Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от janova » пон юни 29, 2015 10:02 pm

Не може да не погледна и в станалата ми любима тема за плетиво и бродерия.
Нели,не мога да видя сандалките,пише "изображение" и няма снимка.
Не се и съмнявам,че си изплела уникати :thumup: .
А,обръча,го знам като ГЕРГЕФ.Като ученичка,по трудово обучение съм шила с такъв.
Танче,поздрави,липсваш тук!
Хубава вечер!


Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » вт юни 30, 2015 9:39 am

Здравейте момичета, наистина се позагубих малко, но бяхме болни :(

Първо сина, уж беше настинка та накрая стана бронхит / с години не беше карал бронхит/. После и аз прихванах нещо от него, но се разминах сравнително леко. Тъкмо се почувствах по-добре когато от течение се схванах. Такова чудо не ми се беше случвало до сега. Първо започна като лека болка като от мускулна треска в гърба и не му обърнах внимание- аз въобще не предполагах от какво е. Но вечерта като се събудих в 2,30 едва дишах от болка. Добре че имам крем Арника и хомеопатична Арника и с тях се оправих. Днес е първият ден, в който се чувствам по-добре.

Нели, направо ти завиждам за тези сандалки. Кеф ти червени, кеф ти зелени... Браво!

Ани никога не съм шила на обръч /гергеф/ , но знам че понякога обръча разпъва панамата от опъването. Показаното от теб лигавниче е от плътна материя и съм сигурна, че с обръч ще е много по-лесно, но показаната от Йоана панама е твърдичка и не е трудно да се шие- поне за мен не е :) Имам приятелка, която шие всичко на обръч- явно е въпрос на навик.

Йони много ми хареса моделчето ти с фара. Аз имам слабост към малки модели :)

И една сниимка от мен- това е първият ми книгорезделител и до ден днешен това е един от любимите ми модели.
IMG_4970.JPG
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт юни 30, 2015 10:00 am

Миле, не знам защо не ти се зареждат, аз като направя модели,които ми харесват и са повечко ще ги пусна и във фейсбука.
Танче, дано бързо да отмине, аз имах проблем с кръста и тази Арника е просто вълшебна, вкъщии без нея не оставаме, винаги имаме Арника с кестен. А за първите неща и аз си пазя първто цвете/което вече приличаше на нещо/ което оплетох, слабост ми е.:):):) Аз много харесвам книгоразделители:):):) Но не правя, защото не мога да ги напъхам в киндъла:):):) А и всичките ми приятели вече четат така.Може да направя един за племенника, той колекционира книги,много чете това дете, така му се радвам. Сигурно ще оцени.
Ани, какво твориш, мила?

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » вт юни 30, 2015 9:10 pm

Добра вечер!
Танче,здрави да сте и болестите далеч от вас!
А за крем Арника, хомеопатичния,разбрах от една колежка наскоро и сега и аз го ползвам.
Танче,много е хубав и този книгоразделител.Цветето го приемам за лале.
Много умело , много сръчно. :thumup:

Много ми харесват всички.

Харесвам всичко във флорални мотиви,а тука са доста изразени.
Ани,чакам да покажеш какво уши при пътуването.Лигавчето май ще е усмихнато! :)
Нели,ще погледна сандалите в Фейсбук,когато ги качиш :thumup: .
Не знам кога ще имам възможност да шия,но сега влизам в темата за да погледам.
Момичета,толкова ми допада всичко ,което показвате.Благодаря ви ! :bravo0:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юни 30, 2015 11:09 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Танче, дано всичко отзвучи бързо при вас, моля те пиши ми повече за Арника, нищо не съм чувала за нея,какво точно лекува, ако е удобно,моля. Всичко, което си изработила е прекрасно и ти се възхищавам,браво! :clap: :thumbsup: Всичко добро ти пожелавам! :hug: :hug: :hug:
Прикачени файлове
roses-flowers-buds-flower-bright.jpg
OK1.png
OK1.png (136.25 KиБ) Видяна 2128 пъти

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср юли 01, 2015 10:25 pm

Нели и аз не оставям без Арника. Добре, че последния път като си бях в БГ се сетих, че почти е празна кутията и купих нова. Тук не мога да намеря точно същата и си купувам от БГ.
Мами, Арниката е алпийска маргаритка, а хомеопатичната Арника се използва за всички видове травми, особено на меките тъкани. От 2001 година сме основно на хомеопатия и от тогава Арниката е в кутийката ми за бърза и неотложна помощ. Много мога да пиша за това - ако се интересуваш пиши ми на лични.

Нели аз пазя само снимките, не и моделите- всичко съм подарила. Аз също използвам електронен четец, но това не ми пречи и да си купувам книги. Обикновено ако ми хареса книга в електронен вариант искам да си я имам и в книжен. Досега никой не ми е върнал книгоразделителя :) с оправданието че има Киндъл или друг четец. Скоро малкият ми син недоволстваше, че толкова разделители съм подарила, а на него не съм направила. Харесала съм 2 модела, но все още не съм ги направила. Може да ти харесат за твоя племенник.
47.jpg
175.gif
175.gif (9.61 KиБ) Видяна 2094 пъти
Миле и аз много харесвам флорални мотиви, а ако са и по абстрактни модели- направо са перфектни за мен. Този модел съм го шила в няколко цветови варианти, но не мога да намеря снимки на другите.

Ани минаха ли изпитите?
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 01, 2015 11:42 pm

Танче, благодаря ти, много обичам усмихнати човечета:) Но първия е още по-хубав. него бих избрала. Идеен е:) Мисля,че на племенника ми също ще му допадне, обещала съм книги да му купя за рождения ден/той на това най-много се радва/и книгоразделител ще пасне идеално към подаръка:) Рд-т е през август. Само че аз досега съм шила само един пингвин криво-ляво и много -много ме няма в тази част:) Та не знам дали ще се справя.Обмислях и някаква комбианция плат с апликации , плетени на една кука:) На каквото и да се спра ще бъде като се върнаотМосква. Време има:) А за арниката,аз я имам направо за вълшебна, обезболява за секунди, мъжът ми се контузи на футбол и много го болеше. Само това му помогна. Аз отдавна не съм се мазала,да чукна на дърво откакто ходя на йога проблемът с кръста отшумя, но имаше период се мажех по три пъти на ден.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юли 02, 2015 12:40 pm

Танче, ако се спра на този вариант ще помагаш ли? На мен не ми е ясно после как да го отрежа и върху какво се слага. Този първия модел много ме грабна:) Племенникът ми обожава ръчна изработка,молеше се ме да го уча да плете, но се пробва няколко пъти и едната кука му се видя много сложна. Иначе той прави разни фигури от хартия, от плат, плете разни ключодържатели от въженца и в този ред на мисли наистина ще оцени ръчно изработен:) Благодаря ти за идеята, защото наистина много се вписва със самият подарък, аз сега избирам книгите, ако не беше ти нямаше да ми хрумне. Аз още първия път като се включи ти в темата страшно харесах книгоразделителите. Аз също имам завидна колекция книги, последното ми попадение е 6 тома събрани съченения от 49 година на Гогол, ако знаеш за каква смешна сума ги купих. Но вече нямам къде да ги слагам, половината ми колекция от студентските години съхранявам при майка ми. И ми стана по-лесно да чета на киндъла и като се озова някъде да си продължа на телефона като не мога да го мъкна. Като гледам и малкия има същото пристрастие към книгите, с удоволствие ги купува, мъжът ми предложи да му купим киндъл за рождения ден, но детето категорично отказва, иска да си ги има и да си ги чете така. И още една молба имам, искам да те питам дали си правила сватбена картичка и можеш ли да ме посъветваш за модел, който все пак не е сложен и ще мога да се справя, кумата ми се жени на 5 септември и ми се струва добра идея да й направя такава.

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » чет юли 02, 2015 9:39 pm

Нели, направо ме зарази с ентусиазма си :) И на мен двата разделителя ми харесват и затова все още не съм решила кой да направя за сина.

На снимките се вижда как правя моите разделители- бродирам, лепя отдолу бял лист, за да изпъква по-добре и после лепя на картонче, като слагам лентичка между тях. Но ми се струва, че не е много подходящо за момченце. Бих ти предложила след като се избродира да се сложи и гръб от същата панама и да се обримчи или поръби /не знам дали така се казва / на една кука- тук вече ти си специалиста :) Кога е рождения ден?

Сватбена картичка не съм правила до сега, но имам един модел, който много ми харесва и винаги съм искала да го направя.
3-1.jpg
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет юли 02, 2015 10:12 pm

Здравейте, момичета!
Нели, аз от една седмица не съм бродирала, нямам време с тези изпити, и още съм на лигавничето.
Аз не бих препоръчала панама за бродиране да се обримчи на 1 кука, , освен ако куката е много, ама много тънка, аз веднъж опитах и понеже куката е по-дебела от дупките в панамата започна да се нищи.По-добре става ако панамата се зашие на вече изплетена на една кука дантела.
Този сайт има няколко безплатни сватбени модела за кросстич http://free-crossstitch-patterns.blogsp ... el/wedding
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори