Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от AnnaJames » вт юни 09, 2015 8:29 pm

Танче, добре дошла в тази темичка! Кръстат бод, точно така...аз от съма ти време се чудя как да преведа "кросстич", ама не ми идваше на ум :thinking: благодаря че се присъедини към нас да ме подсетиш :) Много са сладки книгоразделителите и картичките, браво! :clap:
И аз имам бродирани картички, ето 2 които съм правила за Гари, по повод годишнини, затова са останали в къщи
Изображение
Изображение

Нели, благодаря за комплимента! ПОкривката сигърно ще я подаря, аз не задържам много неща, те са да носят радост, не да ги складирам. Ако ти харесва ще я донеса на теб...аз сега ви следя на кой какво му харесва и си правя сметка какво да донеса на всяка една от моите приятелки, като дойда в БГ. :wink:

Мами /Кате, идва ми на ума да се обръщам към тебе с Мами, ако нямаш нищо против, Кате/Мами взе да ми се вижда изкуствено сега, като започнах да те чувствам по-близка/, Боби, благодаря ви много!
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юни 09, 2015 9:55 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Ани, страхотни картички,много сладки,браво мила! :clap: Много ти благодаря за милите думи към мен, радвам се,че си усетила близост,смело се обръщай към мен с Мами, правиш ме щастлива,благодаря ти! :love: :love: :love:
Прикачени файлове
1754464.gif
1754464.gif (64.89 KиБ) Видяна 2040 пъти
lady_in_pink.jpg
lady_in_pink.jpg (81.25 KиБ) Видяна 2040 пъти

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » вт юни 09, 2015 11:10 pm

Благодаря за милите думи :)
Ани и аз подарявам повечето неща които правя. Освен тези, които правя за благотворителност до сега съм продала само 10 книгоразделителя. Миналата година една приятелка ми поръча да и направя книгоразделители за малки подаръчета за Коледа.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юни 10, 2015 12:03 am

Кате, и аз тогава искам пък така да те наричам:) Харесва ми -Мами:)
Ани , ти и душата ще си раздадеш :) Това е толкова труд! А кога е изложението? Много са хубави картичките. И романтични:) Аз тоя Мончо как да го изрежа, ама искам така че да няма никакво бяло, само Мончо да е изрязан.


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 10, 2015 4:25 am

Е, Нели, чак душата не, трябва ми за да имам приятелки като теб :) , но едно от моите ръкоделия ще ти донеса, и ако не си си харесала до 2017, сама ще ти избера едно, да имаш от мен :wink:
Не ти препоръчвам да изрязваш каквато и фигура на кръстат бод, защото ще се разнищи. Ако обаче твърдо си решила да го изрежеш, за да намалиш шанса да се разнищи трябва да го залепиш на шивашка хартия с лепило отзад. Тук се казва "iron-on-adhesive",не знам как е на български. Ето снимка
Изображение
Като я намериш,трябва да изрежеш едно парче по-голямо от Мончо, след това загряваш ютията, слагаш Мончо с опаката му страна легнала на грапавата страна на шивашката хартия, и го изглаждаш със суха гореща ютия от хартиената страна, като държиш ютията 2-3 секунди на едно място, за да се разтопи лепилото. След това оставяш Мончо да изстине, отлепяш хартията, и опаката страна на Мончо трявбюа да е покрита с твърд пласт лепило. Тогава го изрязваш колкото искаш по-близо ро ръба, или на самия ръб. Ако използваш шивашката хартия обаче, след това ме можеш да со зашиеш на друго място, може само да го залепиш, като го сложиш на какъвто материял искаш за до залепиш и го изглаждаш отгоре със суха ютия пак 2-3 секунди на едно място, докато се залепи добре. Не бива да се пере в пералня обаче, защото ще се отлепи от материяла.
Ето тук например как съм залепила кръстат бод апликация на кухненска кърпичка; но аз никога не режа близо до ръба, винаги оставям фон.
Изображение
Аз лично предпочитам другия вариянт на апликиране - изрязвам фигурката с фон, и я зашивам с дребен оверлог на материяла...за съжаление обаче нямам в момента пример който да покажа, раздала съм ги всичките :ooppss:

Тази година изложението е от 20-23 август. Аз имам приготвени 19 ръкоделия, някои от които съм показала тук, като калъфчето за скаричката, калъфчето за кофата, и възглавничката. Имам и по-големи, и по малки неща, ще ги снимам и тях по някое време. :wink:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 10, 2015 5:16 am

Танче, аз досега имам направен само един книгоразделител, който подарих на Коледа на калифорнийския ми чичо...но го има на тази снимка, това са изработките които представих миналата година на изложението...ако се вгледаш в средата има една фигурка на гъсеница с книга в ръка, седнал върху ред книги - това е разделителя. Изработен е с гобленов бод на пластмасова основа
Изображение
Последна промяна от AnnaJames на ср юни 10, 2015 5:36 am, променено общо 1 път.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 10, 2015 5:33 am

Нели, намерих образец на шита апликация на кръстат бод
Изображение
Това е кутия от мокри кърпички която съм превърнала с контейнер за белени ядки, аз направих няколко такива контейнера, всяка година правя по един. Ако се вгледаш с десния ръб на фона на кръстатия бод, ще видиш дребен оверлог с който съм го зашила за плата. За да се зашие така обаче трябва да има широк фон, иначе бода ще се разнищи.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юни 10, 2015 12:32 pm

Ани, какъв изчерпателен отговор само, от сърце ти благодаря, за всичко си помислила, та и даже снимков материал. Ще пробвам варианта със шиенето, другото много сложно ми се струва:) Ти къде си идваш в България, в смисъл в кой град?

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср юни 10, 2015 3:57 pm

За първи път чувам за пластмасова основа при бродирането.

Аз правя книгоразделителите по възможно най-лесния начин- бродирам, лепя от долу бял лист, за да изпъква по-добре бродерията /видях в едно списание така да показват/ и лепя върху картонче, като слагам и лентичка. Така правя и картичките, рядко използвам изрязани картончета.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 10, 2015 9:21 pm

Няма защо, Нели, удоволствието е изцяло мое. Мъжа ми казва че не смее да ме попита нещо, защото ще му изнеса цяла лекция...това са професионалните увреждания на един учител - толкова свикваш да даваш инструкции, и да обясниш така че всеки да те разбере, че всяко нещо се превръща в урок...за добро и за лошо. :ooppss:
Аз стоя главно в София, но изкарвам известно време в Шумен, имам роднини там, и Варна, там имам няколко приятелки.

Танче, аз пластмасовата основа я открих тук, има такава с по=големи дупки, която се шие с прежда, и такава с тесни дупки която се шие с ДМЦ конци, на 4 ката. Удобни са за проекти които се използват всекидневно, и така може да се мият, или за орнаменти които трябда да стоят изправени.
Изображение
На същата снимка с резделителя има един снежен човек, това е орнамент със звънчета, и е на пластмасова основа. И аз като започнах да се занимавам с ръкоделие първо правех само картинки, но след това като ми се услади започнах да опитвам и килимчета, и орнаменти, и бродерия с вълнени конци. Само че аз един и сщ модел два пъти немога да правя, след първия път ми се иска нещо друго и по-различно. Това е първия ми кръстат бод проект, и го ших няколко месеца
Изображение пластмасовата
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори