Какво да вечеряме?

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
bonboncheto13
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 1
Регистриран на: съб дек 15, 2007 5:15 pm
:: 1 рецепти от bonboncheto13

Какво да вечеряме?

Мнение от bonboncheto13 » съб дек 15, 2007 6:18 pm

Каква е най-здравословната вечеря според вас?


Kam
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 4
Регистриран на: чет дек 13, 2007 4:04 pm

Мнение от Kam » нед дек 16, 2007 12:33 am

Бих могла да изброя около 10-тина идеи....По-сложното е,когато те ти писнат,да не гововорим,че и не винаги имам достатъчно време да приготвям всички рецепти.Могат да се открият във всеки кулинарен сайт.И все пак-1.Пиле печено:2.Печена риба-на скара или във фурна:3.Различни варианти на запечени картофи със зеленчуци:4./за мен най-походящата вечеря/салати-със и без месо.....и никакъв хляб/наи-много - 50г.спагети за разнообразие/.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » нед дек 16, 2007 2:18 am

За НАЙ-здравословно не мисля, че може да се каже точно едно ядене. Общото правило е, че храната трябва да е разнообразна, без много мазнини и и сладко. Ето и няколко идеи:

1. печена риба - на скара или във фолио, с гарнитура от препечен черен хляб, ориз или варени зеленчуци.

2. печени нетлъсти меса - лошото е, че като е нетлъсто и не му сложиш мазнина става жилаво. Можеш месото на го нарежеш на парченца и задушиш предварително в съвсем малко масълце и после да го приготвиш със лек доматен сос примерно.

3. пилешкото месо се счита за най-леко, но аз не бих заложила на печено пиле - ако не е намазано с масълце при печенето, просто не мисля, че може да стане вкусно (лично мнение:)). Сварено пиле - виж това е друго нещо - съвсем леко и диетично. Може да се поднесе със сварени яйца полято със сос.

4. всякакви видове задушени зеленчуци - ако можеш да се нахраниш само с тях :)

5. има и много други идеи, които могат да се кажат, но засега спирам до тук. За да се храниш здравословно не е нужно да изхвърляш съвсем от хранителния си режим яденета като пица, пържени картофи и подобните. Просто трябва да се намери подходящия баланс.

Друг фактор е, че през зимата, ако се опиташ да ядеш само салати ще ти е бая трудно да се постоплиш. Или пък въпрос е за кого готвиш - аз не се грижа за деца, но ако имах нямаше да ги лишавам от някои неща (ние сме големи, не се движим толкова и нямаме нужда от енергията, от която имат нужда подрастващите), които сега ограничавам.

grypar
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: нед дек 23, 2007 3:54 pm

Мнение от grypar » нед дек 23, 2007 4:13 pm

прежде какого времени? давай для начала это выясним?и кто это мерял время? ты будешь, конечно же, стоять ещё и с секундомером фиксировать.как забег на 100м по мне (личное мнение, а не опр .
Последна промяна от grypar на съб дек 26, 2009 2:08 pm, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Sashenceto
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 26
Регистриран на: чет авг 07, 2008 1:01 pm
:: 4 рецепти от Sashenceto
:: 60 снимки от Sashenceto

Мнение от Sashenceto » чет авг 07, 2008 1:27 pm

За мен най-здравословата вечеря е липсата на такава.

sve_georgieva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 204
Регистриран на: пон юни 16, 2008 9:15 pm
:: 19 рецепти от sve_georgieva
:: 39 снимки от sve_georgieva

Мнение от sve_georgieva » чет авг 07, 2008 1:58 pm

Знам, че ако се ляга вечерно време, около 22-23 часа трябва най-късно до 18-19 часа да се вечеря, но не по -късно. Самата храна трябва да е по-лека: като някоя от по-горе изброените храни .Понякога е трудно да се вечеря рано, заради което си навличаме някои здравословни проблеми.

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » чет дек 18, 2008 9:17 pm

Вечер си хапвам само салати и мезета. :thumbsup:


Отговори