Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от didurana » нед юли 19, 2015 11:35 am

Кате,да върха е тази къщичка!Чак се размечтах...
Да,боба е готов,и салата мислех,но ти ме подсети за кьопоулу.Скоро беше писала за същото Тони като щяха да идват.


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед юли 19, 2015 12:12 pm

ЩАСТЛИВО НЕДЕЛНО УТРО И НЕКА ДЕНЯТ Е ИЗПЪЛНЕН С МНОГО ЛЮБОВ И СВЕЖЕСТ !
То почти е добър ден ,но току-що се събуждам и съм първата ...... КАТЕ ,наистина вчера бяхме на сватбата ..... много вълнение ,сълзи ,рздост и мигове истински на щастие ..... Много съм развълнувана все още ,замислих се без да искам и за моите деца ,че вече годините просто летят и всички тези чувства ,които съм изживяла за мен и мои близки не след много години ще ги изживея ,живот и здраве и за моите деца .... Дай Боже такава радост на всички родители !!! :)
Направихме някои снимки за историята ,съпругът ми дойде по малките часове и не го снимахме ,минават годините и разглеждайки албуми със снимки все ни пита "Аз къде съм ?!" ..... ами интересен въпрос ..... ти все работиш ..... и вече би трябвало да сме милионери :yee: ,но уви такъв е живота ..... Здрави да сме само !!!
МАМИ ,това ,което описваш ми е до болка познато .... трета година посещаваме психолог ,а когато имах проблемите с Виви бе на 6 години 8 месеца посещавахме професорка по психология точно по същия проблем ..... всички тия фобии трябва да не се складират в чекмеджета ,а да се изкарват на бял свят и да се продоляват .... иначе стават планина.
Покрай сватбата имаме гости от САЩ и имам малко повечко бягане ,утре е Илинден и имаме именник трябва да приготвя и нещо по-празнично , а искам да посетя и селото на свекър ми ,където ще се отслужи литургия с курбан ,както повелява традицията ....
КАТЕ ,все забравям да те питам започнах да заусвам с 1 суп. лъжица ленено семе ,кисело мляко и 1 с.л. мед това мисля ,че ми бе споменала за холестерола .
ТАНИЧКА ,въобще не си таласъмка :yee: ..... буквално преведено е море ..... повече морска си за мен ... правихме и ние това изследване за средиземноморска анемия за децата ,когато имаха анемия по-малки .
Аз по великден бях с понижен хемоглобин ,но зная ,че е от постенето и не хапвах месо 40 дни с 5 пункта ми падна ,а се замислям МАМИ ти след като не ядеш месо ,трябва да компенсираш с бобови ,зърнени и да набавяш желязо от други източници ...и мен ми харесва кьопоолоу и миш-маш ,но организма има други нужди ,че и си "сладка" ..... пази се !!!
ДИДКА ,разни хора ...... разни идеали ..... всеки разсъждава както смята за добре ,но за теб е важно това ,което удовлетворява теб ...
замислих се върху това ,което описваш и е точно така ..... с малки деца далеч от хотели ,много ти е хубава идеята ,пък и в края на краищата ,затова се нарича лятна почивка ,пък нищо ,че ще готвиш .....поне ще си спокойна и наистина ще си починеш !!! :thumbsup: :thumbsup:
Тъй като съм '"снощна " оставям ви и отивам да приготвя едно кафе ,че нощта бе на макс и се прибрахме в 5 и си представяте каква е главата ми днес ?! :yee: а трябва да измисля нещо за хапване ,ранобудните сте наготвили ,НАТАЛКА ме шашва с тия прозорци ,чак ме е срам ,че не ги чистя толкова често и аз ,но всички хубости на едно място не могат да са събрани ...
АНИ ,мислех си ,че сте в Бг много по-рано ,от това което бяхме говорили ..... всело ще е при вас при всички положения ,време за скука нула !!!
Добър обяд и много поводи за усмивки през днешния почивен ден !!!! :)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юли 19, 2015 12:24 pm

Дианка,така е всичко което си писала,годините летят..Колкото то това готвене,ми като не ми се готви ще хапнем някъде.Хаха ха нали :wink:
Сготвих,спретнах едно десертче,но още не съм простряла прането.Наталка е много бърза.

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед юли 19, 2015 12:33 pm

Бърза-бърза станах в 5 :) Да насмогна по хладното. Надвечер ще готвя, сега мариновам зеленчуци за скарата, каймата отпочива в хладилника. Сега е ред за маникюра :) и полягване да не се развали лака :wink:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » нед юли 19, 2015 4:12 pm

Върху компот от прасковки се потрудихме с маминка днес и сега заслужено плажче.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юли 19, 2015 4:24 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Дианка,браво, добре сте си изкарали сватбата,дай Боже само хубави неща да се чуват! Много си права за всичко което си писала,така е,това не се скътава някъде,истината е,че снощи като писах на Дидка,направо ми олекна,все едно посетих психолог,дано само нея не съм натоварила да ме мисли - БЛАГОДАРЯ ТИ,МИЛА ДИДКА! :love: :love: :love: Натали,каквото и да говориш добре разпределяш времето си за домакинска работа,поздравления! :clap: Катенце,много ти благодаря мила,записах рецептата за анемия,ще я направя,много си мила,благодаря! :thumbsup: :clap: Сега слушах за прогнозата на времето по ЕвропаТВ, чак до началото на август ще ни морят тия жеги,казаха леко захлаждане след 10дни,ужас направо. :confused: Предлагам ви да пийнем коктейли,да се разхладим! :clap:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юли 19, 2015 4:41 pm

:giflo1: :heart: :giflo1: Момичета,нося ви сладолед,дано ви стане по -добре в тая жега! :clap: :clap: :clap:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юли 19, 2015 5:30 pm

Благодаря Кате за сладоледчето!
Пу за мене -третия(както казват хлапетата,с бисквити и шоколад :hungry: )

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед юли 19, 2015 6:38 pm

Щастлива вечер, приятелки
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юли 19, 2015 6:55 pm

Спокойна вечер и от мен!
Пътувам към къщи,ходих и майка ми да видя.
Често ми се случва в понеделник да съм по- уморена отколкото в петък :D .


Заключена