Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » чет апр 09, 2015 2:11 am

Привет, момичета!
Дианка, честита машина и от мен,(по-добре късно отколкото никога) да ти честитя, къде ли ми е акъла :thinking: :thinking: , хората те поздравят от дни а аз спя. Със здраве да си я ползваш, щади си ръчичките и и връчвай месенето, в никакъв случай няма да са по-лоши козунаците.
Ани, бързо възстановяване, мила, тази зима те разбиха тези вируси.
Дидка, бързо възстановяване и на сестричката, ще помагате няма как.
Йоанка, много са неприятни пролетните и есенните алергии, у дома мъжа ми е с такива и знам, че отстрани е гадно а на него какво му е :thinking: :thinking: той си знае.
Момичета, приятни подготовки на всички, ето една сполучлива рецепта от мен за всички вас:


vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет апр 09, 2015 2:13 am

Успешен ден на всички!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет апр 09, 2015 6:29 am

Добро утро!
Благодаря,разбира се че сще се оправи,вчера се шегуваше че кога друг път ще лежи 30 дни (поне)и нищо няма да прави.Дори успя вече и да ми се разсърди,защото й казах,че яйцата й ще ги боядисва майка ...Ами 60яйца приготвила,от страна на мъжа й голям род,щерката щяла да се среща с приятелки...Най-откровено признавам ,че няма да боядисвам или най-много пет за в къщи само червени ,за да сложа първото до иконата.Зарко си посрещна Арменския Великден както трябва,така че е излишно втори път.Ще отидем на църква.Сега ще варя яйце за градината,че там ще шарят и така..Козунак не обичаме и двамата...
Ани,бързо оздравяване...
Йоанка,неприятно е това с алергиите...
Кате,и аз смятам да чистя днес и утре,събота ако е хубаво времето ще разходим малкия,е неделя няма да работя домакински истории...
Прекрасен ден!
Не спазих обещанието си за великденска украса...,явно не винаги си държа на думата..какво да се прави..
Чакам ви тук,вече пия кафето си...

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет апр 09, 2015 7:05 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :giflo2: :giflo1: :giflo1: :giflo1: ДОБРО УТРО НА ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК! ДНЕС СЕ БОЯДИСВАТ ЯЙЦАТА И СЕ МЕСЯТ КОЦУНАЦИТЕ! УСПЕШЕН ДЕН ОТ МЕН! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo1: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo1: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo1:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет апр 09, 2015 7:10 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :sun: :giflo1: :giflo1: :giflo1: ДОБРО УТРО НА ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК, МИЛИ МОМИЧЕТА! КАНЯ ВИ НА :coffee: И ПОСЛЕ ДА ЗАПОЧВАМЕ ПОДГОТОВКАТА ЗА СВЕТЛИЯ ПРАЗНИК! ПРЕКРАСЕН ДЕН НА ВСИЧКИ! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет апр 09, 2015 8:20 am

Добро утро :)
Бързам с кафето, че времето напира
Изображение
Днес след работа ще боядисам яйцата, но козунаците ще меся в събота :)
Дидка, дано сестра ти скоро се оправи :)
Ани, бързо оздравяване, разбиха те тези вируси.
Кате, и аз не съм мила прозорци, ама то все нещо вали и още е студено, мих само на стаите, но терасите така си стоят.
Хубав и весел ден.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет апр 09, 2015 10:19 am

ВЕЛИКИ ЧЕТВЪРТЪК Е!
На този ден от Страстната седмица Иисус е събрал учениците си на Тайната вечеря, след което бил предаден от Юда.
На нея той ги заклел в обич към хората и разкрил, че един от тях ще го предаде. Те изпаднали в недоумение кой ще е той.
Питал и Юда, бъдещият предател. Христос му казал нещо кротичко, което ученикът му така и не разбрал. После станал и напуснал сбирката, а Христос, знаейки къде отива Юда, отишъл в Гетсиманската градина и прекарал вечерта до предателството в молитва.
Както предрекъл - на Чистият четвъртък Юда предал учителя си.

Добро утро ..... не мога без да спомена смисъла на днешния ден ...... една друга новина е ,че при нас е студ и елхите май ще се вадят в планината над Атина вали и е натрупало ..... Боже ,такъв Велик ден студен скоро не сме имали ..... при нас дъжд от сутринта ,а снощи щеше да ни издуха ... природа .Разбира се ,тая година е и много рано ,но здраве да е ....
Благодаря ви за хубавите думи за великденските приготовления .....
Хубаво е да я ползвам тая хлебопекарна ,че и ръцете ми са ужас ,болят ме много и от влагата ,но не ми харесва ,че дозите са малки .... аз меся най-малко 1 к. и нищо не остава .... ето децата и мъжа ми изядоха половината ....
Днес пак сигурно ще замеся след яйцата ,но ще ги увия в свежо фолио и във фризера ...иначе всеки ден трябва това да правя .... не че не ми харесва ,но се уморявам много .... иначе аз постя много строго ..... само олио си позволявам ,но утре и без него ..... по принцип всички постят и е вътрешно усещане ,а не че трябва ....
Стига съм философствала ..... и мен като АНИ ме понаболява гърлото ,при такова лудо време ..... дано да отшуми безшумно !!!




Когато вярата не ти достига
и общо взето нищо не върви,
сложи най-новата си бяла риза,
стисни със зъби и се усмихни.
Когато Любовта ти е фалшива –
без чувства, страсти и с печал,
смени я с нова – истинска и дива,
и себе си раздай неистово. Докрай.
Надеждата когато отънее и някъде
там, горе скъса се небесния край,
вземи парче от бялата си риза
и новичка надежда си създай.
Самият ти когато си изгубен
и нямат смисъл земните неща,
посей си Вяра, напои я с обич,
с Надежда я стопли и виж –
все още стават чудеса…
Екатерина Николова


ДИДКА , бързо възстановяване на сестра ти ,неприятно и болезнено .... пък и трудно за една домакиня !!!!
Ползотворен и успешен ден на всички !!! :) :) :)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет апр 09, 2015 11:53 am

Ей,какъв човек съм аз ... :facepa: :) Като ви писах сутринта Зарко още спеше..но докато се приготвяхме за градина ме попита кога ще дойде великденски заек в нашата къща и ще донесе шарени яйца.Аз съм чувствителен човек,може да съм избухлива,но то е ако някой прекали,и като най-свидното ти чака зайчето...Изпращам го,тичам в магазина ,купих покривка,поставка за едно яйце(което ще донесе от градината),купих украса (имах идея ,гледах скоро нещо) и му купих играчка.Сега огивам да търся подходящ клон...Как две думи могат да променят нещо правено или неправено почти четиридесет години :love:
Приятен ден!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет апр 09, 2015 1:11 pm

Дидка, понякога такива малки неща ни развълнуват повече и бързаме да ощастливим хората до нас. Ти си чувствителна, а и знаеш как да доставиш радост на най-милото си същество :clap:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет апр 09, 2015 6:28 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Дидка,много добре си направила,достави радост на детенцето си,аз и на 100г.да стана пак ще съм вдетитена - много обичам украса за различните празници,само да видиш каква съм направила сега за Великден,съседките ми направо са очаровани,ако Инка дойде тия дни,ще я накарам да я снима и ще ти я покажа тук,луда съм по тия неща,толкова ми е хубаво,като я гледам,сърцето ми е пълно с радост. :clap: Ани,Дианка бързо оздравяване момичета,дръжте се,хубав и светъл празник е! :thumbsup: Днес почистих бидона от зелето, отдавна консервирах останалото,но не бях изхвърляла водата,доста се поуморих,но важното е че не ми стои на дневен ред вече,от тоя студ не беше мръднала имаше листа,измих едно и си го хапнах - направо хрускаше. В събота ще боядисвам яйцата,винаги така правя - нека са преснички,утре ще отида да напазарувам от плодово - зеленчуковия пазар, тук, в града го наричат Бабешкия пазар,заради бабичките -продавачки,ежедневен е и доста голям,всичко може да намери човек. :clap: Приятна вечер на всички! :hug: :hug: :hug:


Заключена