Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » вт дек 02, 2014 6:36 am

Добро утро, приятели! Ани, добре си се подредила, мила. Ето ако беше по-близко до мен и антибиотик щях да ти дам, донасям си от БГ за такива случаи, веднъж ми се наложи за 11 години да взема но знам, че тук няма как да си го закупя а не го изписват лесно, всеки път след като му изтече срока на годност го изхвърлям и пак си донасям. Преди години гледах две деца едното, от които беше билно от свински грип (когато върлуваше) почти веднага се разболя и другото но изследванията на второто не показаха св. грип а налепи, температура, и двете деца посещаваха един и същи лекар , та това което ми направи впечатление е че на детето със св. грип и по зле чувстващо се антибиотика беше по слаб от на другото :? Знам ли защо? Задължително го изписват за поне 10 дни (0.250 mg) за да не привикват. След време едното пак се разболя, налепи отново но бяха вирусни и и изписаха лекарства само за температурата, която беше 39 градуса. Чувала съм налепите да се натриват със смес от мед и сода бикарбонат. Ани, потърси някакви хапчета за смучене и най- вече се зареди с антибиотик от Бг, знам някой от вас може да не е съгласен с мен но след консултация с лекар (както направих аз) не виждам причина. Аз довърших елхата, снимах я и когато опитах да кача снимки тук нещо не стана, директно от телефона опитах не може, след това ги прехвърлих на компютъра, излезе ми съощение с колко мегапиксела да са снимките но пак не се качиха, накрая нищо не разбрах и се отказах. Много условия,много чудо, като влизам тук от телефона всеки път ми иска парола и всеки път отбелязвам да ме запомни и така до следващия. Бабите навремето ни казваха да си изберем един ден от месец Декември предварително и по това какъв е този ден, такава ще е цялата година. Хайде лек ден на всички а на Ани и Йоанка лека нощ.
Последна промяна от vladkavl на вт дек 02, 2014 6:38 am, променено общо 1 път.


vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » вт дек 02, 2014 6:37 am

Йоанка, здравей и сладки сънища, :yawn: :sleep:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт дек 02, 2014 6:40 am

Добро утро!
Ани,на фона на моментното ти състояние да ти пиша за хомеопатия ще е смешно,НО като отмине сега ангината може да се разтърсиш за хомеопатия ,която да я ползваш профилактично,също и може би има някакви билкови чайове/от билков магазин,не просто чай от магазина/ ,за да може да не стигаш до тук,или да е в по-лека форма.Колкото до това,което описваш направо съм изумена...Бързо възстановяване!
Приятен ден!Лека работа,много усмивки!
Мен ме чака пълната пералня да я простра и ей такива домашни нещица да посвърша...Преди да тръгна пак ще надникна,то е ясно :love: :wink:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт дек 02, 2014 6:44 am

Влади,Йоанка,здравейте!Каква приятна,, среща ,,:wink: :roll: :hug: :hug:


vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » вт дек 02, 2014 6:51 am

Здравейте, Дидка и Йоанка! Да, изпий си кафето с нас, че теб работа те чака а пък ние ще гушнем възглавниците скоро. Ще поднеса :coffee: и за тези дами, които още не са се събудили.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт дек 02, 2014 6:53 am

Вади, лека нощ!
Ани, спокойна нощ и дано поспиш!
Предишния ми лекар един път го посетих и веднага ми изписа антибиотик, а ми каза, че е вирусна инфекция :eeek: . Мъчеше ме кашлица и нищо друго. Много зависи от самия лекар. Някои гледат да ти дадат какво да е само да се оттърват от теб, други сякаш като им искаш да ти предпишат определено лекарство, те ти разказват уроците, които са учили и сякаш пациента е за това, да страда :eeek: .
И за мед знам, че помага при болно гърло и винаги давам на детето като се опаче, че го боли гърлото. Не се предавай, прави компреси, гаргари, пий топли чайове (макар, че тук казват, студено да се пие, премахвало оттока и отпушвало дишането :?
Ще се моля за теб, да се оправиш по-бързо! :hug:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт дек 02, 2014 6:56 am

Да,Влади,различно е когато го пия и има някой на линия :roll: ,мерси!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт дек 02, 2014 6:56 am

Дидка, хубав ден на теб и на всички момичета! Аз ще лягам, че след няма и 6 часа ще трябва да ставам.
Свикнах да спя по малко напоследък, а толкова обичах да спя до късно. Сега и през почивните дни ставам рано.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт дек 02, 2014 6:59 am

Поздрав за моята компания Йоанка и Влади-лека нощ!

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт дек 02, 2014 9:01 am

Здравейте момичета!
Йоанка, Влади :hug: Ани, много си зле, обтривай гърлото с мед и сода, дано помогне, а за болките в ушите, освен капки, друго не знам какво да ти кажа. Дано успееш да си вземеш антибиотик :thinking: Стискаме ти палци и мислим за теб :hug:
Вече изпих :coffee: с вас момичета и след малко ще излизам за работа. Днес съм от 10.30 часа.
Желая ви хубав зимен вторник!
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена