Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » ср ное 26, 2014 7:31 pm

Спокойна вечер
[youtube]http://youtu.be/rofpFjnFByA[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » ср ное 26, 2014 7:43 pm

Прибрахте ли се на топличко ,мили момичета?
Трайно студено си стана сух студ,но така ще е зимата настъпва.
Така,че дойде времето на греяното вино :) и дългите вечери.
Йоанка,работливо ,талантливо момиче.Пак се справи с всичко.И аз много му се радвам на снега.Всичко става едно чисто и светло.
При вас зимата настъпи с пълна сила май.
И Ани писа за сняг.Ани възхищавам ти се с каква любов говориш за професията си.Още веднъж се потвърждава истината,че учителската професия е призвание преди всичко.Много,много успехи ти желая.
Дианка и ти си предала цялата си любов в красивите торти,все по-добра и по-добра ставаш.
Влади ,май наистина само Дидката украси елхата.Ама и ние ще се справим.Има цял месец още.
За всички вас е моето пожелание за уютна и споделена ноемврийска вечер!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 27, 2014 2:15 am

Здравейте, момичета мили!

Много, ама много сте мили и само ме хвалите, започнах да се засрамвам :ooppss: .
Добре, че днес послушах Барбара (приятелката ми) и отидох в училището, където имаха празничен обяд. Даниел много искаше да отида и тази сутрин като му казах, че имам работа (трябва да декорирам и тортата за Барбара), а и нали съм си срамежлива и гледам все да пратя мъжо на такива мероприятия, той много се натъжи. Взех се в ръце и за отрицателно време направих тортата и отидох. Няма да ви обясня каква радост видях в детските очички, чак се просълзих. Усмивката не слезна от лицето му и през 5 минути ми помахваше от мястото си и така припкаше като им позволиха да се раздвижат към масата с храна, а и като си отсервираше. Неговите приятелчета и те ме поздравяваха, а после като го питах от къде ме познават, той каза, че е много горд с мен и им е разказвал за мен :love: . Беше ми супер готино да го наблюдавам как се държи и съм един горд родител. Дано е все така добро, послушно и жизнерадостно дете!
След като се прибрахме, дойде и Барбара и си изкарахме един прекрасен следобед. Дойде и мъжо и ме информира, че всички много са харесали тортата и са били впечатлени както от вида, така и от вкуса й. Най ме поласка факта, че и мъжете са били много впечатлени, дори от това, че при разрез не изглеждала като другите торти (направих вита торта, която винаги предизвиква голям интерес от напречното (вертикалното) положение на блатовете). Първо си мислели, че е сложена в кошница (или както се нарича този вид съд) и че било много хитра идея, а като са разбрали, че това е декорация на тортата, направо са ахнали.
Ето и малко снимков материал:
Тортата, за празничния обяд (докарах и формата на кошницата):
Изображение
Тортата за Барбара:
Изображение


Първите снежинки:
Изображение
Няколко минути по-късно:
Изображение
След училище и заключението, че е много студено и ако може да няма зима:
Изображение
Хайде да влизаме на топло, че ми замръзнаха ръцете:
Изображение
Очертават се 4 почивни дни.
Поздрави и :hug:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет ное 27, 2014 4:13 am

Здравейте, мили приятелки!

Кате, благодаря ти много, много ще се радвам да се видим когато дойда в България, коетио планирам след 3 години :)
Диди, благодаря за хубавите думи, за мен наистина работата ми е призвание, и ми носи много радост и удовлетворение. :D
Иоанче, тортиатат ти е за ахкане, и аз ахнах като я видях на снимката. :thumup: Ти имаш много сериозен художествен талант, за възхищение си е!

Аз имах днес успешен ден, уроците минаха добре, и в 2 класа имаше по едно русначе, и разменихме по някоя дума и на руски. Предвкусвам предстоящите 4 почивни дни - как ще спя до късно и ще си оправя билките, че висят на един импровизиран сушилник в гаража от лятото. За Деня на благодарността ще сме при едни приятели и те ще правят пуйката, аз ще направя една баница с царевично брашно, бисквитен салам и някоя друга българска гарнитура - още не съм решила какви точно, но искам нещо традиционно.

Пожелавам на всички прекрасен ден, и на Иоанка и Влади - хубав празник и да си починат през дългия уикенд!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет ное 27, 2014 6:56 am

Добро утро!
Йоанка,колко много е пораснал Дани!Да ви е жив и здрав ,и все така послушно и добро дете!А тортите ти са прекрасни,и аз съм ти го казвала!
Ани,пожелавам ти всичко,което си си намислила в професионален план да се сбъдне!Между другото Йоанка на теб също -за детската градина!Имаш голямо сърце,дано успееш!
Вчера особено до обяд беше адски напрегнат ден за мен,работен,пък и лично се напрягам....След нова година ще има промяна най-вероятно в длъжността ми,което ме напряга,неизвестното ме стресира,все пак искам и да ми,, приляга,,това,което правя :ooppss: Знам,че е капризно от моя страна,но........Така или иначе ще правя каквото трябва...В момента вършех еднотипно набиране на данни и ..това е моята работа.,това ми харесваше,...УФффффффф както и да е....Днес сякаш съм по-спокойна пу-пу :wink: :D :D ...
Между другото НЕ обичам да ходя на банкети с колеги,колкото и да се разбираме през деня,по тези ,,поводи,, години наред си измислях причини да не ходя....По цял ден сме били заедно,много става и по софрите :D :D :D Странно човече съм си аз.....
И така....изпих си кафето,желая ви хубав ден,лека работа,много настроение!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 27, 2014 7:07 am

Добро утро, мили мои приятелки!
Изображение
Ани, багодаря ти! Весел празник и приятна почивка - хубаво е когато човек има повече време за приятните за него занимания.
Влади, и на теб хубави празнични и почивни дни!
Аз в петък ще съм на работа, но доста свободни дни имах тази седмица.
На всички вас, мили момичета, прекрасен четвъртък!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 27, 2014 7:18 am

Благодаря ти, мила Дидка!

Имам усещането, че тази промяна ще е хубава и ще ти предостави възможност за по-добра позиция! Жеая ти го от все сърце!
Бързо растат децата! Зари също много е пораснал. Да са живи и здрави дечицата ни и да растат щастливи!
А за такива мероприятия и аз изпадам в подобно състояние.
Приятен ден и лека работа, и забрави тревогите за утрешния ден! :hug:

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет ное 27, 2014 7:26 am

Йоанка, привет! Прекрасни, просто без думи са тортите. Пак будуваш по късните часове, лека нощ ти пожелавам, за да си бодра утре на празника! Честит празник на цялото семейство!

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет ное 27, 2014 7:38 am

Добро утро и на вас приятелки! След като се порадвах на красотата създадена от Йоанка минавам да поздравя и вас. Ани, дано успееш да свършиш всичко запланувано през тези 4 дни и най-вече да си отпочинеш. Честит празник от сега на вас с Гари (мисля, че беше) утре може и да не ми остане време. Имате ли сняг? При на е много студено но поне не вали. Ние най вероятно ще украсим елхата през някой от тези дни, децата (макар и пораснали) дават зор, не че аз не и се радвам. Слънчев ден ви пожелавам.

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет ное 27, 2014 7:47 am

Thanksgivinggivingthanksgirl.gif


Заключена