Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 12:41 am

Боби, то за мартенички винаги имам поръчки, плета си ги целогодишно, всяка година допълвам асортимента, харесва ми ,че мога да си измислям разни джунджурии. Тази година и фирмата на мъжа ми закупи 550 бройки, парите дарих на едно болно дете.
От останалите продажби обаче си ги похарчих. По принцип за мен това е хоби и не робувам на поръчки, т.е не ги търся аз, никъде не съм обявила, ама все някой познат на познат ме намира. Като цяло не искам някой да ми задава тон какво да плета, сега с това момиче от Америка работим често, но тя ми дава пълна свобода и си творя на спокойствие.
Ани, още веднъж благодаря за предложението, като наближи да си идваш ще говорим за кросстича. :) Тъпите игли ме спечелиха. :D
Не се изненадвам много от съвета на майка ти, от това , което разказа дотук за нея ми се струва нормално за нея изказване. Хубавое,че имате добри отношения, аз лично не виждам какво може да спечелиш от отчуждението на децата.Но това явно са си нейните истини и тя си вярва.
За чашките, аз в началото обличах такива за чай, отскоро започнах за кафенце. За чая ги ползвам, запазва ми го топъл, а тези за кафето по-скоро ги възприемам като декорация. Интересни са и за подарък, аз направих за сестра ми и тя много ги харесва. И аз не бях плела ръкохватки, ама ето виждаш ли като си споделяме тук и виждаме различни идеи, готино е, ако оплетеш дрешки за чашки се похвали, моите имат цял гардероб вече ,хихихихи, каничките са само две и имам 4 чашки и дрешките им ги сменям, онзи ден си направих в черно и бяло. Аз искам и на стъклени чаши със столчета да оплета декорация, представям си я от много тънка прежда, на една кука, на някакви дупки. мисля, че ще стои нежно. Искам и пръстени за салфетки да оплета и много други неща, но първо да завърша тази поръчка, остават ми подложки за чаши от нея и ленти за глава. А ти цветя обичаш ли да плетеш? Аз обожавам да плета букети, сега съм оплела 6-7 рози , но все се каня да им направя дръжки и листа. Колко много неща ми се иска да оплета:) Това е такава зараза, толкова прежди имам ,че не знам кога ще ги изплета и продължавам да купувам. Чувала съм , че в Америка има хубави прежди, ти доволна ли си ? Аз тук си купувам турски, просто за съжаление българските не са много добри , а и няма много.


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » съб май 23, 2015 8:36 am

Нели, страхотни са тези дрешки за чашки. Така ме вдъхнови, че тази неделя ще се пробвам на една кука, а ако схвана ще,, крада,, моделче. Майка ми беше виртуоз на плетене и гоблени. Обличаше в красота всичко което можеше. Имам покривала за холна гарнитура,
, покривки за маси, дантелени краища на пердета . Беше изплела щори за прозорците на вилата и шалтета за леглата. А децата ги обличаше като кукли.
Имам останал от нея един сервиз за чай. Ще се опитам в нейна памет да го облека. Смела мечта от моя страна, но ще се пробвам.
А сега отивам да поработя, това със сигурност цо мога.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 9:14 am

Кате, ще се радвам да покажеш като оплетеш сервиза, какви цветове си намислила? Имаш ли идея за преждата, аз да ти кажа на й-много ми харесаха от дрешките ми тези от мерсеризаран памук, по-твърда е преждата и добре стои заподобни неща. ! Аз имах една панделка синя- тюркоаз на бели точки и така почна всичко, реших да я вмъкна в чашките и се започна, розова панделка на бели точки, после черна, каквито успях да намеря, после случайно намерих и магазина с дървени копчета, които също са на точки, голяма мания с тея точки, много ми допадна просто като идея. Е, не всички дрешки са на точки. Имам оплетен един чайник, но за да е шарен чисто и просто го направих с прежда меланж за да ен съединявам, казвам ви го ако предпочитате момичета шарка, по-лесно ми беше:) Иначе имам и раирани ,ама голямо прибиране на конци пада. После ще снимам чайника и някои от дрешките да ви ги покажа.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб май 23, 2015 10:42 am

Нели, не се съмнявам че имаш толкова много поръчки, мартеничките ти за уникални! Лъжичките с царевични зърна са уникални! Аз, както казах преди, не мога да правя дизайни, имам само един цялостен проект измислен от мен - торба за празни наелонови пликчета.
Изображение
Полата на куклата е всъщност торба с ластик отдолу, пъхам вътре наелоновите пликчета и ги вадя когато ми трябват, така са ми на разполо жение без да ми се валят по шкафовете. Главата и дланите на куклата съм ги купила готови, останалото е мой дизайн. Преди години обичах да шия етнически костюми на кукли, но по време на едно от местениятa ни ги прибрах в камиона...и са още там! :?
На въпроса за преждите - да, хубави са, не се оплаквам. Цветя обаче не съм плета....не съм и намирала указания как. Покажи някой от твоите букети, аз се заинтересувах. :clap:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 11:45 am

Ани,много е хубава, харесва ми ,че ти винаги съчетаваш красивото с практичното и всяко нещо си има и приложение, аз май не съм така:):):) Гледай само как си го измислила,не само да украсява ами и да може да се прибират торбички! Харесва ми:) Аз отдавна не ползвам схеми за плетене, плета си какво си измисля, някои цветя съм им запомнила схемите, другите си ги измислям вече и даже много се радвам , че като видя нещо изплетено нямам нужда вече от схема, а си го измислям как да го направя, това ми харесва ,защото аз плета от две -три години само и е знак ,че ставам малко по-добра в плетенето, или поне се надявам да е така. То не че плета много сложни неща де, но всяко нещо с времето си и с опита:) Обичам да правя неща с въображението си , а не да копирам готови модели:):):) но ако видя идея , която много ми харесва се възползвам като влагам своята представа в нея;) Все пак топлата вода не съм я измислила:) Ще гледам скоро да пусна букетчетата, че малко съм ги разфасовала в момента са в един плик всичките:)А ,ейсега ще пусна чашките.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 12:06 pm

За цветята като ги пусна, с удоволствие ще ти пратя схеми ако нещо ти хареса, има едно цвете, то не е за букети, ползвам го навсякъде за декорация, триредово, много ми харесва,по шапките го има, които съм пускала тук, то си има схема, ако ти допадне с удолствие ще споделя с теб:)
Ето сега дрешки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 12:10 pm

Изображение
Изображение
Изображение

Ето както виждаш все непрактични неща, като яйца за великден , например, тези белите ми взеха здравето, от две полочинки, колосване върху пластасово яйце, като са съединени с шеф, съхнене и после разглобяване и пак шиене .........

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 12:14 pm

Ето новата ми мания, малкии кошчета, ама за какво са не е ясно, в едното си държа ключовете, тук не са всичките , имаше много разцветки, ама за велиден щедро подарявах с яйца вътре и заминаха, само тези ми останаха, естествено подарих по-хубавите:) в момента ги снимах на една пластмасовабутилка неравно подрязана, но ще я изрежа така че да не се вижда, не искам да ги колосвам, страх ме е да не ги разваля с колосване, препаратите с кола са сслабички и не държат, а за вода със захар - е мъка голяма, както се убедих с яйцата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 12:16 pm

Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 23, 2015 12:20 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Жълтите цветя са ми любими


Отговори