Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Diel » вт дек 02, 2014 9:42 am

:hug: Здравейте момичета!
Нека този нов месец и последен за 2014г. Ви донесе много успехи и много положителни емоции ! Нека късмета да бъде винаги с Вас !

Вълнуващ декември с многобройни празници!

Изпратихте ли писмата до дядо Коледа?Време е
дя.jpg
Ако има свободни могат да се отбият на по кафе
я.jpg
Ани ,прочетох за твоите задокеански неволи .Така ми се иска да мога да ти помогна…
Ще споделя това на което ме научи дългогодишната ми практика ,като фармацевт.
При гнойна ангина изключително много помага гаргара с 3 % разтвор на коларгол.
Коларгола е йодно производно и ако не можеш са го намериш при вас опитай гаргара с 5 капки йодна тинктура в 200 мл.вода.
Друг много ефикасен начин за справяне с проблема е гаргара с 3% кислородна вода.
Ако можеш да си купиш ,,Стрепсилс интензив,, или друг препарат за смучене важното е да съдържа лидокаин за обезболяване,така ще намалиш болките.
И не на последно място искам да споделя,че сега при нас при гнойна ангина съветват консумацията на сладолед-не дава възможност за развитие на болестотворните микроорганизми.
Дано съм ти била полезна.Ако имаш въпроси ще се радвам да ги споделиш.
Бързо оздравяване. :)
Между другото много се изненадах,че е разрешено ползването на амидофен.
Тук отдавна го забраниха въпреки ,че аз много си го харесвах като лекарство.


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт дек 02, 2014 11:16 am

Привет, приятелки :)
Вчера ме приеха в болницата, но сега съм вкъщи. Операцията е отложена за петък и в четвъртък сутринта трябва да се явя там за подготовка.
Благодаря ви за вниманието, грижите и куража, който ми давате :heart: :heart: :heart: Всички вие сте много специални :)
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » вт дек 02, 2014 12:14 pm

Добро утро !!! :) Изображение Когато утрото е споделено, тогава светът е красив.
А когато светът е красив, значи и утрото е пълно с надежди и мечти. :) :) :) АНИ,някога страдах и аз и зная колко неприятно ,болезнено и изтощаващо.... Стелиос на 4 години го оперираха и за 3та сливица ,и за нормалните .... оттогава си поехме и въздух .... може да не съм лекар ,но практиката около децата е най-големия учител ..... Съгласна съм с лекарите ,че е вирусно ,но след определен период при нас 3-4 дни ,ако няма подобрение се прибягва до антибиотик ,и тук е строго и не изписват лесно ... но след тоя период обикновено се появяват усложненията ,именно отити ,сунузити , ангини ,че и гнойни .....и т.н не съм лекар ,но това години наред съм изживяла с децата ,и Виви е с уголемени сливици и при най-малкото се възпаляват ужасно ..... Аз ползвам ОРОСИЛ ЛИДО ,гаргари антисептично ,гаргари със солена вода и преди много години с една марля навина около пръстта потопена в мед и после сода ,отвратително е ,но изчиства налепите ...... моя съвет е да отидеш отново на лекар ,защото при теб вече не е само вируса ,а и усложнения .Кураж и очаквам бързо оптимистични новини !!!! Аз какви ги върша ..... вчера имах много бягане и в един момент както си вървя по централната улица ми влезе една идея в главата да вляза в най-близкия фризьорски салон и да си приповдигна настроението ..... отвсякъде празнични украси ,в магазините музика Коледна и предколедна и въобще повдигаща духа .... та так влязох и се прежалих .... защото фризьори много ,но да подстригват както желае клиента ..... на пръсти се броят .... Винаги като ще ходя на фризьор все едно се явявам на изпит ..... е отдъхнах си .... взех го изпита и ми хареса и всичко около мен .... Изключително културни ,фризьора ми се представи лично ,а също и персонала ..... нещо рядко ,което не съм срещала тук .... Едно ,обикновено подстригване е 15 евро , оттам нататък ...... имаше един ценоразпис ..... нагоре и доооооста нагоре .... :eek: , но когато си свършват работата както трябва ...... халал да са им парите .... Останах доволна и изненадах всички у нас ...... аз съм такъв импулсивен човек (подобна на ДИДКА ) ..... за дребните работи много им мисля ,а за по -скъпите съм от раз ..... :yee: .... Пообиколих витрините ,купих един много красив кон с златни , и много тежки самари с няколко кристалчета Сваровски за едни много , важни за мен хора ....... тъй като празнуват близо (Стилианос и Анна ) реших да комбинирам подаръка за двамата и най-вече над камината ,където имат много такива статуетки .... дано да съм улучила вкуса и да останат доволни ..... Днес имам дар слово ... и въобще колко голямо удоволствие ми доставя да правя хората щастливи ..... и мен разбира се ,но първо тия ,които обичам ..... Сутринта отидох на църква ,после изпихме по кафе няколко дружки и ето ме на второ кафе ...... Имам приятелка ,която винаги на 2 .12 . Празнува една светица отслужва литургия за здраве на тяхното семейство и повечето бяхме поканени ..... колко мило ,и колко приятно се чувствах ,излизайки ..... лека ,ефирна помолих се за всички и си обещах ,каквото и да ми коства да пръскам доброта и красота около мен ...... и така желая Ви красив ден ,изпълнен с много доброта ,красота и положителни мисли !!!! НАТАЛИ ,надявам се всичко да е о.к и очаквам добри новини !!!! Прегръщам Ви всички !!! :love: :love: :love: [youtube]http://youtu.be/zLPegUJoodI[/youtube]

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт дек 02, 2014 7:43 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Привет, мили момичета! Натали,дано е за добро това отлагане,успех мила! :thumbsup: Ани,ако има някакъв начин да ти помогна пиши, много ми се иска да ти изпратя лекарства,но не знам дали е възможно,пиши ми,ако има начин.
Дианка, така топло и приятно ми стана от твоя пост,толкова добронамереност,сърдечност и обич лъха от всичко написано,браво мила,страхотно момиче си! :love: :love: :love: Момичета, пожелавам ви прекрасна вечер и спокойна нощ! :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт дек 02, 2014 11:03 pm

Здравейте, мили приятелки!
Благодаря ви много за отзивчивостта и съветите!
Кате, благодаря ти много за предложението, ще го имам предвид, макар че за сега е късно, докато антибиотика дойде тук ще минат поне 2 седмици. По-нататък мога да те помоля да ми пратиш за да имам в екстремни ситуации. Още веднъж благодаря ти много, трогната съм :) .

Дианче К. съгласна съм с теб, аз и това му казах на вчерашния лекар, понеже той ме диагностицира с остър фарингит и ларингит - че ларингита е усложнение, но той ми каза не, не съм била още за антибиотик, ако състоянието ми не се подобри до една едмица, тогава да съм отишла пак. Мен до една седмица ще ме удари хроничния бронхит, и тогава ще се налагат не само антибиотици, а и стероиди, аз и това му казах, но той ми отказа, дори ми е написал в отчета за предгела че съм настоявала за антибитици когато нямам нужда от тях.

Диди, тук избора на лекарства без рецепта е много беден. Аз йод изобщо не мога да намеря, бях си жзела от България но ми свърши. Стрепсилс също не мога да намеря, макар че в България го вземах и смятам че е много ефикасен. Тук лекарствата без рецепта са Ацетамидофен /под 15 различни имена/, Аспирин, Напроксен Содиум и Алка Селцер. Аз вземам Ехинацея на капсули за имунната система, но да ти кажа не виждам ефект. Опитах обаче гаргарата с кислородна вода, за ефекта още не знам, но на задната част на гърлото ми се отвори един вертикален разрез, около 3 см. които или се пълни с гной, после гнойта изчезва и започва да кърви и след това се пълни с гной отново; и е много болезнен. Аз успях да си направя час за лекар във военната клиника за утре, дано този път да ми предложат нещо смислено.

Верче, аз това със содата го правих първите 2 дни, но сега не мога защото разреза за който споменах ме боли страшно много от содата. Аз слагам сода в чай от лайка и правя гаргара, така е по-поносимо. А капки за уши не мога да намеря, и си капвам по малко стоплен зехтин от време на време.
Сега вече изобщо не мога да ям, дори и кашави храни, единственото което мога да прекарам през гърлото си е чай и сварено подсладено жито и просо смляно в блендер и прецедено, нещо като рядка сладка боза. Освен това започнах да загрявам една платнена торбичка с ориз в микровълновата и си налагам ушите с нея, докато изстине, като компрес - така поне ушите ме отпуснаха малко.

Изобщо не мога да говоря, само шептя, и се наложи да анулирам всичките работни дни които си бях уредила до края на седмицата, и лекцията по история за утре. От едното училище ми казаха че това бил много тежък вирус, и доста хора са го хванали - а аз замествах за болна учителка миналия вторник, и явно съм го хванала от нея. Гари също се оплакваше че го боли гърлото, но нито налепи има, нито треска, и гласът му е нормален, а мен така ме халоса, че заради един ден работа сега цяла седмица не мога да работя, а за страданието да не говорим. Миналата учебна година като бях на постоянно учителско място един грип не ме хвана, а тази влача по нещо от октомври, и съм изложена на много повече рискове - много повече деца ми минават през ръцете, пипам компютрите и вещите на болни учители, а и не мога да се видя здрава за една седмица да си сложа грипна ваксина.

Натали, успех в петък и дано всичко мине леко и безпроблемно!
Още веднъж благодаря на всички за съпричастието, което е безценно за мен!
Пожелавам ви хубав ден и късмет!
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » ср дек 03, 2014 2:13 am

Привет веселушки! Ани, Кейти ( Катето от София) по- рано някой предложи тя да е Кейти а другото Кате да си е Кате, надявам се да нямате нищо против, по- лесно е да не уточняваме всеки път, та тя ме подсети прочитайки поста и, че тук се намират хапчета за смучене с лидокаин, със сигурност съм купувала а иначе и аз ти предложих антибиотик само ми изпрати адрес и ти го пращам веднага. В Чикаго има от скоро и бг аптека, моя позната ми каза, че мога да си купя антибиотик. Права е Дианка, че покрай децата практиката учи и това, което се сещам е че също така на децата им изписват нещо за алергия (помага за отбъбване и отпушване на носа), дори във фервекс-а има антихистамин, който е с такава цел- имам и от него само кажи и утре съм на пощата. При теб струва ми се е хронично, скоро се оправи от такива оплаквания и ето пак, лошото е че много бързо преминава в усложнения. За студеното също съм съгласна, защото това действа като компрес на гърлото освен това на топло гъбичките се размножават по- бързо и лесно, но ако имаш алергозан или нещо от рода вземи да се поотпушиш и да поспиш. Натали, каквато и да е причината за отлагането на операцията дано е за добре. Дианка, честита прическа, като казваш че за дребните неща мислиш повече а за другите не веднага се сещам за една поговорка:- Скъпа на триците и евтина на брашното" Йоанка, права си че понякога няма логика в действията на лекарите, изписват силни лекарства на по-слаби симптоми и обратно ама какво да се прави .... Момичета, пазете се наблегнете на чай с мед дори да нямате оплаквания, сега му е сезона.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср дек 03, 2014 5:50 am

Добро утро момичета,
чета ви редовно,но нямам много време за писане,
мисля си за всички вас.
Ани,голям проблем си имаш ужасно е,миличка дано се оправиш по бързо :hug:
10846250_821668814538472_4028075928043206327_n.jpg
Прекрасен ден!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср дек 03, 2014 6:35 am

Добро утро!
Ани,на ТОВА най-много ме е яд!!!!!!!!!!!!!!!! :agr: :agr: :agr: :agr: :agr: :agr: Колко пъти АЗ ГАДАЯ И ОБМИСЛЯМ как да се лекува детето ми!!!!!!!Не е ли най-нормалното ЛЕКАРИТЕ да изпишат нещо,да приемат по-редовно/имам в предвид случая с Ани/!?!?!?Колко пъти му дават една диагноза ,а то съвсем друго!?!?!?Колко пъти си обещавам,че ще намеря доктор ,който реагира КАТО ТАКЪВ И за жалост думата е ,,уцелва,, точната диагноза!В кой век живеем,че да си бъркаме не знам си къде и мажем/извинете ме/ ,а аптеките пълни с лекарства!?!?!?Ценя много бабините илачи,но не и когато явно се налага друго!
Зарко снощи започна много да кашля,чак се задушаваше,накрая спа в ръцете ми няколко часа полулегнал,струва ми се малко топъл,но може би защото е бил в мен,на мен пък ми е хладно,все пак по пижама стоях...Дано минем без температури...Направо си се моля,че ги вдига едни високи,трудносваляеми... :( :(
Честита прическа на Дианка!
Милето ви поздравява,работи и в събота ,и неделя,имала и други ангажименти,при малко по-свободно време ще ни пише!
Спокоен ден,дано и нашия е такъв!
Намерих една докторка,която последните два пъти лекува Зарко,и днес ще го водим пак при нея,дано и този път бързо да ни помогне!А личната лекарка,ако не я сменя ще ни пише нужните документи,какво да се прави!!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср дек 03, 2014 6:47 am

Добро утро, приятели!
Изображение
Дианка, честита прическа! Такова спонтанно посещение на фризьорски салон е най-вълнуващо. Изненадваш и себе си и околните :) .
Ани, моля се да се оправиш без антибиотици. Вирусите са коварни и може да се превърне и в бактериална инфекция. Какво ще поразят, само те си знаят. А като гърлото ти е слабото ти място и при всека настинка или вирус май там те удря. Посъветвай се със специалист в тази област. Хубаво е, че си успяла да си направиш час за преглед. Дано попаднеш на лекар, който ще ти обърне по-особено внимание. Да вземе под внимание и хроничните болести, от които страдаш и да ти даде правилна насока.
В неделя се възползвахме от хубавото време и украсихме навън с лампички. Изминалия ден беше мрачен и дъждовен и все още вали. Тази събота сме на банкет (от сужбата на мъжо), а аз хич не си падам по ткива неща. Нито имам тоалети за такива цели, нито обичам да се обичам с дрехи различни от деним и маратонки :ooppss:
Ще се опитам да направя нещо по въпроса, колкото и да ми е досадно :eeek:
Жените се обличали заради жените, казват, и май наистина е така. Защото май само жените обсъждат тоалетите, прическите и т.н.
Изображение

Имайте прекрасен и усмихнат ден!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср дек 03, 2014 7:02 am

Дидка, дано Зари оздравее бързо и да не вдига температура. За кашлицата скоро обясняваха, че не е хубаво да се дават лекарства, които я подтискат. Това е защитна реакция на организма. Неприятно е, когато е остра и лекарката каже, че това е вирус и обикновено не се приемат лекарства и кашлицата продължава месеци :cry: . Миналата година след една такава диагноза направо ми се ревеше, но слава Богу, мина на следващия ден. Тук детските лекари рядко изписват лекарства и обикновено не препоръчват такива. Само при сериозни бактераилни инфекции предписват антибиотик и настояват да се почне приемат му на момента.
Дано са здрави дечицата и ние, че не е никак приятно.


Заключена