми и ако банката банкрутира - лично мен не ме е страх! Работили сме и пак ще работим! Но мисля си, че все нещо преувиличават - нали сме пред избори. Трябва да сме позитивно настроени и горе главата!

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » нед апр 05, 2009 1:25 pm

Весе, всеки знае,че кризата тепърва ни предстои....
Аз се старая да не мисля за това, но то е непрекъснато около мен (нас).
"Настръхнаха ми косите" от тези зловещи прогнози.......особено за лизингите (ние имаме лизинг за кола......остават ни още 10 вноски по 1000лв.) Дай боже да се справим.....Сви ме стомахът......май не трябваше да влизам в темата......Добре, че е готварската тема - там изключвам и не мисля за друго......отивам там да се разсея,че се натоварих психически....

Потребителски аватар
desislawa
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 88
Регистриран на: ср яну 28, 2009 8:05 pm
:: 47 рецепти от desislawa

Мнение от desislawa » нед апр 05, 2009 2:40 pm

Не се стряскайте толкова.Това което се говори сега е точно заради изборите!Защо не го казват преди тях?Всичко е фалш.Много държави имат външни заеми не само БГ.В Бг кризата няма да е толкова драстична,както в развитите държави,Кризата ще засегне тях най-много.Както други световни кризи ,за които всички знаем и тази е изкуственно създадена.Всеки един $ който се печата носи лихва.
Бг няма толкова акций на свтовния пазар.Тази година ще е тежка,защото всички проекти са замразени.Вярно е ,че политиката която се водеше е неправилна,това е известно на всички.Известно е ,че българина мълчи дори и да е гладен.Което не е характерно за другите държави.Темата е много дълга.Но с две думи:
От другата година ще започнат няколко големи проекта в Бг.Имаме да усвояваме милиарди отпуснати,но не сме готови за това.Има много програми по които да се работи,но все оше няма кой да го направи.И този хаос няма да продължи дълго,защото точно тези които крадат в милиони те самите скоро ще направят всичко възможно да си запазят парите,а това става само когато има контрол и закони които да се спазват.Пари има ,само няма кой да ги контролира.Това е проблема.
Винаги населението е страдало,то е манипулираното и то плаща.
Прогноза за световната криза е че до 5 години всичко ще се оправи.Което и да е правителство в Бг няма да печата пари ,за да предизвика инфлация.това вече го пробваха.Просто сега ще опитат да засилят контрола и правилното усвояване на парите,защото вече няма на къде,пари няма да влязат в БГ по друг начин.Което и да е правителство а то ще е пак коалиция го знае.ЕС няма да позволи да се усвоят пари просто така.
Качествени работници винаги ще се търсят,защото това е глад в Бг.Затова не се притеснявайте за работните си места.До скоро правителатвото се чудеше какво да измисли за да вкара работници от чужбина.Дишайте спокойно и не обръщайте внимание на манипулатори като медийте.на тях затова им се плаща.


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » нед апр 05, 2009 5:15 pm

Виле и ние с мъжа ми сме най-обикновени работници,които си изкарват парите с двете си ръце и много труд.И аз имам заем банката/то сега кой ли няма/,но ме притеснява това,че заради тая стагнация не се намира лесно работа.Тука в Хасково много шивашки фирми затвориха,които останаха са с намален персонал,или работят кагато има някаква поръчка само/като нашата/.Други фирми са на 4 часов работен ден/като мъжа ми/.И какви пари се изкарват така?А като трябва да се издържат студенти?Не е вярно че е предизборно.В другите държави да няма избори?В Испания още от миналата година-лятото е започнало да се усеща.И доколкото разбрах Сорос е предупреждавал за това оше преди 2 години.Не ви пуснах линка да се притеснявате момичета,а да кажете какво мислите за кризата.Съжалявам,ако съм притеснила някой :(
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » нед апр 05, 2009 7:55 pm

Веси, погрешно си ме разбрала миличка!
Не се извинявай! Просто като се замисля какво ни чака ми се свива сърчицето......

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон апр 06, 2009 3:49 pm

Кризата е шанс за преосмисляне на нашата ценностна система.

Света в мащабите на село

Ако смалим света до размерите на едно село със 100 жители, ще получим следното разпределение:


60 Азиатци
16 Европейци
13 Американци (4 от Северна и 9 от Южна Америка)
11 Африканци


54 ще са жени
46 ще са мъже


73 ще са НЕ-бели
27 ще са бели


75 ще са НЕ-християни
25 ще са християни


89 ще са хетеросексуални
11 ще са хомосексуални


6 човека ще притежават 59% от капитала на тази планета и всички тези 6-има ще са от САЩ.


82 човека ще са бездомни или ще живеят в импровизирани колиби.
74 човека ще са неграмотни, няма да могат да четат и пишат, и няма да имат достъп до образование.
62 чавека ще са хронично гладуващи.
12 човека няма да имат достъп до питейна вода.
19 човека ще живеят с по-малко от 1$ на ден.
1 човек тъкмо в този момент ще умира.
2 човека тъкмо ще се раждат.
1 човек ще има висше образование.
1 човек ще притежава компютър.

Ако ТИ днес сутринта си се събудил по-скоро здрав, отколкото болен, си сред щастливците, които не принадлежат към единият и половин (1,5) МИЛИОНА души, които няма да доживеят следващата седмица!

Ако никога не си треперел пред ужасите на една война, ако не си изживял изолация и преднамерени мъчения в затворническа килия, ако не си гладувал повече от месец, си по-късметлия от 550 МИЛИОНА души на този свят, които в този момент изживяват точно тези агонии!

Ако можеш да посетиш църква, джамия, синагога или храм, без да се страхуваш, че ще бъдеш политически преследван за това, имаш повече късмет от 3,1 МИЛИАРДА души в света, на които им бива забранено това човешко право!

Ако в хладилника ти има поне едно пакетче масло, ако си облечен с поне една дреха повече, освен долни гащи и нещо нагоре, ако имаш някакъв навес над главата си и притежаваш едно легло, си по-богат от 76% от хората в света!

Ако притежаваш банкова сметка или каквито и да е пари в наличност - в портмоне или под дюшека, принадлежиш към 8-те% БОГАТИ в този свят!

Ако си в състояние да четеш тази статистика, си облагоденстван, защото не принадлежиш към 2,1 МИЛИАРДА души в света, които не умеят да четат!

И.....притежаваш компютър!!!

С темпото, с които в това село се раждат деца, броят на жителте в селото през 2050 година ще бъде 143! И процентът на страдащите ще се е повишил!



Така че всеки от нас ще си спести много грижи и безсънни нощи, ако осмисли, че това, което сме приели са даденост и норма, е всъщност ЛУКС! Така може би няма да ни боли толкова много, че кризата ни кара да затягаме коланите. Поне имаме колани!
Последна промяна от Aliana на пон апр 06, 2009 7:32 pm, променено общо 1 път.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон апр 06, 2009 7:30 pm

обърках бутоните, вместо промяна - цитат. :oops:
www.facebook.com/artandhobby


Отговори