Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от AnnaJames » чет май 21, 2015 7:50 pm

Нели, кошничката беше комплект, рамката и елементите бяха част от комплекта. Аз имам много комплекти за бродиране, различни стилове бродерии, като видя интересен комплет и на сносна цена не мога да се удържа да го купя :ooppss: Ако искаш мога да потърся нещо интересно и да ти го донеса като си дойда...аз планирам да дойда за 1 месец през лятото на 2017. Преди изпращах колети, но последните няколко години презокеанските пратки станаха много скъпи, и предпочтам да събирам поръчки и да си напълня куфарите като идвам.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 22, 2015 12:27 pm

Ани, каква история само,ми то като филм! Завиждам ти/благородно , разбира се/ за голямото щастливо семейство, в този свят това е моята простичка мечта- семейство, детски смях и бърборене:) Съжалявам за това , което си преживяла,децата няма как да са благодарни и съм против насаждането на чувство за вина,те сами оценяват грижите- на една по голяма вече възраст, когато са се изградили като личности. За НИна аз смятам, че може да й остане травма както ти казваш, но понякога си мисля, че всички ние носим някакъв товар, но той не ни прави лоши или неспособни, а по-силни и борбени. В момента чета Първичната рана на Нанси Верие, книга за осиновяването, брутална е. Но не я чета като библия, преувеличено е в нея значението на болката и травмата. Поне според мен. Човек се учи да се справя с болката си , да намира щастието си и ако някои неща в живота са по-трудни, не означава че са невъзможни. Просто смятам, че е наш личен избор как реагираме на нещата , които не зависят от нас:)
Много ти благодаря за предложението, много мило от твоя страна, но не бих те ангажирала с подобно нещо, живяла съм две години в Москва и знам какво е с багажите като се тръгне и с ангажиментите и с носенето на всеки по нещо. Така , че високо ценя предложението ти. Аз си мисля,,че тук има такива- виждала съм руски, но не съм убедена ,че за същото става въпрос, тогава не бях виждала твоите неща още, просто ми направи впечатление, че има руски гоблени в един магазин, които са на бял фон, може да не са такива с хиксчета, наистина не знам, но ще ще проверя като отида. То така или иначе ако пробвам ще си купя някой евтинджос,и без това си го представям така- пръстите ми на дупки и някакви подобия на несъразмерни хиксчета тук там, :D

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 22, 2015 2:44 pm

Обещах да покажа:) Едната дрешка на чашка къде съм я затрила не знам, нямам навика да губя, ама ето и това ми се случи, или трябва да ровя навсякъде или ...да я изплета наново и се чудякое ще ми е по-лесно:)
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1312
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » пет май 22, 2015 4:10 pm

Нели, много са КРАСИВИ! :) Браво, мила! Сега изчезвам, че ме гонят задачки. Другият месец живот и здраве ще се чуем, дано да ме зарадваш с хубави новини! ;) :)


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 22, 2015 4:12 pm

Боби, много хубаво да си изкарате! Да си починете и да се разнообразите:) Толкова бързо новини едва ли ще има:) Но ще се чуем в скайп да разкажеш как е било...и не збаравяй снимки:) ако ти се снима де:)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 22, 2015 5:57 pm

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет май 22, 2015 6:36 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Нели, вече не знам как да изразя възхищението си от теб - днес ми събра погледа с тия красоти - дрешките за чаши, прекрасните мартенички, питам се, как имаш търпение за всичко това,аз няма да се справя,просто ще се изнервя,такава съм - вечно припряна и бързаща,това не е за мен, определено! Браво миличка! :clap: :love:
Прикачени файлове
50124-500x375.jpg
50124-500x375.jpg (63.41 KиБ) Видяна 1996 пъти

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 22, 2015 8:49 pm

Кате, блаодаря , мила, то това разтоварва като анимание, на мен даже ми се доспива като плета:)
Тази ръкохватка я изплетох преди малко, но се колебая за другарче, май по-скоро ще направя червен вариант с любимите ми маргаритки.
Изображение

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1312
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » пет май 22, 2015 10:24 pm

Нелка, каква наслада за очите, ръкохватките, а пък за мартеничките нямам думи - чудесни са. :) Да не стане така - за другата Баба Марта да валят поръчки, пък с тези леви ръчички в плетенето не можем и да помагаме. ;) Ще се наредим на опашката... :) Знаех си, че ще изпусна нещо Мара подробната и хоп викам си чакай да хвърля едно око! Хихихи... ;)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет май 22, 2015 11:30 pm

Прекрасни плетива, Нели! Тези дрешки за чашки са много сладки; аз бям плета миналата година една за каничка, но за чашки не ми е идвало на ум.

Между другото, изглежда не съм се изразила добре за децата - когато се ожених за Гари децата му бяха пораснали и излезли от къщи. Повечето са женени сега, с големи семейства, живеят в различни щати - Орегон, Мисури, само едно е във Вашингтон, но чак в Сиатъл. Имаме много добри отношения, и ходим да ги видим поне 2-3 пъти годишно. Исках да кажа че тук не виждам деленето на деца на "мои" и "чужди", на което толкова съм се настрадала в БГ. Майка ми например не можа да приеме че аз се отнасям към децата на Гари както към Мони, и когато можем гледаме на им помогнем, тя смята че трябва да откъсна Гари от децата му, и че не си гледам интереса. Но това което искам аз е не интерес, а любов и разбирателство....

Не се притеснявай за дупки по пръстите, кросстич се шие с тъпи игли, които не бодат :D ако си промениш решението, кажи ми, аз и без това ще нося много работи, главно книги и учебници, така че едно парче канава няма да ми натежи :wink:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори