Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пет дек 26, 2014 10:33 am

Добро утро
Изображение
Днес ще я карам лижерно :) Няма нищо за правене и готвене. Дано болничките вече са по-добре и неприятностите са отшумели :)
Честит празник на татковците, да са винаги на линия, да ни слушат и правят щастливи :)
10888527_761695943866252_1611151642881800958_n.png
Весел е хубав ден :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет дек 26, 2014 12:19 pm

Здравейте!
Днес и ние ще се излежаваме и ще си почиваме. Весито има приятелка на гости с преспиване, за първи път й е и е много щастлива.
Дано Тони и Зарко бързо да оздравяват, за да се нарадват на празниците. Тази година вирусът май наистина протича по този начин. Иле, идете на лекар с дъщеря ти, да не се окаже нещо по-сериозно.
Сега разбрах, че днес е денят на бащата. Нека е честит на всички татковци, да са ни живи и здрави, да се радват на децата си и да оценяват с какво щастие са надарени!
chestita-dyshterq.png

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пет дек 26, 2014 12:22 pm

Добро утро момичета О то станало обяд :D
Благодаря ви за пожеланията към сина ми
На болните пожелавам бързо оздравяване
Днес се приготвям за утрешните гости
От приготовленията за коледа ми останаха белтъци и сега ще правя целувки
На всички желая приятен ден
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет дек 26, 2014 12:32 pm

Първата картичка беше за всички за момичешките таковци, а сега поздрав и за всички останали :)
10676371_761692640533249_8431086349788558030_n.jpg


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пет дек 26, 2014 1:39 pm

Здравейте момичета!
Ех,днес отново ще се излежаваме,но поне малко попритихнаха емоцийте от вчера...
Истинският Дядо Коледа ни посети :love: ....не че го видяхме :tongue: ,но подаръците ни :podaryk: :podaryk: :podaryk: :podaryk: :podaryk: бяха оставени навън пред вратата и когато ни звънна звънеца,изтичахме всички с викове,но отново -го "изпуснахме" :( :cry:
Както и да е...
По-важно е,че щастието и удовлетворението грее в цялата къща!

Вторият ден на Коледа - 26 декември, е Събор на Пресвета Богородица. В деня след Рождество Христово вярващите се събират, за да величаят с хвалебни и благодарствени песни Божия промисъл и да отдадат почит на Богородица, родила Спасителя.

В този ден се чества паметта на Св. Йосиф Обручник, на цар Давид като славен родоначалник на Исуса Христа и на Яков, брат Божий, пръв християнски епископ на гр. Ерусалим. Според народните обичаи през този ден продължава празничната атмосфера. Хората си гостуват взаимно, слагат богати трапези с месни ястия, с плодове, вино и ракия. На този ден никой не трябва да работи.
Денят на бащата е празник, на който се чества бащинството и родителските грижи на мъжете, точно, както на Деня на майката се чества майчинството. Обикновено на този ден се правят подаръци на бащите и семейството празнува заедно през деня.
Имен ден имат всички, които носят имената Йосиф, Йоско, Дарко, Дарина, Давид, Дако, Дачо.

По решение на Второто национално общо събрание на съюза "Ние жените за достойнство и равенство" (28 март 1997) църковният празник на Свети Йосиф Обручник, земния баща на Исус, се отбелязва като празник на бащата. За първи път е честван през 1997 г.

Към Коледните празници се числи и Стефанов ден - на 27 декември. Празникът е посветен на първомъченика на християнската църква архидякон Стефан.

Със Стефановден завършват Коледните празници.



Писмо до татко


Здравей, татко!

Откраднах си мъничко време,
за да ти пиша, че аз съм добре.
Задъхана следвам мечтите големи
и нищо не може по път да ме спре.

Не съм Ви забравила. Мисля Ви много!
И знам, че Ви липсвам - това ми тежи,
но трябва да стискаме зъби, за Бога!
Човек, в слабостта си, най-често греши...

Така - ти ме учеше някога, татко,
когато се плашех от черния мрак,
когато ядях до преяждане сладко
или се препъвах във къщния праг.

Тогава ми казваше - „Горе главата!
Стъпчи изкушение, болка и страх!“
Ти стискаше ласкаво-силно ръката ми
и аз се преборвах набързо със тях.

Пораснах щастлива при теб и при мама.
Разбрах що е вярност, любов и уют...
Готова съм вече! И никога няма
да ме изплаши човешкият студ!

Така е при мене... Пиши, как сте Вие?
Намери ли евтини, сухи дърва?
Мама - лекарства редовно ли пие?
Пушиш ли още следобед лула?

Изпращам Ви малко пари. Да си имате.
Не ми се сърди и не питай защо!
Студено е вече навън. Иде зимата...
Купи си обувки, на мама - палто!

Целувам те силно и моля те, татко,
не се притеснявай! Аз съм добре!
Ще дойда по Коледа, макар и за кратко...

Обичам те:

Твое голямо дете.


[youtube]http://youtu.be/3RhrKcNsH8E[/youtube]

Всички татковци да са живи и здрави и да не забравят,че ние,момичетата, ги носим в сърцата си по много специален начин.
Татко,безкрайно много те обичам!
И дано още много,много години си до мен и все така да ме подкрепяш и да ми даваш куража,който бях изгубила!
Ти си ми мойто татенце и така ще е винаги!

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пет дек 26, 2014 1:44 pm

Ето и моя специален поздрав към татковците-бъдете живи и здрави, и да -вашия принос в развитието не винаги е ,,видим,,/не готвите,не перете :wink: / ,но не случайно семейството се състои от мама и тати,той е човека опора ,той е този ,който трябва да бди над своето семейство!От вас зависи семейното щастие!

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пет дек 26, 2014 1:53 pm

На всички болнички и най-много на дечицата,от сърце пожелавам бързо оздравяване.
Иле,ако не е нещо по-особено,аз ти препоръчвам да започнеш с разтоварваща диета за детенце.Препечени филийки,обезсолено сиренце,сварено или печено картофче и чай от мента.А между другото и да смуче гастроцинезин.Хомеопатично е,но е много добро средство.Знам от опит.А и много майки го използват за децата си.

Дидка,тази кашлица ми е позната,но виж от кое сиропче си била доволна отпреди и го вземи него.Зависи и от това дали е суха или не.И много чай и инхалаций.
Ох,като става дума за болно детенце,направо сърцето ми се свива. :cry: :cry: :cry:
Дано бързо да се възстановите.
Всички!
И Тони бонбони също да оздравява,че да си играе на воля с най-доброто бабче :hug: :hug: :hug:
Изображение

Изображение

На всички желая прекрасен ден,а на празнуващите имен ден-Честито и Наздраве!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пет дек 26, 2014 4:01 pm

Хайде и по кафенцеее......

Изображение

[youtube]http://youtu.be/zotRnVeBVjA[/youtube]

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 26, 2014 5:53 pm

:zwyncheta: :candle: :elha: :candle: :zwyncheta: Привет,мили момичета! Днес нашето момченце е значително по -добре, това е шести ден,добре че не кашля,утре съм цял ден при него. Иленце,вземи мерки за дъщеричката си,не е безобидно да те боли стомах. Момичета,благодаря ви за топлите думи към Тони,прекрасни сте! :clap: Честит празник на татковците, да са ни живи и здрави и да носят много радост на децата! :clap: :clap: :clap: Нинка,много ме разчувства със стихотворението за таткото,тая тема е моята болка,така силно го обичам и ще е така докато съм жива,благодаря ти мила!Таничка,почивай си,както винаги се престарах с количеството храна и сега има за седмица,каквито сме ящни, наблягаме на салата от пресни краставици и домати с маслинки и сирене,плодове. Момичета,пожелавам ви весела и спокойна вечер! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет дек 26, 2014 6:32 pm

Здравейте момичета в празничната вечер!
Кате, много се радвам, че Тони се подобрява! Утре ще бъде за теб прекрасен ден :thumup:
Или, как е дъщеричката ти, мина ли и стомахчето?
Нинка, страшно стихотворение за бащата - това ми е болна тема. Все още не мога да преживея загубата на баща ми, но това е животът :thinking:
Вчера хапнах повечко и днес почти не ми се яде, караме на салатки и плодове(и ние като Катето)
Хубава вечер желая на всички - болните да оздравяват, а всички други - повече почивка и релакс :thumup:
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена