Как тече денят на Веселите готвачи? - Септември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sladki64e » чет сеп 25, 2014 7:13 am

Добро утро, момичета!
Изображение
Влади, лека нощ на теб!
Танче, пожелавам ти всичко да се оправи! Не падай духом!


vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет сеп 25, 2014 7:38 am

Добро утро, момичета, :coffee: за събуждане ви поднасям. Танче, дано бързико видят къде ти е проблема и да действат докторите, че това е най-важно -правилната диагноза. Ивка-работливка, като гледам кога си писала, че и на работа си тръгнала,какви са тия твои батерии :? Кате, аз само си говоря и им се заканвам ама това е от нерви, не съм толкова лоша, засадих много билки и цветя а накрая една рошава градина, като проскубана кокошка. Но пък за сметка на това цяла зима ги храня, когато навън е -10, -15гр. а понякога и -20 тогава им оставям на гадовете хлябче на терасата и го следя да не замръзне, че тогава лошо, ама сега им е далеко студеното и ми създават нерви, представи си само като рият в пръстта и извадят голяма част от нея, нито китки нито пясък (че и нея я купувам) а всеки ден метене, по едно време си мислех да им сложа капан за мишки (голям е колкото кибритена кутия) чудно украшение ама грешно е, като и се щракне на муцуната ще бяга из квартала с намордник и няма да се сетят за моята тераса. Това е , няма ненаказано добро. Наталка, и моя холестерол е в повече, какво да ги правим :thinking: , иначе не вярвам, че след циганското лято ще измиеш прозорците, до седмица ще си написала, че си ги измила. Видях Миленка беше качила снимки от хотела в Сандански, където са нощували на път за Гърция. Как и завидях да знаете, Сандански е на 10 км. от моето родно място, познавам града толкова добре :( . Хайде лек ден от мен а аз отивам да сънувам, че пия кафе с вас на някоя кафе-сладкарница в Сандански.

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет сеп 25, 2014 7:40 am

Благодаря, Йоанка! Лека нощ и на теб. Изпуснах те покрай моите обяснения.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет сеп 25, 2014 8:11 am

:giflo2: :giflo2: :sun: :giflo2: :giflo2: Добро утро,мили момичета! Сядам на :coffee: с вас!Влади,пак се посмях с тия лудички катерици,иначе ти съчувствам и аз не бих издържала на техните изпълнения. Таничка, на добър час да е всичко,чакам добри новини.Влади,много е красиво в родният ти край,каква природа,каква прелест! Йоанче,нищо не пишеш,как сте,как е Дани??? Момичета,пожелавам ви прекрасен ден! :giflo1: :heart: :giflo1:


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » чет сеп 25, 2014 9:58 am

Здравейте мили момичета!
Красива есенна утрин ви желая!
Умишлено не влизах,не бях най добрата компания.
През този месец в годините си отидоха от този свят и двамата ми родители.
В тези дни съм потопена в спомени за един спокоен,сигурен и много щастлив период от моя живот.
Благодарна съм и на децата,че пазят светла паметта им .
Нали хората са го казали ,че човек е жив докато има кой да произнася името му.

А живота иначе продължава с пълни темпове.Сега пак сме трите заедно и къщата е пълна.Така ще е до началото на декември.
Мисля я Танчето.Дано лекарската намеса е компетентна и точна,че неизвестността е лошо нещо.
Влади ,ами то цветята са ми удоволствие.Гледам през цялата година да е пъстро на терасите ,създава настроение.
Сега чакам да докарат теменужки,ходихме в неделя до разсадника ,но казаха след 2 седмици.То май тази година ще е доста студено от рано та да видим.
Катерици и ние имаме,особено сега са дейни.Пред едната тераса има голям орех и крият орехи в сандъчетата.Аз се оплаквам а Ели ги подяжда.
Натали,браво за изследванията.Харесва ми колко сте организирани и стриктни с Катето.По отношение на здравето съм страхлива и все отлагам прегледите пък съм здравен работник.
Хайде да ви оставям,че клиентите се раздвижиха ,а и Ивка ще се наработи докато ви пиша,а Влади и Йоанка ще се наспят.
10635872_685008368251867_834391356736873657_n.jpg

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет сеп 25, 2014 10:52 am

Добро утро :)
Нареждам се и аз в редичката с кафето
Изображение
Танче, дано бързо се разбере проблема и докторите си свършат работата адекватно и съвестно :)
Кате, явно терасите ти са големи, аз като сложа цветята едва се разминаваме, даже място за табуретка нямам, какво остава за масичка за кафе. Но и да имах място пак щеше да е неудобно заради шума. Блока ни е буквално на 15 метра от най-оживения булевард във Варна и на терасите не е най-уютното място за кафе :)
Влади, тези зверове са голяма вършачка :) поне да ти бяха благодарни че ги храниш :) А прозорците наистина ще почакат, първо да прибера китките вътре и тогава :)
Тези дни Бони ми се е изгубила :thinking:
Хубав ден :)
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет сеп 25, 2014 3:30 pm

Привет, момичета!

Днес е дъждовно и мързеливо.
Кате, благодаря, добре сме. Дани днес не е на училище (някакъв празник е) и стана по-рано от обикновено. Настани се при мен и двамата сме голяма гледка - той с таблета, аз - с лаптопа. Винаги, когато не е на училище става рано и то от мерак да си играе. Вчера извадихме и второто горно предно зъбче. Той си го разклаща сам и аз само го завъртам наляво-надясно и сме готови. Не иска да ходи на зъболекар да му ги извадят и се специализирахме.
Влади, тези катерички са голяма напаст. Съседите имат дървета с райски ябълки и какви ли не приспособления са си направили да плашат катериците - дрънкалки, плашила и др. Гледам обаче, че и много хора, минавайки се изкушават и си берат от плодовете и зеленчуците, които отглеждат. Онзи ден шофьорът на колата, събираща боклука си понабра доста неща.

Хубав следобед ви желая!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет сеп 25, 2014 7:10 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Добър вечер,мили сладуранки! Йоанка,радвам се,че сте добре,браво на вас,намерили сте начин за зъбките,голяма целувка за сладкото момченце Дани! Тия катерици яко ви тормозят,вижда се,търсете начин да ги спрете тия злосторници,толкова са невинни и сладки,а се оказва,че са абсолютни беладжии,но изглежда няма спасение,щом така смело щурмуват терасите и плодните дръвчета.Дано при Таничка всичко да е наред,милата,много отчаяна я виждам,но мисля си,тя е силна жена,ще намери сили да се изправи и отново да тръгне смело.Момичета,пожелавам ви весела и прекрасна вечер! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет сеп 25, 2014 9:21 pm

Привет!

Колко е хубаво да съм в къщи с моето момче и да не се занимавам с ремонти. Реших, че днес няма да правя нищо, защо само аз да се опитвам да въдворявам ред и после да ми мрънкат, че им няма нещата там, където са ги оставили, по-точно разхвърляли :? . До неделя обаче трябва да са приключили. Аз ще изчистя и подредя едва след като си разкарат всичките джунджурии. В понеделник ще е инспекцията, най-сетне, от кога им давам зор. Дано всичко мине добре!
Днес готвихме, правихме сладкиши, бисквитки, че напоследък сме все на полуготови храни. Малкия му дай пресни зеленчуци и не го мисли. Сладкиши не яде, а торта - само ако е с моркови :). Онзи ден ми изяде магданоза от дъската за рязане :) .
След малко ще излизаме и ще ходим да спортуваме. Ще ходим и при физиотерапевта на баща му, за да ни покаже разни упражнения. Трябва да потърсим и подарък, че в събота сме на рожден ден.
Кате, Дани ти изпраща поздрави и казжа, че те обича :love:

Лека нощ ви пожелавам
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет сеп 25, 2014 9:46 pm

:giflo2: :heart: :giflo2: Дани,благодаря ти миличък за поздравите - аз много,много те обичам сладко,мило момченце! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Йоанка,радвай се,че Дани обича пресни зеленчуци,това е много хубаво! :clap: :clap: :clap:


Заключена