Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от mami48 » ср юни 24, 2015 8:01 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Мила Нели, ти си неуморима мила - много са красиви черните сандалки,само да те попитам - откъде вземаш ходилата за сандалките,прости невежеството ми,но ми е интересно?!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Днес разказах на Инка за теб и тя моментално ме попита „ маме, да не би да е Рибка;;„, потвърдих и се припозна в теб, пожела ти успехи във всичко! :clap: Пропуснах в другата темичка да ти кажа -много ми харесаха котенцата,дано си намерят добри стопани! :thumbsup: Всичко добро, мило момиче! :hug: :heart: :hug: Това котенце е специално за теб! :love:
Прикачени файлове
686571036da4d6202c91L.gif
686571036da4d6202c91L.gif (117.79 KиБ) Видяна 1950 пъти


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юни 24, 2015 8:40 pm

Кате, благодаря ти мила, подметката е една и съща, с пет връвчици, и всичко се сменява и се нанизва през тях за секунди. Много е здрава и качествена, на една испанска фирма имат и с платформа , но първо да видя тези как ще ми допаднат, харесва ми идеята за разнообразие, а могат да се съчетаят със същите плетени бижута в един тон с еднакви елементи и с чанти, ама засега само се поупражних , сигурна съм ,че тепърва ще измъдря по-интересни. Иначе фирмата ги продава с връзки от плат, има всякакви цветове да може човек да си сменя спрямо настроението:) Отдавна ме гонеше тази идея, просто трудно се снабдих със самите подметки.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 24, 2015 8:50 pm

Нели сандалите са разкошни! Чудесна идея да ги съчетаваш с тоалети и плетени бижута! Браво на теб! :clap:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юни 24, 2015 10:21 pm

Благодаря, Ани:)Аз не знам доколко ще нося различните варианти, но зор да ги правя, днес едно сърце плетох,плетох,никак не ми хареса, еми и утре е ден. Планувам да има червени, зелени, жълти, лилави, розови, бели, кафяви, абе май планирам всякакви цветове, харесва ми ,че дории с еднакви елементи и връзки при различно нанизване си става съвсем различен модел:) Ти сега пътува и едва ли си имала време с толкова домашни нещо да твориш, но няма да се изненадам ако си врътнала един кростич. :):):)


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 24, 2015 10:54 pm

Е, аз побродирах малко по пътя...но понеже не мога да си нося лупата, за път избирам едри неща, които мога да виждам само с очила. Започнах да работя по една възглавничка, с вълнени конци, но съм още съвсем в началото. :)
Последна промяна от AnnaJames на ср юни 24, 2015 11:13 pm, променено общо 1 път.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср юни 24, 2015 11:04 pm

Страхотни са всички неща!
Браво на всички вас, сръчни момичета!
Нели, сандалките са невероято идейни и красиви! Браво, браво, браво!
Ето го и моят първи опит (надявам се да не е последен). Много се поувлякох и си зарязах другите неща :). Но и Даниел е виновен, защото много му харесва и иска да го види готов и само ме насърчава :)
Започнах с белия цвят и колкото да шия, то не се вижда :D . Сега малко със светлосенките се пооформи.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юни 24, 2015 11:15 pm

Йоанче, много добре става! :thumup: Не виждам обръча обаче...нали с обръч бродираш? Без обръч не може да се опъне плата, и бодовете стават неравномерни, а е и много трудно.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет юни 25, 2015 12:14 am

За първи път чувам за обръч. Панамата е твърда и е трудно, ама се справям. Аз все по трудния начин правя нещата :). Какво представлява този обръч и от къде мога да закупя?

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 25, 2015 8:34 am

Ани, и аз не съм чувала за обръч, такъв като по филмите ли е? Стана ми любопитно
Изображение такова ли е?
Йоанка,доста си напреднала, фарът е много нежен и красив!

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет юни 26, 2015 9:41 pm

Да, Нели, такъв обръч. Аз без обръч един бод не мога да направя.
Йоанче, аз слагам панамата в обръча, /има ги в WallMart, дървените са по-добри от пластмасовите, моите са главно от разни втора употреба магазини, от истинско дърво, и държат добре/, сядам на фотьойла, вдигам си краката, слагам на тях една кошница, и опирам горния край на обръча на кошницата, за опора. После само бода отгоре-надолу, и нищо не ми размества. :) Обръча се ползва много лесно, панамата се опъва на долния обръч, горния се отхлабва от болта, нахлузва се върху долния обръч и се затяга с болта колкото може повече, Така плата се опъва добре и е лесно да се шие. Колкото по-голям е обръча, толкова по-лесно се разхлабва, затова аз не ползвам по-големи от 8 инча /18 см.
ЕТО така изглежда от лицевата страна
Изображение

от опаката
Изображение
и отстрани
Изображение
В случая използвам пластмасов обръч защото лигавничето е подплатено и доста дебеличко,и не мога да го сложа в дървен.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори