Какво сготвих днес - Октомври '14

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Diel » вт окт 28, 2014 12:36 pm

Здравейте :chef:
При нас в дните от седмицата имаше:
Бъркана пица с четири сирена и айрян,пълнени червени чушки и къополу,
супа топчета и руло,, Стефани,, с картофи соте,салата от печени червени чушки ,руска салата,и зелена салата ,много плодови млека и плодове


mimi_86
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 2
Регистриран на: вт окт 28, 2014 3:26 pm
:: 2 рецепти от mimi_86
:: 11 снимки от mimi_86

Мнение от mimi_86 » вт окт 28, 2014 3:37 pm

Здравейте! Бих искала да попитам за съвет : искам да направя най-обикновен кекс с кисело мляко и мисълта ми е дали може да се отделят жълтъци и белтъци и разбитите на сняг белтъци да се объркат накрая с готовата смес преди да се изпече,дали ще стане нещо :thinking:

Иначе при нас менюто днес е спагети със сос Болонезе и за десерт кекс /ако стане :) /

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » вт окт 28, 2014 5:28 pm

Здравейте и от мен! :)
За днес менюто е печени пилешки бутчета с доматен сос на фурна, а гарнитурата е ориз със зеленчуци. За десерт има шоколад. :)

Мими, относно въпроса ти, мога да кажа, че може да разделиш яйцата и това няма да попречи, но много зависи по каква рецепта ще го правиш. Препоръчвам ти (ако правиш кекс за първи път) да спазваш с точност дадената рецепта. Ако спазиш всички пропорции и технология, мисля, че ще получи. Аз лично правя кекс - пандишпанов, а такъв с кисело мляко не съм правила досега.

Хубава вечер! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » вт окт 28, 2014 7:11 pm

mimi_86, няма никакъв проблем за отделиш белтъците, да ги разбиеш на сняг и накрая да ги прибавиш към тестото. Просто трябва леко да разбъркаш сместа, за да не спаднат белтъците. Кексът ще стане по-пухкав. Успех! :thumup: :D
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


mimi_86
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 2
Регистриран на: вт окт 28, 2014 3:26 pm
:: 2 рецепти от mimi_86
:: 11 снимки от mimi_86

Мнение от mimi_86 » вт окт 28, 2014 10:01 pm

Благодаря момичета!
Стана много хубав :D

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср окт 29, 2014 10:58 pm

Привет весели :chef: Вечерта ни беше леща яхния с бекон,пълнени палачинки с кайма и бешамел на фурна и едно предястие или салата става и двете снежни топки изключително вкусно :hungry: :clap: :hungry:.Десерта е плодове,сухи пасти.От мен спокойна нощ и прекрасен ден

viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Мнение от viki_katri » чет окт 30, 2014 10:07 am

Здравейте на всички не съм се включвала от половин година,тоест от както се роди малката ми дъщеричка Весела тя се роди на 1 май тази година така че си имаме още един член в семейството :clap: :clap: :clap: От скоро започнах отново да се мотая по кухнята признавам си до преди това ми беше доста трудничко(то беше кърмене изцеждане на повечето им е познато мисля) но вече не кърмя и имам повече време така че съм запретнала ръкави от няколко дена и готвя с пълна пара :chef: таткото и каката са най доволни че им писна от бързи аламинути :ooppss: За днес менюто ни е панирани червени чушки с сирене и яйца,пиле по градинарски и ще спретна една рошава салата любима на цялото семейсво. Лек ден от мен и спокойна вечер.

Потребителски аватар
carskodete
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1
Регистриран на: чет авг 28, 2014 1:04 pm
:: 3 рецепти от carskodete
:: 24 снимки от carskodete

Мнение от carskodete » чет окт 30, 2014 6:53 pm

Здравейте..Нова съм във форума..Никога до сега не съм писала тук,но се надявам често да се включвам. :)
Всеки ден готвя..обичам да готвя..многоо
Днес сготвих на моя любим сирене по шопски стана много добре. :) и той много го хареса...
" ... но във тебе като рана ще пари мисълта, че две неща не можеш никога да си възвърнеш: животът да избавиш от смъртта и времето назад да върнеш." - Петя Дубарова

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет окт 31, 2014 5:08 am

Добре дошла, carskodete!
И аз съм нова, тук съм от един месец, но толкова ми е приятно да пиша тук цхе с нетърпение чакам момента когато имам време да седна на сайта. :D
Аз правих сандвичи Грейт за закуска :chef: , и шишчета с бобена салата и питка на грил, комбинирани с Туршия за бърза консумация за вечеря :hungry: .
Весело печкомагьосничество на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет окт 31, 2014 1:28 pm

:giflo1: :chef: :giflo1: Привет,весели :chef: ! Днес сготвих Яхния грах,Пухкави кюфтета,десерта е грозде и круши.Прекрасен ден на всички! :cook: :serve: :bliz:


Заключена