Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от nelale » ср май 27, 2015 9:31 am

Здравей, Ани, да етърва се нарича:) Ти всякакви неща умееш да правиш:) Браво, искренно ти се възхищам:):):)Как ги правиш тези космати килимчета? Аз снощи отворих пингвина погледнах го и пак го прибрах:):):) Но му дадох име/аз кръщавам всичко наред- колата е Бени, телевизора е Филип, миялната е Ари, кухненския робот е Боши, фотоапарата се казва Соня, хихихи/ та пингвина/които засега е само локва и крачета/ се казва Мончо:):):)


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср май 27, 2015 12:06 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Ани, толкова ми хареса килимчето,страхотно е,браво мила! :love:
Прикачени файлове
rozovi_rozi_a36ae_29505929.jpg

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср май 27, 2015 6:43 pm

нели, килимчетата са много лесни, но са от комплект който съдържа канавата предварително напечатана с модела, и предварително нарязани конци. Имам една кука специално за това, премятам всеки конец през едно квадратче в канавата и то само се усуква; когато цялото килимче е готово фиксирам опакото със шивашко лепило и ютия, за да не се вадят конците, и зашивам плата около него. Последната процедура не е особено приятна понеже канавата е много груба и твърда и трябва да я шия на ръка. Иначе е много лесно за правене, но трябва да имаш комплект. Сигурно може да се поръчат по нета, но аз не съм опитвала.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср май 27, 2015 7:23 pm

Ани, на мен ми звучи много сложно:) Аз приключих с поръчката. Ура!!! Най-накрая, сега мога да помисля какво ми се плете на мен:)


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср май 27, 2015 7:43 pm

Браво, Нели! Ще чакам да качиш снимките!
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет май 28, 2015 9:35 am

Ани, аз поръчката вече ви я показах, то основното са чантите, каничките с чашките, ръкохватките, лентите за коса, ластиците, метлички и лъжички, има и мартенички-гривни, тях също съм ги пускала по-рано, бухълчо, който е за стената и то това е, наистина можех да я спретна по-бързо, но не се насилвах като има много време, аз трябва да я дам на моя кум , който заминава чак на 22 юни, той ще я занесе на момичето. Имам една поръчка за бижу за събота, бях забравила за нея, но това не е нещо, което ще ми отнеме много време. Явно Мончо ще е за другата седмица. Много бавно върви тоя Мончо, може би ,защото още не съм свикнала.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет май 29, 2015 3:10 am

Добре тогава, Нели качи снимка на бижуто когато го направиш. Аз бижута не правя, но много ми нареса твоето сиво герданче :thumup:
Виж, кукли много обичам да правя, ето една в германски стил, доколкото си спомням баварска национална носия
Изображение
Благодаря, Кате/Мами! :) От косматите проекти могат да се правят и други неща, ето една възглавничка за стол
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 29, 2015 9:04 am

Много сладки , Ани:) Мончо се пооформи вчера,ама е грозничък, бъди снисходителна, първи опит ми е, ще задобрея ако вложа старание, тк-таме стана криво, на едно място грешка в цвета, но засега важното е да се забавлявам, остана ми да му ушия шкембото в бяло. Можех да внимавам малко повече, понякога проявявам нетърпение , но това е в началото, иска ми се да видя краен резултат и оплесквам работите.:)
Изображение
Горкият Мончо, страда от моето нетърпение, ама така ще е в началото, но като цяло е забавно :)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон юни 01, 2015 2:43 pm

Мончо е готов, не стана много добре, ама айде сега,първи опит, другия път с повече старание.
Изображение
Не се сви обаче.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юни 01, 2015 9:19 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Ани, много ми харесаха кукличката и възглавничката за стол,браво миличка, страхотна си! :clap: :clap: :clap: :love: Нелка, Мончо е прекрасен, справила си се невероятно добре, не ти се опира нищо, продължавай само напред, мило дете! :clap: :clap: :clap: :love: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Прикачени файлове
735422.jpg
735422.jpg (63.22 KиБ) Видяна 1980 пъти


Отговори