Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от mami48 » пет май 08, 2015 7:10 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Браво, Нели - прекрасни са, страхотна си,давай в тоя дух,само напред! :clap: :clap: :clap: :hug: :hug: :hug:


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 08, 2015 9:44 pm

:) действам аз, още много неща трябва да изплета за мацката, днес врътнах тази последната чантичка и сега плета ключодържатели:)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб май 09, 2015 5:05 am

Нели, много сладки неща си наплела! Спондж Боба е супер! Аз много обичам плетени играчки.
Тази година не съм плела играчки, но направих една бродирана кукла, от типа "Американа"
Изображение
Не знам защо така ми се качи снимката, на чомпек...аз я обърнах преди да я копирам...

Аз от поне сигурно 4 месеца се мъдря на един кросстич, с 3 фигури, 30/28 см, близо съм до свършване, но все нямам време за него, само вечер по час/два, докато гледам филма. Обаче когато ходихме в Акдахо бродирах в колата 2 дни,и свърших един калъф за очила.
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб май 09, 2015 5:23 am

Мен нали ме нямаше известно време, сега ще ми трябват поне 2 дни да разгледам всички постове тук.
Благодаря за комплимента, Нели :). Много се радвам че се присъедини към темата, бладодарение на теб тя сега стана много интересна.
Аз мога да плета и на една, и на две куки. Ще кача тук един новогодишен чорап
Изображение


него плетох миналата година. От по-новите ми неща са две кухненски ръкохватки
Изображение

Твоите шапки са много чаровни, особено ми харесаха бухалчетата и калинката. Браво! :thumup:
И бижутата са много интересни, и мартениците, особено тези с кратунките.... :eek: :eek: . Ти сигурно си имаш бизнес да ги продаваш, а ако нямаш, трябва да си направиш.

Кейти, много сладки терлички, направо са бонбонени! Браво! :thumbsup:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 09, 2015 11:41 am

Ани, много са хубави! Ръкохватки откога се каня да си оплета:)Твоите са много хубнави. Този калъф за очила много ми харесва, струва ми се много трудно, много е нежен. Да, аз правя неща по поръчка, но основно го правя за забавление , бизнес чак не съм направила, сега една позната често ми поръчва от Америка и поръчката е за 5 чанти, 2 канички с чашки за кафенце, ключодържатели и разни мартенички. Имам и една поръчка за бижута, която още не съм започнала. Но го определям повече като хоби, поръчките са случайни, от познатии на познати , просто си питат и искат, аз нищо никъде не съм пуснала. Но се замислям по въпроса:)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 09, 2015 7:54 pm

Ани, ръкохватките не ми излизат от главата, ще взема да оплета няколко , въртят ми се някакви слънчогледи в главата, пък ще видим, много ти благодаря за идеята, надявам се ,че нямаш нищо против:)Твоите са много нежни.Иначе мисля и подложки за чашки да оплета. Като гледам имаме сходни предпочитания, да плетем за дома, играчки, калъфчета. Повечето ми приятелки, които плетат обичат само дрехи да плетат. :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб май 09, 2015 8:34 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Мили момичета - Нели и Ани,вие сте прекрасни,толкова красота внесохте тук, благодаря ви! :clap: :thumbsup: :love: Ани, изплетените от теб неща ме впечетлиха много - всичко е супер,чорапчето ми допадна особено,браво мила! :clap: :thumbsup: :clap: Мили работливки,пожелавам ви да сътворите още много,много красоти,успех! :hug: :hug: :hug:
Прикачени файлове
n8279.gif
n8279.gif (313.99 KиБ) Видяна 2587 пъти

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 09, 2015 9:57 pm

Благодаря, Кате:)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб май 09, 2015 10:16 pm

Кате-Мами, благодаря ти много! :giflo2:
Нели, аз не мога да си правя сама дизайните, каквото правя е или от комплекти, който се продават тук в изобилие, или по готови дизайни от книги, списания и сайтове на нета. Не ми е трудно когато има схема която ми определя какво и как да правя. Ако ползваш английски, този сайт има много интересни дизайни със слънчогледи http://grandmotherspatternbook.com/?p=5233. Аз много обичам да правя неща за в къщи, който главно раздавам като подаръци - мъжа ми има голямо семейство, и винаги има на кой да занеса за празниците.Често комбинирам различни дисайни за украса на калъфчета, кърпи и прочие. Ето един калъф за кошчето за боклук което ми стои в кухнята - комбинирала съм гоблен с вълнени конци със задна част плетена на една кука за да стане разтегателен и да не пада от кошчето.
Изображение
Иначе дизайните за ръкохватки може да се използват за подложки за чашки, само дето аз предпочитам да изплета лице и опако и да ги зашия заедно, за да са по-дебели. Между другото и аз съм от София, и повечето ми роднини и приятали живеят там, така че като си идвам София ми е основното местоположение, макар че винаги изкарвам известно време и във Варна и Шумен.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед май 10, 2015 8:15 am

Добро утро и тук!
Разгледах всичко от пйрвата страница,невероятни неща,поздравления Нели и Ани!
Кате,и бабата на Арто беше наплела много неща(починала малко преди да се запознаем),но повечето бяха за момиченце.Просто е плела ей така за удоволствие...
Нели,шапката и шала ,които си си избрала са върха,очите ми ,,залепнаха,,.Също и сивата гривна сърце(нали е гривна?).А и спондж боб е мнооооого готин!
Върха са !


Отговори