Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от nelale » нед юни 14, 2015 7:17 am

:clap: супер!Ани,много хубава снимка, сама виждаш разликата. МНого се радвам, че ти бях полезна с нещо, та макар и дребничко. Сега ще има да щракаш и манджи и плетива, и бродерии. А аз с удоволствие ще им се любувам. Много се зарадвах, Ани.


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон юни 15, 2015 12:41 pm

Скоро тук сигурно няма да има какво да покажа, така ме мързи, че нито шия, нито плета,куките са хванали прах:):):) Ани, на теб разчитам да видим красоти, ти си дейна:)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пон юни 15, 2015 10:48 pm

Е, Нели, човек трябва и да си почива от време на време, почини си, пак ще ти дойде мерак :)
Аз в момента работя по 2 проекта, но ще мине бая време докато ги свърша...но мога да покажа нещо старо
Това е единствения български гоблен който съм ушила досега, и е много малък, 11/12 см
Изображение
дано не се повтарям, вече започнах да забравям какво съм качила тук, във всеки случай това е нова снимка , по-отблизо :wink:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пон юни 15, 2015 10:50 pm

Moмичета,отново съм възхитена :thumup: .
Нели,много красиви подложки.Харесвам такива неща,създават уют в кухнята! :thumup:
Ани,много труд в котето,а заека е много елегантен :) :thumup: !
Таня,много нежна бродерия,много красива :thumup: .
:bravo0: :bravo0: :bravo0: !


Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » вт юни 16, 2015 12:38 pm

Здравейте момичета, кой има изпити, на кой му е горещо и не му се шие- няма страшно при мен е зима и ще поддържам темата :)
Уикенда завърших още една салфетка, но поне 2 месеца няма да подхвана друга. Като гледам поне една година ще ги бродирам тези 12 салфетки.
11.jpg
Тази сутрин завърших и първия си игленик или т.н. бискорно. След като няколко пъти си губих иглите- забодени къде ли не, най-накрая реших да си направя игленик. Избродирах го преди 2 седмици, но едва тази сутрин го сглобих- доста се озорих докато го зашия. Чудех се колко памук да сложа- повече или по-малко. Махах, слагах памук и най-накрая ми писна и го заших. Честно казано- хареса ми :) дори се чудя дали да не направя за рождения ден на една приятелка, която е шивачка.
12.jpg
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт юни 16, 2015 12:52 pm

Танче, и салфетките и игленикът са много нежни и хубави. Убедена съм , че приятелката ти ще е очарована от такъв подарък ако й направиш:)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 17, 2015 7:52 am

Танче, ти на каква географска дължина си че при теб е зима?
Игленикът е много интересен, браво! Аз бях правила един плетен, като охлюв, но бродиран не съм опитвала.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср юни 17, 2015 8:53 pm

Ани, тъкмо да ти отговоря по-рано и хоп токът спря. Така е тук при нас :) аз съм под Екватора и затова при мен е зима. От няколко години живея в Йоханесбург. Днес беше може би най-студеният ден за тази зима, прогнозата е за отрицателни температури през нощта. Звучи странно, но идея си нямате какъв студ бера тук в Африка, дори в момента печката е на 60 см пред мен и така е горе долу добре.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 17, 2015 9:36 pm

Йоханесбург! Колко интересно! Най-добрата ми приятелка от гимназията имаше квартиранти които са живели няколко години там, дори децата им са се родили в Йоханесбург. С какво се занимаваш там, ако не е тайна? Една от моите професорки е работила в Южна Африка, като учител по английски, но предо доста години. Аз не бих имала нищо против да поработя там за година, или две, ама не знам дали има търсене на учители по английски като втори език. Имам едно предложение за Kитай..ама нещо не ми се ще да ходя в комунистическа страна,и като знам какви са непредвидими...мъжът ми не иска да дойде с мен в КИТай макар че е съгласен за повечето други азиятски страни.

Ето го и моя плетен игленик. По едно време се бях запалила на тема охлювен дизайн, охлювени модели от всякакъв тип, и това една от изработките. Опасявах се че няма да държи иглите добре, но нямам оплаквания засега, тък като плетените редове се разминават, всъщност става доста плътно.
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср юни 17, 2015 10:13 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Момичета, вече нямам думи за вас - Танче, Ани,поспрете се малко,направо се комплексирах от всичко видяно! Танче, завиждам ти,че при вас е студено,не понасям горещини,изпрати малко хладничко, аз ще ти изпратя топлинка,става ли? Ани, не спираш да ме изненадваш, нима си готова да отидеш да работиш в друга страна, ако е така -браво на теб,много си упорита?! :thumbsup: :love: Момичета, продължавайте да ни радвате тук,удоволствието е голямо! :hug: :hug: :hug:
Прикачени файлове
hatiku untukmu.jpg
hatiku untukmu.jpg (11.28 KиБ) Видяна 1839 пъти


Отговори