Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sladki64e » чет яну 08, 2015 5:33 am

Здравейте, мили мои приятели!
От цялото си сърце ви благодаря (няма да ви изброявам поименно, за да не пропусна някой) за поздравите, пожеланията, красивите картички и цветя!
Изображение
Нямахме планове за вечерта, защото не се знаеше кога ще се върне половинката. С Джон седнахме на приказка (върна се в спомените си от времето, когато е бил във военноморските сили) и времето мина неусетно. Половинчо се обади и ме попита дали да купи пица (Джон никога не пожелава да вечеря с нас, но знам, че на купена пица не може да устои :)) и така без той да знае отпразнувахме имения ден (също и негов) :)
Младежите гледат филм, но аз не се присъединих, защото не мога да не ви видя и да ви благодаря - много сте мили!
Ще се приготвям да си лягам, защото утре се предполага въпреки студа училищата да започнат на време. Днес бяха с 2 часа закъснение. Улиците са разчистени, няма причина. Много е студено и тук, но си е зимно време, не можем да очакваме друго.
Миле, тези дни не се отработват, но са неплатени. Ако училищата имат повече от 4-5 (не съм сигурна за точната бройка) дни с преустановени занятия, заради времето, учебната година се удължава.

Хубав ден на вас!
Влади, пропуснала съм обаждането ти :( .
Лека нощ! На Ани също!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет яну 08, 2015 7:25 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/-Yf3bUk9M1c[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=-Yf3bUk9M1c

Добро утро :)

Едно кафе :coffee: , една усмивка :) и едно пожелание за усмихнат и топъл ден в януарския мраз Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 08, 2015 8:28 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добро утро,мили момичета! Сядам на :coffee: да ви видя. Много е студено,щом във Варна е минус 13 какво да говорим,снощи гледах на новините т.н.феномен Димящо море,заснето от Варна - в случая морето по - топло от въздуха и се получава тоя ефект. Нинка, аз те подведох вчера,бях доста разсеяна и като си втълпих,че Ели е Йоанка се получи това,но нека е живо и здраво милото момиче,а ти ме извини за това. :love: :love: :love: Няма да се оплаквам,но това боледуване ме побърка,особено хремата и кашлицата,всичко ме боли от кашлицата,все едно съм блъскала във фитнеса без прекъсване поне два дни,но и това ще мине.Таничка, дръж се мила,болна ли е майка ти?? Момичета,пожелавам ви успешен ден! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет яну 08, 2015 8:36 am

Добро утро!
Кате, и аз изобщо не се подобрявам,дори ми се струва обратно.Направо ми писна,при кого да отида на преглед?Едно и също се повтаря и с мен ,и с детето!Пак не я смених нашата лична,защото не знам с кого в квартала,но явно ще търся лекар от друг квартал....Страх ме е да не стане пневмония,да не лежа пак по болници...Много ми е криво...да няма кой да ти помогне , и ,,рязанато ,, ппри операцията ме наболява...еми ей сега ще се нарева и ще ми олекне...


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет яну 08, 2015 9:00 am

Добро утро!
Много е студено навън,затова,предлагам да се консумират само топли напитки с много усмивки :)
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет яну 08, 2015 9:52 am

ПРИЯТЕН ДЕН :) !

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 08, 2015 10:11 am

:winkiss: :winkiss: :heart: :winkiss: :winkiss: Дидка,моля те мило момиче,не тъгувай,така е понякога,но ти не се предавай на самотата - ние сме тук,всичко ще се оправи,повярвай ми,зареди се само с положително мислене и нещата ще потръгнат,ако искаш да се чуем на скайп,тук съм,днес си почивам,че това боледуване ме съсипа,хайде миличка,усмихни се,мисли си за Зари,колко голям е вече и колко красив.Обичам те, мила Дидка,жалко,че не съм близо до теб, щяхме да си поговорим по женски и да ни олекне от всичко негативно.Хубав ден! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет яну 08, 2015 11:15 am

Ха здравейте отново......е,как можах да забравя да поздравя с днешния мил празник всички сладки бабки.....

Честит Бабин Ден!

[youtube]http://youtu.be/B7ePZKqZqBs[/youtube]

На 8 януари (или на 21 януари по стар стил) празнуваме Бабинден, в чест на бабата акушерка в селото.

Бабинден е един от големите народни женски празници, посветен на "бабите" - жените, които помагали при раждане на младите булки и невести, които са раждали. Обредността през този ден е подчинена главно на желанието да се засвидетелстват почит и уважение към възрастните жени, които са "бабували" на родилките.

Този празник е езически и идва от далечните праславянски времена, но се е запазил и по време на Възраждането е бил изключително почитан. Днес Бабинден губи доста от обредните си обичаи, но пък се празнува от по-възрастните и е свързан с много смях и веселие.

Изображение


Честит празник!

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет яну 08, 2015 11:40 am

ЧЕСТИТ БАБИНДЕН! СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВИ НА ВЕРЧЕТО И КАТЕТО!
08-01-2014-23-54_600-6.jpg
420_thumb.jpg
307-398-baba-vnuche.jpg

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА ВСИЧКИ АКУШЕР-ГИНЕКОЛОЗИ!
babin2.png
Букет 1.jpg

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет яну 08, 2015 11:45 am

Здравейте момичета,
който е на топло да си стой там, при нас сутринта клиенти казаха,че е -16
а сега е - 9,а на всичкото отгоре и целият град от вчера е без вода спукан централен водопровод,
добре,че имаме геран в мазата и чешми в банята към него,че да спасяваме положението, топлим вода и така оправяме се,
а лошото е ,че не се знае кога ще се оправи тази повреда :wink:
Нека да е честит Бабин ден на всички баби.
Да сте здрави и много щастливи с вашите малки сладури.
Лично аз уважавам този празник на 20.01 и затова тогава ще ви честитя по -подробно :D
А, сега искам да ви благодаря за пожеланият който ми поднесохте
направихте празника ми още по вълнуващ и красив
БЛАГОДАРЯ ВИ МИЛИ МОМИЧЕТА!
378625_263826907016382_228223057243434_700423_681063629_n.jpg


Заключена