Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » ср май 20, 2015 7:19 am

Добро утро, мили дами!
Катенце, благодаря за букетчето, сега го видях, но му се зарадвах не по-малко, успешни прегледи и добри резултати ви пожелавам.
Нели, не си приличат много моите рибки, но са типични представители на знака, хлъзгави и мълчаливи (ако мога така да се изразя), да са живи и здрави, другото е съдба.
Тук застудя и то много, как е при вас? Проверявам за компания, но тази сутрин няма никой, затова ще ви поднеса :coffee: :coffee: и като отворите очички заповядайте. Лек и слънчев ден за вас, Ани и Йоанка сигурно спинкат вече.


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср май 20, 2015 7:39 am

Добро утро момичета
В последно време нямам много лично време
Минавам да ви пожелая един прекрасен ден,а за зад океанските момичета лека нощ
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср май 20, 2015 8:41 am

Здравейте,момичета:) Пак гледам с едното око тази сутрин.бях един ведър ,енергичен човек , който сутрин буквално скача от леглото и прави нещо, тук от известно време се разсънвам около час. :) Влади , разсмя ме с "хлъзгави и мълчаливи", аз съм хлъзгава рибка и винаги умея дасе измъкна ако някой ме притисне нещо да свърша, ако реша,ч его правя сама по собствено желание, веднага ще го направя, но ако някой ме кара да го правя....край...хлъзнала съм се вече в друга посока.Не обичам да се чувствам притисната, трябва да си плувам свободно, накъдето аз си знам:) Но за мълчалива, хич не съм да ти кажа:)/питай мъжа ми, хихихихи/. Открита съм и съм пряма, а и доста бърборя:)
Илина,пожелавам ти балът да е прекрасен за всички ви и незабравим .:)
Кате/сф/ харесват ми цветенцата на тераската ти, а и под тераската е зеленичко и приятно, Аз съм в Младост 1, като цяло е зелено,но не и при моя блок.
Момичета, увеличивам спорта лека полека. Освен йогата и аеробиката мисля да включа тичане:)
ХУбав и усмихнат ден на всички:)

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср май 20, 2015 9:10 am

Добро утро :)
Половинчо е рибка :) :D кротичък, работлив, не го настъпвай обаче, тогава става акула :)
Иле, ще чакаме снимки от събитието :)
Кате, пожелавам ви само добри резултати :thumup:
Дидка, лек път и хубави емоции да имате :)
Весел ден, веселки :)
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср май 20, 2015 10:06 am

Добро , с усмивка и безкрайна любов! :)
Хубаво е, когато сутрин станеш да имаш "посока", която ще те отведе до нещо прекрасно, да имаш мечта, която да следваш,... хубаво е, когато имаш поне няколко причини да се усмихваш !!!! :)
Пожелавам ви красив, и незабравим ден, приятели... :) :) :)

Аз пък докато ви чета пия топла вода с лимон .... четох някъде ,че лимона укрепва кръвоносните съдове и ги прави по-еластични и ...... и тъй като е едно просто нещо , нямам проблеми със стомаха ....вървя към "гъвкавост и еластичност " :yee:
После след около половин час следва кафето ......и колкото се може по-здравословна закуска .
БЛАГОДАРЯ за пожеланията ви за наградата ,мислех ,че ще видите каква е ,но снимките има настройка за поверителност на госпожата ,която ги снима и ..... ги виждат нейни приятели .... както и да е ,ще ви опиша един пълен комплект от прибори (кухненски набор мисля , че се казва),професионална ножица ,голяма купа тия дето надува тестото вътре ,отделно някакъв съд ,който не съм установила за какво е и естествено поставката за кухненския набор ,всичко с подписа на Taperware !!! Най -много се радвам за ножицата ,че си е доста скъпичка пък и я нямах и отделно една грамота благодарствена и едновременно ме уведомяват ,че моята рецепта с име и откъде произхожда ще присъства в рецептурника на фирмата и ще се разпространи в цяла Гърция ... това ...
сякаш съм по-щастлива от моралното удовлетворение ,отколкото от материалното ..... ами все пак сред толкова хора не е малко мисля
.Всички рецепти са пробвани от един известен шеф тук и са избрани от него победителите в категориите ..... :hungry:
НЕЛИ ,възстановява се момчето .... пие много силни болкоуспокояващи и за момента мисля проявява търпение .... единствения човек ,който познава там е бивш негов съученик и това ме успокоява ,че поне има един познат човек ..... Нямам търпение да му махнат конците в събота и да се чувства по-добре ,загубил е и много кръв ,но с правилно хранене мисля ,че всичко ще си дойде на место ..... късмет ..... винаги не е на наша страна ..... Добре ,че е останал жив .... другото са вече подробности .....
ВЛАДИ ,на моменти ,от това ,което пишеш имам чувството ,че те познавам от години ..... или защото ми приличаш по много неща :love:
ИЛИ ,радвам се ,че си свършила доста от задълженията около абитуриентския бал ... по -точно у вас .
Искам да споделя нещо с вас ,което ми създава дискомфорт относно тия абитуриентски балове .... :)
Не знам ама сякаш завършват Харвард ,че всичко е толкова пищно ,бляскаво и свързано с толкова разходи .... да си призная зарадвах се много на ученици от варненска гимназия ,които са решили да не празнуват абитуриентски балове тая година .....
Мислех си ,че със задълбочаване на икономическата криза и нарастването на безработицата тая показност ще отпадне .... да ,ама не .... свидетелка съм на родители ,теглили кредити ,за да могат да са"в крак или в час " :? не мога да го проумея ....
освен това начина им на обличане ?! толкова разголеност ,водеща до цинизъм .... не съм остаряла ,но смятам ,че е един огромен балон ,пълен с въздух ,разбира се мое мнение е и не ангажирам никого да се съгласи с мен ,но ме знаете ,че мнението си ще го споделя ...
Колко е красиво всичко за една вечер и каква вълшебница е действителността и на следващия ден ни приземява в истинската действителност ...... с всички проблеми ,неприятности и лутания ,с които се сблъскват младите хора ...
Всичко е много фалшиво ....и красиво пък макар и за един ден ..... а как се узорват родителите им ..... защото всичко от детето до масата са много ,изключително много разходи .... Зная ,че е традиция ,но в тоя труден живот мен лично ме притеснява .....
Това е при мен в общи линии ,днес смятам да се правя на домакиня ..... да напълня зеленчуци (патладжани ,домати и пиперки на фурна )
в момента пека хляб и да направя нещо сладко ... снощи трябваше да подпишем едни документи и излязохме с мъжа ми и Виви ,Стелиос не пожела ...... баща му от притеснение се прибра веднага след като свършихме работа ,а аз и Виви (нали сме жени ) ,ударихме един тегел ( а ,няма да забравя бг. език :yee: ) и пообикяляйки магазините ,слязох по крайморския булевард .... една отмора за окото и наслада за душата .... веднага се настроихме да седнем някъде и избрахме едно кафе ,от което се вижда Турция отсреща след безкрайното синьо ......
седяхме като магнетизирани ....... ето това си викам е почивка за душата ,пиша всичко това ,защото с кафето ни предложиха и чийзкейк ,но Виви само го близна и не пропусна да загатне за сладкарските ми способности и че от доста време сладко не съм приготвила ... от рожденния и ден и днес смятам да я опровергая ,но с нещо по-семпло ,че по лажовете има доста народ ..... а аз съм в плюс .... и без желание тая година .... ама още е доста рано поне за мен ..... Може да пробвам козунака на Стефанел ,на Цвети ,че оная вечер го видях във ФБ и останах с изцъклени очи ...... ах, как ще се справя със това сладко !!!??? :roll:
На всички ви желая много здраве и прекрасен ден ..... нямате право да кажете ,че съм кратка :yee:
ДИДКА ,на вас много приятни емоции и да прекарате страхотно ,и да ни зарадваш с чудесни резултати !!!! :)
Искам да пожелая на всички завършващи успешен старт в живота и на родителите им да са горди и щастливи с успехите им !!!!
НЕЛИ , аз съм водолей ,но съм открита и пряма ,уважавам мнението на всички ,но съм свободолюбива и не искам да бъда сложена в калъп ...... Колкото до бъбривостта ..... :yee:

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср май 20, 2015 11:33 am

Диана,в теб има такъв живец! Носиш завиден ентусиазъм в себе си, и умееш да пишеш, като описваш място и събитие се чувствам все едно съм там.:) радвам се, че има подобрение в състоянието на сина ти и съвсем скоро ще махнат шефовете. За баловете- мен винаги са ме учудвали . Моите съученички се вълнуваха една година преди бала, прически , рокли, всичко се обсъждаше до втръсване, аз не участвах, две седмици преди бала се разходих по Графа, купих си една семпла черна рокля, която ми грабна окото и това беше, а косата си отрязах на къса прическа- като мъжка ,с което възмутих всички. После се почнаха едни коли едни неща....нашите намериха някакъв познат с някаква кола/и до ден днешен не се впечатлявам от коли така че хич не помня каква беше, а се съмнавям и тогава да съм обърнала внимание/ и имахме само едно единствено момче в класа и той нямаше с какво да дойде на бала, класната също, натъпках ги при мен в колата:):):) Никой не се сети да ги покани. Забавлявах се страхотно на бала- нали той е затова едно хубаво парти, само накрая ми беше малко криво, защото ми откраднаха чисто новия фотоапрат, който ми беше подарък от татко от Германия , а както знаете обичам да снимам:) нашите не са канили гости. просто ме изпратиха да се забавлявам. А сега сестра ми миналата година...ресторанти, тоалети, сума ти гости, стягаше го една година бала,беше се побъркала по темата, само затова говореше и аз нещо й подметнах ,че да не забравя ,че балът си е негов и е за негов кеф и горчиво съжалих после , ама вече се бях изказала неподготвена. Със сетричката сме много близки, яд ме е ,че така й казах и я засегнах, като всяка майка тя се вълнуваше страшно много и за нея това беше важно събитие. Всеки приема нещата по различен начин , различни неща са важни за всеки, за мен лично и сватбата ми беше семпла, без традиции, така я исках, за което срещнах много , много критика от околните, ама как така без арка, ама как така без сватбена украса, ама как така без кола под наем ми с нашата, как така без традиции...еми ето така- семпло и простичко:) Едно нещо исках от този ден аз- мъжа си :) Е, и роклята, хихихихи. Аз така виждам нещата, но разбирам, че за хората е много важно да направят незабравим този ден за детето си , може би навремето на нашите аз повлиях с безразличието си и те затова не са спретнали шумни тържества и кой знае какво друго. Сега кумата ми се жени и са едни приготовления, кредити, една година предварително всичко се планира,агенции, моята сватба си я планирах самичка за 15 дена.Много ми беше трудно, защото имах отвсякъде натиск за нещата, обяснявах , обяснявах, че както аз уважавам желанието на хората за пищни тържества, така искам и те разберат желанието ми за скромна сватба. Уважавам традициите , но не изпитвам нужда лично да ги спазвам.Аз се омъжих на Коледа, точно на 25-ти, ресторантът си имаше коледна украса, а и не исках всичко да е бяло и да е опаковано като бонбон. И аз видях снимката на учениците, които са дарили паричките за дрехите си, бяха много сладки, определено ми хареса.

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » ср май 20, 2015 12:51 pm

Здравейте момичета!
Абитуриентската е на 24. В нашият град има само 3 училища, които са на 23 и всички останали са на 24.05.
И ние в къщи сме на мнението на Нели и Дианка. Английската гимназия в София беше предизвикала училището на дъщеря ми да дарят парите за тоалети и да се облекат в бели тениски. Петя прие идеята много радушно, но..... явно богатите родители на съучениците и не можаха. :thinking: Така че купихме рокля, която тя си хареса, за доста добра цена. Ремонта в къщи е по-най скромният начин и беше наложителен, както и гостите са само родителите ни - аз не я женя, тя просто завършва училище. :wink:
Ние в къщи и двамата сме риби, ама аз съм по- хищната :D :D :D .
Оставям ви с пожеланието за хубав следобед! Тук е доста мрачно и гърми... само за сън :)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср май 20, 2015 1:03 pm

Илина, дано да е хубаво времето на 24-ти, обкновенно вали по баловете, но дано се размине сега:) А то ремонт с бал или без бал, винаги си има нужда, вкъщи плаче за ремонт, ама все се каним:) Ще покажеш ли снимки после във фейса? :)

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср май 20, 2015 6:38 pm

Прекрасна вечер
https://www.youtube.com/watch?v=JUokW5MzFaE
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср май 20, 2015 7:11 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, момичета! Дианка, Нели,Илинка напълно подкрепям мнението ви за тая ширеща се суета,показност и наддаване кой е по-по -най, винаги съм била привърженик на скромните,умерени и семпли тържества и поводи. Днес водих Митака - при кардиолога всичко беше ок, но при невролога нещата стоят по -зле,назначи нови медикаменти за оросяване на мозъка,препоръча му да се движи много,но той не го прави,колкото и да му се говори - има моменти в които не издържам от тоя негов инат и спирам да му говоря, после се започва едно докарване пред мен,но само губи от всичко това,е, това е,каквото това.Пожелавам на всички прекрасна вечер! :hug:


Заключена