Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » пет юни 05, 2015 6:54 am

Добро утро, весели момичета!
Благодаря ви за пожеланията отправени към Мими, церемонията мина като по учебник, много са точни с изказване от страна на директорката, няколко учители, малко музика от училищния духов оркестър, няколко момичета прочетоха есета, написани на различни теми, накрая малка почерпка в училището, след което с няколко майки отидохме на по едно бързо кафе.
Нели, ще се чуем скоро, надявам се да са показали на мъжът ти хубавата страна на Чикаго, защото има и такава, която е много стара и не е приятна за гледане, със стари сгради. На Албена и Златни пясъци е много хубаво, хем за последно бях през 2000 година, а сега си представям колко по-красиво е направено, но да си призная водата си е хладна там и ако ми се отвори път за нашите курорти предпочитам южните, по пренаселени са но е по-топло. На Турция не сме били а ми се иска да отидем, но винаги се съобразяваме с приятелите ни, оставяме те да изберат къде да "плажуваме", ние сме за там, за където са всички.
Йоанка, вие за къде ще стягате куфарите? Ивка, много хубаво, че селото ви е с толкова млади хора, дано се задържат и увеличат още.
Моето мнение е, че кафето е най-хубаво, когато е споделено:


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » пет юни 05, 2015 8:03 am

Влади ,и аз съм на същото мнение за споделеното кафе.
Поздравления за дъщеричката и спокойна нощ на вас с Йоанка и Ани и
ДОБРО УТРО на всички ранобудни и поспаливи момичета :)
Варненски момичета сън не ви лови вас :)
Усеща се наближаването на отпуските.Започна да се говори за почивка-любимата ми тема.
Така ми се ходи на планина някъде из Родопите,хем не много висжко хем красива природа.
Но сега се отправям на работа и ви напомням ,че е прекрасно деня да започва с вас .ОБИЧАМ ВИ!!!
10605990_1483932038518251_2325711983481726638_n.jpg

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет юни 05, 2015 8:19 am

Добро утро :)
Ивче, на село ходим когато мъжа почива, че върти смени, по тази причина той ходи по-често, аз чакам събота и неделя да се уцелим :)
Нелче, справила си се с менюто. И аз имах патила преди време с фурната, бях пуснала едни пържолки на вентилатор, докато сме на ракийка да си се готвят. Отивам, гледам - студени, то вентилатора работи, но нагревателя точно тогаз изгорял, че минахме на скара :)
Танче, много си натоварена, ще си разбиеш здравето, дано ви върнат стария график :)
Дидка, Влади и аз съм за споделено кафе с приятел :)
Изображение
Хубав ден.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юни 05, 2015 9:37 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добро утро, прекрасни момичета! Сядам на :coffee: с вас! Толкова топлина и обич има тук тая сутрин,благодаря ви за всичко това,щастлива съм за уважението една към друга,вие сте много истински,много неподправени, обичам ви, мили приятелки! :love: Напълно споделям мнението,че кафето споделено тук с приятел е нещо, което не може да се случи на друго място, благодаря ви за всичко, което ми давате! :clap: :thumbsup: Прекрасен ден на всички, по -късно пак ще пиша! :hug: :hug: :hug:


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет юни 05, 2015 1:50 pm

Здравейте ,момичета, днес пропуснах кафенцето сутринта:):):)
Ивка, много дечица има в селцето, браво и площадката е хубава:) И сестра ми имаше същия юбилей и ми казва:да, не се празнува тази годишнина, ама да знаете ,че подаръци приемам, посмях се с нея:):):)

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пет юни 05, 2015 6:12 pm

Здравейте !!! :)
НЕЛИ ,дано мило момиче , замислям се и разбирам колко ти е напрегнато в очакване .....
няма да забравя 1996 година точно юни месец когато пристигнах тук ...... по 10 пъти бягах до пощенската кутия ..... в очакване .... всички писма си ги пазя ,нямаше тогава технологии ,дори и на работата на майка ми се свързвах чрез централа .....
:eeek: Желая ти от все сърце наистина да дойде желаното писмо и да се успокоиш ,тогава на "сивата аларма " въобще няма да обръщат внимание ...... или ще иска още повече ?! :wink:
ТАНЧЕ ,благодаря ти тортата бе съвсем скромна ,имах представяне с Тапер и реших да я занеса като подарък на домакинята .... интересно ,че почерпи само нас първите и я прибра в хладилника .... тихичко попита сина си дали му харесва и след одобрителния поглед си остана там ,но за сметка на това масата бе пълна със сладки .свърших добра работа ,надявам се да е доволна шефката ,аз за себе си ..... да .прибрах се страшно уморена ,много горещо е днес ,а и пътувахме малко и умората ми се вижда двойна .
Аз също не обичам фондан и го отстранявам ,и за в къщи искат колкото се може по-простичко и без много ,много притурки .... а работата с фондан просто ми успокоява нервната система и ми действа отпускащо ..... но доставя ми удоволствие изработката на цветя ,разбира се отново без резци и подобни молдове и т.н .Виждам ,че е много по-бързо и лесно ,но още не съм измислила какво точно искам :thinking: ,пък и не съм сладкарница ....Тия дни една приятелка ми се обажда да съм подготвела една торта за 40 човека (във вторник след обяд ми се обади и да е готова за четвъртък сутринта с фондан и динозаври ) ...... леле викам си тая не е наред ..... отказах без да му мисля много ,нито фондан имам в такова количество ,нито време ...... и защо да се презорвам толкова ?! Такъв човек съм ,че все да угодя на някого ,да му изпълня желанията ,да съм прецизна ..... замислих се ,а кой мисли за мен ?! Хванах Виви и Стелиош и отидохме на разходка по крайморския булевард и засднахме в едно кафе ...... "моето " срещу Турция на път за Кушадась...... там ,където небето и морето се сливат в едно ,безкрайно синьо .... прибрах се много спокойна и без мисъл за неудобство ....... и на следващият ден спретнах тая за домакинята с желание и старание :tongue:
Печката се представи отлично ,по-точно фурната ,за котлоните нямам никакви претенции ,18 години ползвам керамичен плот и зная стойността им .... виж фурните винаги малко ме плашат ..... докато не ги уплаша и аз . :yee:


ИВЕ
,наистина е завидно ,че има толкова живот във вашето село !Браво ,нека младите хора не се разпръскават и кмета да спомага за това ! :)
Реших да пиша с цвят и по-голям шрифт ,но тоя път се престарах ..... :eek:
Хората са различни.
В чувствата си. В болките си. В усмивките си. В самотата. И сълзите.
Обичат различно. Мразят различно. И с тази си различност се учат да живеят. Да бъдат толерантни. И по-добри.
И Благодарни.
За това, че сме толкова различни. Че всеки по различен начин изразява емоциите си, усмихва трапчинката си, целува, прегръща и заявява Себе си.
Но има нещо, в което сме еднакви – чувството, когато някой ни каже: "Обичам те"...
Красива и споделена вечер !!! :love:
Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет юни 05, 2015 6:43 pm

Лека вечер
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юни 05, 2015 8:54 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Лека, приятна и весела вечер, мили момичета! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пет юни 05, 2015 8:56 pm

ДОБРА ВЕЧЕР,МОМИЧЕТА!
НАТАЛКА,благодаря за вечерната :music: :thumup: .
НЕЛИ,ето първото писмо е налице,ще "тръгнат" и другите!
КАТЕ,и на мен РОДОПИТЕ ми са любими.
Очаквам края на месеца ,ще бъда на почивка в Стара планина! :)

:music: ХУБАВА ВЕЧЕР И СПОКОЙНА НОЩ,МОМИЧЕТА! :night:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб юни 06, 2015 2:58 am

Здравейте, мили момичета!
Аз се върнах вчера вечерта а днес бях цял ден на работа, и още не съм изчела всичко, но бързам да се обадя че съм тук.
За съжаление съм доста разстроена, оказа се че не приятелката на сина ми го е оставила, а той нея, казал и че повече няма да живеят заедно и че тя има цяло лято на разположение да си уредяла живота без него и да си намери квартира; и тя е отишла в Корея за лятото. Причината е, че тя иска да се ожени, а моя син не искал да се жени, не искал да има деца,искал само да е свободен.като иска да е свободен ,за какво живя с това момиче повече от две години, само да му разбие сърцето. Така постъпва ли се, така не съм го учила, как може такова нещо. И пропушил, и почнал да пие,и ми се фука че цялата ми рода той бил наи-успелия,и то без образование, и че бил печелел повече от хора с магистърска диплома. направо се ужасих почнал е да се държи като майка ми, да наранява хората и ще прогони всички от себе си. Така се разстроих, по целия път обратно ревах, и три дни не мога да спя . ОТкъде се появи такава арогантност във него,нямаше такова нещо като бяхме там за Коледа. Тя не иска да се жени сега, а като завърши, това е след 4 години, тогава той ще е на 31, какво толкова бил млад да се жени. Така ми е мъчно за това момиче, толкова пестеливо, така се грижеше за него, сега апартамента му е станал на една кочина, дрехите му на пода, празни чинии навсякъде, той какъвто е мърляв...и като му казвам че с така ще остане сам, той ми крещи "ти не разбираш нищо от живота, преди ми казваше че без образование няма да мога да си намеря работа, а си намерих " . Направо все едно че не е моето момче! Тя Чохи ще си намери друг, на нея семейството и е заможно, и в Сан Франсиско има много корейци, ще има на кой да се опре ами моя син загубен какво ще прави там съвсем сам! Ей да му се не види, викам си, изби на бившия ми мъж жилката, напук на всичкото ми възпитание. Изобщо не съм му помогнала този път, оставих го да си оправя кочината сам, трябва да започне да губи хора, за да му дойде малко акъла в главата.

Извинявамс е че така се жалвам, ама като знам такова отночение с хората накъде води, много ми е мъчно. Преди години се беше хванал с е на безработна, без образование, и пушеща марихуана мадама, и тя като го остави си изплака очите, а сега такова добро момиче прогонил! таман се бях успокоила че е в добри ръце, а сега пак нищо. А е толкова наивен, не вижда кое е добро за него, какво ще прави не знам. Не е лошо момче, грижовен е за другите, ама е мърляв и дума не можеш да му кажеш - Чохи го била контролирала и го питала къде е ходил след работа - ами кое свястно момиче няма да го пита, само някое на което не му пука за него и само ще гледа да му прилапа заплатата няма да пита куде ходи и по какви компании в един град пълен с наркомани...ей, много наркомани и бездомни в Сан Франсиско, по улиците лежат и се бодат. Ама моя син не разбира и не оценява кой колко струва, а и съвет не иска да чуе, твърди че и аз съм искала да му се меся в живота, да го карам да учи и прочие. Като че ли го карам да ходи да краде, така се дърпа.
Аз ще спра че съвсем ви надух главите....за което се извинявам. Ама боли ме за него, дете ми е....

Иве, честит рожден ден на патерица! много ти е хубаво селото. Аз имам като много далечен житейски план, като остарея и се пенсионирам, да дойда в БГ да преподавам в някое голямо село с много деца за поне 2-3 години. От тък се научих да ценя тукашните таун - повечето от които са с размер на голямо българско село, някак си по-уютни са, особено за един учител.
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Заключена