Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от AnnaJames » ср юни 17, 2015 7:55 pm

Здравейте, момичета!
Аз днес съм много подтисната, ревматизма ме удари пак силно, едвам мърдам от сутринта, и не мога да престана за мисля за Мони. Заредила съм едни дози витамини и болкоуспокояващи, и една кана какао, и един чайник с чай от розмарин и канела...и ще гледам да се поопърча, че много работа имам. Този уикенд ще ходим в Портланд, да видим на Гари децата, и трябва да си свърша и домашните, и тестовете до петък.

Кате, такива падания на кръвното са много гадни, стискам ти палци да не ти се случва повече! :hug:
Нели, благодаря за подробния отговор! Стискам палци! :giflo2:
Йоанче, повечето кросстичи са така, конците не са разделени. Аз ги разделям като първо избирам по-очевадните цветове, и сравнявам с картинката ако трябва, след това ги закачвам на картон с дупки, над които пиша номерата на цветовете, и номерирам цветовете на cхемата по същия начин. Ако имаш въпроси ми пиши на темата за ръкоделията. :)
Танче теб какво те мъчи, за какво ти е тъжно? Стискам ти палци да се поразведриш. :sun:

Благодаря на всички за пожеланията!
Хубав и весел ден на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юни 17, 2015 8:38 pm

Ани, тъкмо за теб си мислих:) И за Мони, той хубавец,висок , строен , хубаво момче. Дано скоро новините около него да са добри, а и ти да си по-спокойна за него по този начин:)
Танче, каквато и да е причината за начина, по който се чувстваш се надявам да има своето решение. ако искаш сподели, ако ли не-недей, както го чувстваш. Съгласна съм с Катето, че споделелянето помага на човек, най-малкото да не се затваря в себе си. Аз като се появих в темата ме впечатли нещо, което ти каза тогава, още ви опознавах, запомнях имена, кой откъде е, но това изречение, което ти написа го запомних веднага и не го забравих повече- чета ви и плача, някои хора знаят защо.
Мога само да се надявам нещата, които те мъчат да са разрешими.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет юни 18, 2015 12:46 am

Пак съм тук.
Ани, :hug: оправяй се бързо!
Мами, Нели, благодаря ви. Новия телефон прави хубави снимки. Сега се споразумяваме с Даниел, за кого да бъде. Той държи, че е негов, а на мен баща му нов щял да ми купи :).
Ето го и с девойките от днес:
Изображение
Изображение
Като цяло прилича на баща си, а от мен е "взел" очите. Той така искаше баща му - от мен да са очите и челото и аз нали съм изпълнителна съпруга :) . Непрекъснато ме тъпчеше с боровинки, за да са били светли (сини) очите на бебето (някъде го бил чел) :D .
Щастлива съм, че Даниел е много обичлив и веднага се заиграва с деца на всякаква възраст. А с бебето се държеше страхотно - само го гушкаше и му целуваше крачетата :love: .
Ще ми липсват дечицата, свикнах с тях и от бебенца ги гледам.
Хайде да се захващам с тортата, че докато я сглобя и ще я изядем. За сега успях да ги залъжа с изрезките от блатовете, но ако се помотая още малко и ще трабва нови да правя. Утре не съм на работа и се надявам да я приключа. Нямам търпение да почна да шия, но ще е чак като отминат празниците (и двете момиченца имат рожденни дни и ако успея да направя и на другото ще съм много щастлива, също така в неделя е ден на бащата). Ани, благодаря ти, така ще направя с конците. Ако срещна затруднения ще те питам.
Пожелавам ви сладки сънища!
На Ани и Влади - приятна вечер!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет юни 18, 2015 6:00 am

Добро утро!
Наталка,не съм казала,че искам моя кола,а че навремето липсата й доведе до това да имам книжка ,но да съм неопитен шофьор.Има служебни коли да се придвижваш в работно време.
Отивам за кафето...


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет юни 18, 2015 6:14 am

Танче,прегръщам те силно... :hug:
Изпивам си кафето и ставам...Пак не ми се пише...
Да не забравя днес да пусна отпуската на Зарко,че отсега искат да планират сборните групи.Баща му ще го гледа в неговата отпуска,после баба ,ще се справим.Скоро имахме родителска среща и решихме да купим тента за над пясъчника,речено-сторено след няколко дни. Хубава група и инициативни родители.За първи юни също организирахме само за нашата си група.Извели ги на двора и им дали балони ,поръчахме меденки принцеси и коли макуин.Като го прибрах голяма хвалба какво било станало... :)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет юни 18, 2015 6:19 am

Йоанка,здравей мила,колко е пораснал Дани?Зари взе често да иска повече моркови в яденето и се сетах,че преди и Дани хапваше много нали... :)
Спорен ден на всички!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет юни 18, 2015 6:24 am

Привет!
Да ви кажа добро утро и да си лягам, че много се изморих. Важното, че направих баница и тортите готови. Стана доста голяма. Утре ще я кипря :).
Всеки път като правя торта и се заричам да е последната, защото е много трудоемко и отнема много време, а накрая се изяжда за минути :).
Дидка, престраши се. В началото винаги е така, докато се свикне.
Аз в България взех книжка, но не съм шьофирала след това. Тук мъжо ме учи по неговия си начин - директно на магистралата, а тук магисталите са с по 5-6 ленти, направо изтръпвах. Аз си мислех, че си карам със 60 км, а то било мили (умножено по приблизително 2). Като разбрах ми настръхна косата :).
Хайде, подансям ви кафенце и ви оставям.
Изображение
Влади, Ани - лека нощ!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет юни 18, 2015 6:28 am

Здравей, Дидка!
Да, хапва предимно зеленчуци, салати. Сладко не обича. Дори и плодове много не харесва, за това, че са сладки. Торта яде, ако е с моркови :)
И Зари ще порасне голям без да усетиш. После ще ти се иска да спреш годините. Да са живи и здрави всички дечица и да растат здрави и силни!
Прияте ден!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет юни 18, 2015 6:46 am

Аз с цветята се престаравам - все ги поливам, а не на всички им допада това. От няколко теменужки една оцеля. Орхидеите все им окапват пъпките. Едната успях да я спася - след като и окапаха няколко пъпки намалих поливането и успяха да цъфнат останалите пъпки. Даже и ново клонче покара, от което едната пъпка окапа, но две цъфнаха. Ето това ми е скромната градинка:
Изображение
А като бях малка и "изпрах" фикуса и листата му окапаха. Непрекъснато му бършех листата с вода. Но веднъж реших, че не е достатъчно и сложих във водата прах за пране :). Е, след няколко дни остана без листа :).

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юни 18, 2015 8:05 am

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Добро утро, мили дами! Сядам на :coffee: с вас! Йоанка, браво на теб,успя да приготвиш тортите, ще ги завършиш и ще зарадваш много хора,браво! :clap: :love: Момичета, при нас вали проливен дъжд,хладничко е,приятно много,дано не гърми.Ани, много ти е хубаво момчето, само да е жив и здрав, всичко ще си дойде на мястото,само търпение, дано отзвучат бързо ревматоидните кризи при теб,грижи се за себе си. :thumbsup: :love: Влади,не те виждам тук днес,но ти пожелавам всичко добро! Хубав ден на всички! :rain: :rain: :rain: :rain: :rain:


Заключена