Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » съб юни 06, 2015 10:43 pm

Привет, веселушки!
Ани, много ме е яд, че трябва да минеш и през това, надявам се да се вразуми синът ти и да намери пътя си. Наскоро прочетох нещо, което ме накара да се позамисля над живота: -НИКОГА И ЗА НИЩО НЕ СЪЖАЛЯВАЙ! ПОНЯКОГА БЕДИТЕ ИДВАТ ЗА ДОБРО, А МЕЧТИТЕ НЕ СЕ СБЪДВАТ ЗАРАДИ НЕЩО ПО-ХУБАВО. От сърце желая хубавото да предстои на всички ви!
Дианка, мен "позабавлява" в кавички, защото темата не е от забавните, но се радвам и напълно подкрепям написаното от теб.
Дидка, прави това, което ти диктува сърцето, отстрани е лесно.
Нели, не споменавам всеки път, за да не ти напомням в случай, че си насочила мислите си някъде другаде, но се моля и писмото и детенцето да са при вас скоро.
Танче, приятна почивка, имаш нужда, само да не докараш облаци и дъжд с плажа, който си замислила.
На всички ви спокойна вечер и отмаряща Неделя. И още нещо, което ми хареса:


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб юни 06, 2015 11:36 pm

Здравейте, момичета!
Диде, аз съм на мнение че всяко семейство трябва да си живее отделно, и да си създаде собствена атмосфера, навици и разбирания. Така е тук, хората се женят сравнително рано, и повечето се отделят от родиелите си около 20те, даже е стигма да живееш с родителите си, освен ако не учиш. Аз обаче никога не съм се бъркала на връзката на Мони, нито акъл съм му давала, сега обаче като виждам колко страда, и то за едно нищо, ми е много тежко. Извинявай за въпроса, и ако искаш не ми отговаряй, но защо мъжът ти не дойде при теб? Аз съм под впечатлението че семейството му е причина за неразбирателствата ви, не вие самите; което е нормално, аз също не бих могла да живея с родителите на мъжа ми, пък и не е нужно, брака е персонална история.Вярно е, че не може само хубавото, но и хубавото, и лошото трябва да излизат само от двамата партниори в брака, защото и без това е трудно да се живее с някой друг, пък и и здравословното ти състояние трябва да се щади.После, компромиса винаги трябва да е от две страни, не само една, във всеки случай това е моето мнение.

Дианче К, благодаря за вдъхновения пост. Аз за себе си съм разбрала, че съм щастлива когато имам любими хора до мен, работа която да ме свързва с хора и чрез която да се чувствам полезна, и любимите ми хора да са добре и да се разбират. Иначе парите са само средство за живот, нищо повече. Мони също мислеше така преди, но сега има нещо друго, като че ли колко печели на месец му е станал извор на самочувствие, което е много опасно, понеже ако си изгуби работата ще се срине психически, и може някоя глупост да направи. Не знам откъде се появиха тия негови идеи, аз не съм по възпитавала в материялизъм, напротив, аз съм на мнение че хората са важни, парите идват и си отиват, хората остават; и човек си заслужава да се бори със себе си за любимите си хора.

Влади, благодаря за окуражението. Да то каша много ми липсва времето когато Мони беше малък, и при мен, и знаех че е на сигурно място. Единственото което искам за него е да е щастлив и да не му се случи нищо лошо...а е толкова далече и сега толкова самотен.

Иначе, тук е прекрасен топъл ден, и след като си напиша домашните ще излезем с Гари, той има рожден ден днес.
Пожелавам прекрасен ден на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 12:03 am

Ани, да това е причината да го напусна -неговото семейство.Около три месеца го обмислях да го направя или не,последните сънувах кошмари как съм си тръгнала и искам да се върна,искам да сме семейство,но не при тези условия.Хиляди пъти му казах,че е трудно нещо да напуснеш човек когото обичаш.Голям стрес беше за мен,много тежък период...Не пие,не ме бие ...и въпреки всичко изпитвах силно раздразнение..Апартамента ми е много малък,звучи материално,но погледни от моята страна-на неговия етаж направихме детска за Зарко,отопление в банята,има парно,двор,люлка..Градихме за детето..Не е ли по-добре моето жилище да се дава под наем и да си живеем в къщата,която той,брат му и баща му са строили с пот на гърба сами!?Не искам това от него,но искам други неща.Не са тайна,но са много дреболии,които обаче ми тровеха живота,няма смисъл да ви занимавам-от рода как обличам малкия,как го гледам,какво да правя,за да си тръгна преляло е...

