Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Makaweli » чет ное 20, 2014 9:30 pm

Привет и от мен привечер :)

Наталка мила, неуморно наше момиче - поздравления за отличната атестация :giflo1: Нека имаш още много поводи да черпиш с локумчета, да си здрава и да се трудиш още мнооого години :thumup:

Дидка слънчице - много се радвам за хубавите резултати от прегледите :hug: Това е прекрасна новина :thumup: Бъди здрава и се грижи повече за себе си :hug:

Влади, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВАШАТА ДЕВОЙКА - НЕКА РАСТЕ ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА, ДА ПОСТИГА НАМИСЛЕНОТО И ДА ВИ НОСИ МНОГО РАДОСТ :gift: :cake: :wine: :heart: :heart: :heart:

Изображение

За щастливите родители и за всички нас:

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » чет ное 20, 2014 10:41 pm

:giflo1: ВЛАДИ,ЧЕСТИТА РОЖДЕННИЧКА!ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА И ВСЕ ТАКА ДА ВИ РАДВА С УСПЕХИТЕ СИ! :happybd:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » чет ное 20, 2014 11:01 pm

ДОБРА ВЕЧЕР,МОМИЧЕТА!
НАТАЛКА,честито и догодина след ревизията отново да ни почерпиш :) !
ЙОАНКА,пожелавам ти да сбъднеш мечтата си.Мисля,че и със сладкарничка ще имаш успех :thumup: .
ДИДЕ, :hug:
ИВЕ,разбирам те!Дано оценят коректността и старанието ти.И на мен ми е доста натоварено.
Знаех,че ще бъде така,но и аз обичам работата си и затова се върнах.В събота отново се налага да работя.
ВЛАДИ,не се притеснявай.Пишеш както мислиш и чувстваш.
:night: :night: :night: МОМИЧЕТА,СПОКОЙНА НОЩ ! :night: :night: :night:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 20, 2014 11:39 pm

Влади, честита рожденичка! Да ви е жива и здрава Мария, много щастлива, да постига с лекота целите и реализира мечтите си!
Изображение
Цветя за теб, Влади!
Изображение


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 20, 2014 11:55 pm

Здравейте, мили момичета!

Наталка, при нас днес времето поомекна малко. Няма сняг, но няколко дни беше доста студено, нетипично за сезона. Рано започна зимата навсякъде. Какво да се прави, ще се приспособяваме.
Влади и аз не съм с впечатление, че има обидени. Просто всеки сподели личния си опит и наблюдения. На мен винаги тази тема ми е интересна и се радвам, че споделхте мнението си. Радвам се на български семейства, живеещи в друга страна, които са успели да не прекъсват общуването с децата си на родния език. Най-вече това е полезно за децата и би било неразумно, ако не се възползваме от тази възможност. Дано един ден и аз успея да се похваля, че синът ми владее и двата езика.
Нямам нищо против да продължи коментирането на тази тема, може и на лични.
Миле, благодаря ти!
Лека и спокойна нощ!
На Влади весел празник!
На Ани - приятна вечер!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет ное 21, 2014 1:24 am

Пак съм аз. Снощи толкова неща сготвих, че имаме до края на седмицата. Върнах се назад, да видя какво сме си говорили по темата за българския език, да не съм пропуснала нещо.
Видях, че съм пропуснала въпросът на Ани за това дали работя в сладкарска къща. Не, Ани, това ми е хоби и всички торти и бисквитки, които съм направила до сега не са ми специални поръчки (с изклччение на еедна, която от училището на сина ми си поръчаха, тъй като им бях подарила една торта и те си помислили, че съм професионалист :ooppss: ). Правя ги, защото ми доставя голямо удоволствие да се занимавам с това и радостта, която доставям на хората ме прави много щастлива. Много хора ме питат, защо не си направя бизнес, но се страхувам, че тогава ще се промени всичко и едва ли ще изпитвам това удовлетворение.
Преди 3 години, мъжът ми на своя глава говорил с шефката на единствената сладкарница в района, която прави такива торти. Видял я случайно и влезнал да я пита, уговорил ми и среща с нея. Аз не съм си мислила да работя в такава сладкарница, но отидох да видя за какво става въпрос. Човекът искал да ми намери работа, която ще ми харесва. Интервюто мина добре, даде ми да украся някаква торта (тогава нямах толкова опит). Каза ми, че имам потенциала, но не може да ми предложи парите, за които мъжа ми вече говорил. Аз му казах, че не искам това да го правя за някого, а искам да си ми е хоби. Искам да правя това, което аз чувствам и си представям, а не да правя торти по поръчка. Не знам дали ме разбираш. На този етап не мисля да го превръщам в бизнес. Този вид торти са много скъпи. Иначе съпругът ми много се гордее с мен, гледам го, че разказва на познатите си за моите торти, онзи ден ми каза, че и на колежките си споменал и и са се оптали да ми намерят фейсбука,ккъдето качвам снимките изпратили са ми покани, но не са го улучили :).
За тортата, която правих за училището, той много ми помогна, тъй като чрез него са я поръчали и имах само една вечер да я направя. Ако реша да го превърна в бизнес със сигурност ще си имам много поръчки като гледам каква рекаква реклама ми прави :).

Пак се отплеснах и ви отегчих, а което се изжинявам.

Влади, чудесно е, че си говорите само на български в къщи и че децата не отказват да го говорят, както повечето правят - разбират, но отговарят на английски.
И да знаеш, че на мен лично много ми липсваш тук и се бях затъжила за теб. И не забравяй, че когато имаш възможност и ти се говори с мен, може по всяко време да ми звъннеш :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет ное 21, 2014 1:33 am

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: ЙОАНКА :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет ное 21, 2014 1:36 am

Мамиииииии :hug: Ако знаеш само колко много те обичам! :heart:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет ное 21, 2014 1:49 am

Кате, пак слагаме плочки, този път на пода и мъжо е майстора. Първия ден ми каза, че искам не искам, трябва да му помагам. Опитах, но само се изнервихме. На мен ми става гадно от материала, с който се лепят - заболяват ме очите, пречи ми на дишането. Той реши, че съм много разглезена, но когато се задейства и алармата, която засича вредни газове и аз му прочетох написаното на торбата, разбра, че не съм глезла. Снощи го оставих сам , Джон му помага само, след 4 часа борба ми сподели, че повече не може и който иска да ги прави. Обещах му да му помогна тази вечер, но още не се е прибрал. Голямо е магаре, но не ме учудва, вече съм му свикнала :D .
Другата ми тежка задача е, да намеря личната карта на брат му, който си я забравил тук и сега в БГ му трябва. А аз веднага щом тръгнаха за летището, събрах всичките му вещи и ги качих на тавана. Сега трябва да преравям всичко, а е такъв студ там. Ами така е, не забрави да си вземе килограми тютюн и машинки за правене на цигари, но отново си забрави документи. :confused:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет ное 21, 2014 4:37 am

Здравейте, момичета!
Влади, честит рожден ден на дъщеричката ти! Да среща само радост, щастие и добрина в живота си!
Изображение
Диди, браво за добрите резултати от изследванията! :)

Иоанче, и аз съм така - работата с деца ми дава голямо удовлетворение и затова нямам нищо против да я практикувам още 20 години в една или друга форма. Между другото аз имам доста учебници и учебни помагала за деца от предучилищна възраст и учители на деца от предучилишна възраст- ако някога нешо ти трябва по тази линия мога да ти пратя, Аз ги акумулирах понеже искам да взема един изпит за преподавателски права в забавачница, но след като го мина едва ли ще ми трябват.
Аз бях останала с впечатление че Джон се казва мъжът ти :?

Честите международен ден на децата на всички, на детето във всеки от нас, на нашите деца и всички деца които са ни скъпи!
Изображение
Влади, и аз да кажа че не съм забелязала някой да се е обидил от темата за българския език, мисля че тя просто се изчерпа за момента. Всеки си каза мнението, опита и преживяванията по темата и за мен специално беше полезно да прочета за опит различен от моя :)

Кате, благодаря ти за разбирането, доброжелателността и грижата към всички на форума, на мен винаги ми става топло на душата като чета постовете ти. :)
При нас падна първия сериозен сняг, и сега съм като в снежна приказка - боровата ни гора е посипана със сняг, като новогодишна картичка.

Пожелавам на всички успешен и усмихнат ден!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Заключена