ламинат

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
gabi_2000
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 103
Регистриран на: ср юли 01, 2009 11:44 am
:: 4 рецепти от gabi_2000
:: 38 снимки от gabi_2000

ламинат

Мнение от gabi_2000 » чет окт 15, 2009 2:57 pm

Скоро в къщи сложихме ламинат само дето не ми е ясно с почистването.Ще съм ви признателна ако ми помогнете със съвети за почистването.Какви препарати са подходящи,трябва ли много да се мокри и парцал ли да използвам или става с и моп.Благодаря ви


Потребителски аватар
desislava76
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 420
Регистриран на: ср яну 07, 2009 10:55 am
:: 92 рецепти от desislava76
:: 29 снимки от desislava76
Местоположение: Географски център на България

Мнение от desislava76 » чет окт 15, 2009 5:12 pm

Габи,ние вкъщи сме с ламинат от 8 години.Пробвала съм всякакви препарати за дърво.Почиствала съм с Пронто за дърво/течно/,с Мистър Пропър/син,розов и жълт/с Медикс/сега има за ламинат-струва 3 лева/по магазините има и други специални препарати за почистване на ламинат.Дали става с Мопа-незная,нямам такъв.Аз почиствам с парцал /ленти/,намокрям го на чешмата слагам препарата,изтисквам парцала/да не капе/и жуууля.Може и в кофа/леген/ да сипеш вода и препарат и това е.
Дано съм ти помогнала.
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет окт 15, 2009 5:37 pm

Аз също имам ламинат от повече от 10 години. От препарати се отказах съвсем, чистя само с пара и съм много доволна. Естествено има реклами са "чудодейни" средства, но то си и зависи какво е важно за теб. За мен е най-съществено да няма химии, да не остават петна и да е хигиенично чисто - това се постига идеално с пара.
Обърни внимание, че почти всички препарати за дърво съдържат и парафин или други вакси, които с течение на времето образуват тънък филм върху ламината и му отнемат гланца.

Успех! :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » чет окт 15, 2009 11:43 pm

Ние също сме с ламинат от 6 години и го почиствах с какви ли не препарати за ламинати и хубави стирки, но винаги остава някаде петанце. Рали е права най добре се почиства с пара,ламината става чудесен. :)


venivsh
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 21
Регистриран на: вт ное 04, 2008 9:05 pm
:: 20 рецепти от venivsh
:: 66 снимки от venivsh

Мнение от venivsh » нед окт 18, 2009 6:41 pm

От пет месеца имам стиймоп. Хола и спалнята са ми с ламинат и се почистват много добре, без замазвания и следи а изсъхването просто за 2-3 минути. А плочките не съм очакваля те блестят. За мен най-доброто миене е с пара.

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1307
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » ср апр 29, 2015 12:44 am

Здравейте!
Нуждая се от препоръчан майстор/и за пренареждане или притягане, циклене, лакиране - на стар паркет от 64 година в панелно жилище, в София. В интернет има много обяви на фирми, но не искам да си правим експерименти.
Ще съм Ви благодарна за всяка препоръка или съвет! :)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет апр 30, 2015 4:00 pm

Боби, ще разпитам приятелките в блока, всичките сме с такива паркети , то и моя плаче за циклене и лакиране, така че ме интересува и мен.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет апр 30, 2015 4:07 pm

Боби, питах едната съседката, защото те миналото лято това направиха, много са доволни от човека, препоръча го горещо, паркетът им изглежда мнгоо добре, ако искаш по скайп като се чуем ще се разберем нещо, ще му взема номера ако искаш.

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1307
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » пет май 22, 2015 11:42 pm

Привет! :)
Тъй като решихме да направим лек ремонт на антрето, ще ни се забавят нещата с паркета. Така, че ако още някой освен Нели, може да препоръча майстор, моля пишете... :)


Отговори