Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » ср апр 08, 2015 3:47 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo1: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Има ли желаещи да пийнем следобедно :coffee: ? Чакам ви,момичета! :heart:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср апр 08, 2015 7:22 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Привет,мили момичета,упорито продължавам да пиша,но никой не се появява,надявам се,че ще пишете скоро! Днес приключих с прозорците,най -после съм доволна,не ги понасям напръскани от дъжда,катерих се,като луда нагоре-надолу,но резултата е 6,докога ли ще са чисти!? Не знам,какво да ви пиша,като няма никой,просто се чудя с моя монолог? Лека и спокойна вечер! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср апр 08, 2015 8:08 pm

Добър вечер ..... МАМИ виждам ,че си самотна и скучаеш ,но дните са малко пренатоварени тая седмица ..... От сутринта от 9 часа до 13 правих великденските сладки курабийкиИзображение ,още не приключила замесих една доза козунак Изображение,да надуват и в 17 часа отидохме на църква с децата ....и преди малко се прибрахме ... аз съм труп ,изключително изморена ,но тия дни е така .
Трябва да поставим на първо място в списъка на прегрешенията си предателствата, които ние сме извършили към себе си и другите. Не трябва да забравяме, че всички те са били акт на Свободната ни воля, същата онази, с която сме дарени от Създателя, за да Обичаме. Ако се опрем на силата на любовта и молитвата, ще преодолеем Тъмнината в себе си. Нека се откажем от 30-те сребърника, с които ни примамва материалния свят. Да заместим мрака с Любов, която ни завеща Христос от Голготата, е посланието на деня. Защото именно силата на Любовта е Божественото начало, Истината и Възкресението.
Мили приятелки ,никога не е късно да се замислим и разкаем за греховете си. Да осъзнаем грешките си, да се смирим и искрено с Душата, Разума и Сърцето си да поискаме опрощение пред олтара Христов.
Лека ,спокойна и топла вечер ви желая !!!!
Изображение
Благодаря ви за пожеланията за хлебопекарната .... козунака пак на ръка замесих .... знам ли нещо не ми е по вкус ,но знам ли по -нататък може и да я ползвам ,снощи един хляб пълнозърнен приготвих ,да не каже съпружието ,че не я ползвам .... иначе има 12 програми и е една такава черна ,лъскава ...... Тодор Колев някога така описваше ..... едни такиви ,жълти ,златни .... :yee: :yee: :yee:

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » ср апр 08, 2015 8:17 pm

Добър вечер момичета!
Кате,предпразничната треска си казва думата :) Улисва се човек в ежедневието .Щом не пишат момичетата значи са добри и са заети с приятни занимания.Ще дойдат празниците и пак ще се съберем.
ѝ ти къщовнице,много си пъргава.При нас прозорците са 2:2 надеждата ми е в Ели да ги направи 4:0 Няма утре да боядисвам яйцата,защото моите клиенти са решили да изхарчат пенсии и заплати преди Великден и ми е доста натоварено.Но така е всяка година вече съм свикнала.
Така че в събота ще е подготовката.
Приятна и уютна вечер на всички желая!
11062375_1593104597600994_8853406720664964139_n (1).jpg


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » ср апр 08, 2015 8:27 pm

Леле Дианка колко много вкусотии си направила.Да ви е сладко.
Сама оз май не съм ти честитила придобивката.Със здраве да я ползваш.Моята хлебопекарна най после влезе в употреба,главно за месене.
Приятна заслужена почивка :hug:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср апр 08, 2015 9:17 pm

Здравейте! Сестра ми пострада,поряза си много лошо ръката,шиха я,трябва много пазене доста време.Направихме график с майка и мъжа й,ще се справим.Двете ий деца искат гледане...
До утре!
Извинете ,не ми се пише...
Сутринта се успах,после писах и какво натискам дори не усещам и всичко изчезва...

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср апр 08, 2015 9:25 pm

Късен привет от мен!

И тук е мрачно и дъждовно, позахлади се. Но пролетните дъждове на мен ми се отразяват добре, понеже подтискат полена, към който имам алергична реакция, която никак не е приятна, но какво да се прави... и това ще мине.
Ние отпразнувахме Великден миналата седмица. Месих козунак в машината за хляб, но нещо не съм доволна. Напоследък и хляба не бухва и се чудя дали проблема е в машината или маята :? Първите няколко пъти хлябът толкова бухваше, че излизаше от формата.И моята машина е от скоро, старата по- ми харесваше, въпреки, че беше обикновена. Ако се отнася само до мен, ня бих правила хляб, но мъжете без хляб не могат.
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср апр 08, 2015 9:27 pm

Дидка, много съжалявам за случилото се на сестра ти. Дано бързо се оправи!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср апр 08, 2015 10:03 pm

:giflo1: :giflo2: :giflo1: Дидка,дано сестра ти бързо се оправи,много е болезнено,какво да се прави -ще помагате,няма как. Дианка,какво си направила момиче,ти си надминала себе си -страхотни козунаци,съблазнителни сладки - златни ръце имаш миличка,голяма домакиня си,щастлива съм,че една красива българка има такива умения,да си жива и здрава! :hug: :hug: :hug: :love:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет апр 09, 2015 12:36 am

Здравейте, мимичета!
Аз пак минах на антибиотици, изписаха ми вчера Амоксицилин за 10 дни, и сега толкова ме унася, че вчера и днес спя по половин ден. Носът ми започна да се отваря, засега главно едни кървиви съсиреци. Трябва да намеря начин да си прочиствам синусите преди да стигна до антибиотици, казаха ми със солена вода през ден...като се оправя ще опитам.

Дианче К, честита машина, аз моята често я ползжам защото фурничката ми е много малка и и не става за хляб.
Дидка, стискам палци на сестра ти да се оправи бързо.
Кате-Мами, весели приготовления за празника, очакването на празниците е също толкова хубаво колкото и самите празници!

На всички, пожелавам прекрасна седмица!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Заключена