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 12:13 am

Реално те не ми пречат,просто не искам вмешателство какво да правя.Родителите му са много свестни,много ни помагаха и още го правят.И все пак искам повече самостоятелност...Неудобрение чувствах...Прибирах в къщи ,готвя и останалия ден не се прибирах,разхождах се с количката.Зари беше на кърма,никакъв проблем.Чаках баща му и така се прибирах.Обичам да се разхождам.Това не се одобряваше.Ами критика по мой адрес...Нямало детето хранителен режим.Хранех го като се събуди и колкото иска.


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 12:18 am

Честит рожден ден на Гари!

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » нед юни 07, 2015 12:44 am

Диде, разбирам те напълно за месенето и забележките, който не са дреболии между другото. за съжаление обаче при патриархални семейства това се очаква и смята за нормално, когато живееш с тях. Дори и мъжат и да те разбира, той не може да отговаря за другите. Брат ми ми каза че майкам и с постоянното контролиране на дори най-дребнотоеже дневно решение на него и жена му е била причината жена му да си тръгне и да остави племенничката ми; но майка ми естествено отрича. Не може да промениш манталитета на хората, особено на родители които са свикнали така. Може би е по-добре от материaлна гледна точка, но е почти невъзможно да промениш поведението на хората, които те дразнят. Аз съм живяла при роднините на първия ми мъж, 2 години, бяха 9 души, майка, баба, 5 деца от 3 брака, и ние. Още от началото те очакваха от мен да пазарувам на наши пари за всички, да готвя, чистя и мия чинии за всички, аз казах че така няма да стане и се отделихме в едната стая, взехме си един котлон, и миех нашите чинии в банята. така беше докато ни дадоха апартамент от общината. Тогава се разбирахме с мъжа ми, той стана манякално ревнив и започна да бие мен и Мони когато се отделихме, затова и се разведох. Имам 2 женени прятелки в БГ с добри семейства, но и те живеят отделно. Изобщо впечатлението ми е че всяко семейство трябва да си е отделно, за да са щастливи всички.

Благодаря за поздравлението! :cake: :)
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 1:05 am

Да...Но аз смятам,той ако беше разговарял с тях един или коркото пъти е нужно,щяхме да се разберем.На него нямаше да се обидят,защото им е дете, и на мен нямаше да се сърдят,ако беще проявил твърдост и щяхме да минем без да има засегнати.Можеше да каже,че той или пък че двамата сме решили еди какво си,и никой на никого нямаше да се сърди.
Миналото е минало,каквото и да се е случило,няма значение.Днес детето остана за малко при баба и много си поговорихме за тази ,,война,, дето я водим от години :D .Разбрахме се за рождения ден на Зари.Показа ми къща ,която харесал около Трявна.Много приятно ме изненада,толкова рано и бързо е почнал да търси нещо подходящо.Самотна къща с голям двор,тревна площ,безупречно окосена,детски кът в двора и люлка тип пейка до тревата,кухня с печки,камина,хубава трапезария...
Лека нощ!
Сигурно спите сладко-сладко...До утре!
Благодарна съм всеки ден ,че ви има в живота ми!Всяка една я чакам да пише как е,въпреки,че не коментирам всичко.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » нед юни 07, 2015 2:08 am

Диде, ти си знаеш, Аз цял живот се опитвам да говоря с майка ми и не се получава, защото тя е свикнала на комуникационен стил базиран на налагане, от позицията на силата, това се цени и уважава в семейството на майка ми, доиде от баба ми. Каквато и твърдост да прилагах, не се получаваше. Но това е при мен, можеб и не при всички ет ака. АЗ смятам обаче докато хората са живи има мегдан за подобрение,и в някой момент може нещата да се развият по друг начин, нищо не се знае. По начина по който говориш за мъжа си си личи че много го обичаш. :hug:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » нед юни 07, 2015 6:55 am

:podaryk: АНИ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ГАРИ! :happybd:
:flow2:ПОЖЕЛАВАМ МУ ЗДРАВЕ И ОЩЕ МНОГО ХУБАВИ МОМЕНТИ ДА ИЗЖИВЕЕТЕ ЗАЕДНО! :flow2:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » нед юни 07, 2015 7:00 am

ДОБРО УТРО!
ПОДНАСЯМ :coffee: С ПОЖЕЛАНИЕ ЗА ЕДНА ХУБАВА НЕДЕЛЯ! :sun: :) :flow1:


Заключена