Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от sttel » пон юли 06, 2015 1:05 pm

Нели и ти си седнала да се чудиш каква сватбена картичка да подариш! Виж какви прекрасни картички си направила. Всяка една от тях става и за сватба. Браво! Прекрасни са!
Баба ми беше шивачка и имаше такава зиг-заг ножица. Трябва да я потърся и да я използвам :)
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон юли 06, 2015 3:30 pm

Танче, благодаря. Тази ножица е много добра, не се намират лесно, така че ако я имаш от баба ти - супер. Аз си мислех за такава розова картичка за сватбата, както е със сърцата и с цвететнца, но по-дълга- с три сърца, а отдолу сатен, отгоре в две от сърцата такива цветчета- едно малко и едно голямо, а в средното сърце две халкички, които висят:):):) Танче, то ти ме запали по картичките, не че не съм правила и преди , но сега ме обвзе страст,само розовата картичка си е с основа за картички, но сега чакам да ми платят поръчката от Америка и мисля да си купя хубави картони, че тези са обикновенни:) Имам много идеи за картички, но не съм изплела елементите още. Тепърва смятам да се развихря в тази насока, вече две подарих от тези-с бухала и една от червените с цветята, а скоро има много рожденни дни....както вече споделих много лъвчета си имам аз и сега започват много празници, за всеки ще направя картичка. Сега ще прегледам и старите дънки из къщи, навремето си правех такива подвързии за книги- от стари дънки , а отгоре различни декорации плетени на една кука. Ти подари ли вече книгоразделителя на сина ти :) Много е свежарски, сигурно много ще му хареса.

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » пон юли 06, 2015 6:05 pm

Нели, ти си се развихрила на max :) Браво!
Сега се сещам, че шивачката ми в БГ ми подари облекло за книга. Явно е останало на някоя и трябва да го потърся, за да го покажа. Тя обикаляше магазините за дрехи на килограм и купуваше стари чанти от естествен велур, който използваше, за да прави такива облекла.

Разделителят е вече в книгата на сина. Отначало много не му допадна модела, но като го видя готов го хареса :) За сетен път се убеждавам, че всичко зависи от оформянето.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон юли 06, 2015 6:49 pm

Танче,аз живея над две големи втори употреби, не съм се сещала ,че са източник на много и евтини платове, добра идея, трябва да ги видя:):):)Може и нещо сатенено да взема за картичките.


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт юли 07, 2015 9:29 pm

Нели, много интересни картички си направила, браво на теб! :clap: Плетени картички...каква интересна идея! :thumup:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 08, 2015 9:24 am

Багодаря Ани:) Отдавна правя плетени картички, подвързии за книги и учебници. Но напоследък все повече ми се правят покрай Танчето, то е заразно:) Не съм почвала поръчката с бижутата....ужким щях да я направя, може би днес ще се позасиля. Но то е въпрос и на жеание ии вдъхновение, а не сам ,че трябва:)

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср юли 08, 2015 11:51 am

Чудна ножичка си купих вчера :) Имаше няколко модела и доста се позачудих коя да си избера :) Даже и в комплект ги продават.
Направо ме сърбят ръцете :) имам няколко готови модела за картички, които все още не съм комплектовала.
20150707_120619.jpg
20150708_103906.jpg
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 08, 2015 1:04 pm

Танче, много яки ножички! Аз имам само два перфоратора с форми на цветя, но такива ножички ако си намеря бих си взела, много ми харесват:) Колко струва един такъв комплект, трябва да си потърся нещо такова:)

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср юли 08, 2015 4:36 pm

Нели, не беше много скъп- аз поне очаквах да е по-скъп. Комплекта е около $12, а единична ножичка е около $2. Казвам цените в долари, защото курса между долара и ранда е такъв, че е по-лесно да се смята :)
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 08, 2015 4:51 pm

Хич не са скъпи,ще погледна тук как вървят и какви има:)Благодаря ти:)


Отговори