Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от janova » нед юли 26, 2015 7:28 am

Нели,каква красота си сътворила пак :thumup: ! :bravo0:
Гледах ги няколко пъти и не мога да определя коя ми харесва най-много.
Всички ми харесват. :thumbsup:
Танче,аз съм от Варна и при нас е горещо,но духа от морето бриз и е по-поносимо.
На родна земя,у дома,мисля,че всичко се понася по-леко! :) По-топъл и :sun: ден ти пожелавам.
За каква творческа криза говорите, момичета, при тези уникални неща,които правите :thinking: .
Танче,чакам красота и от "твоята творческа криза". :)


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юли 26, 2015 7:59 am

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Нели, нямам думи вече - както казва Милето трудно мога да покажа, коя картичка е най,че те всичките са прекрасни! :clap: Нели,Танче, внасяте толкова красота тук - благодаря ви,направо ми събирате погледа, пожелавам ви още много красота да сътворите,а ние да ви се радваме и възхищаваме! БРАВО,МОМИЧЕТА! :thumbsup: :clap: :thumbsup: :love:
Прикачени файлове
8edc8c3b5bf24500106cf47b6f649fdf122016015.png
8edc8c3b5bf24500106cf47b6f649fdf122016015.png (80.17 KиБ) Видяна 1986 пъти
61-1.gif
61-1.gif (23.5 KиБ) Видяна 1986 пъти

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед юли 26, 2015 12:39 pm

Блгодаря, момичета, но нещо не се постарах много, приличат на правени от 5 годишно дете, но пък нали това е идеята на творчетсвото -да се забавляваме като децата. Та и аз така, на мен любима си ми е тази със шапчицата:)Щом различавате ,че е шапка, ова е добре, значи прилича, хихихи.

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » вт юли 28, 2015 8:23 pm

И аз да покажа нещо- скоро си купих меланжирани конци и реших да пробвам как ще е на салфетките за хранене. Много ми хареса :) всяко ъгълче става различно.
1.jpg
Направих и едно ингениче за една приятелка. Тя е българка, която живее тук и затова реших, че българската шевица ще е най-подходяща за нея. Проблема е, че за пълнеж сложих памук и не ми харесва- стои на бучки а и иглите трудно се намушват. Не мога да намеря нещо като вата, а и ми трябва много малко. Преди години бях чела, че старите чорапогащници били идеални за пълнеж на възглавнички. Имам няколко чорапи, които си стоят в кутийките от поне 2 години и мисля да сменя пълнежа с нарязани чорапи. Със сигурност няма да става на бучки.
IMG_5682.JPG
IMG_5682.JPG (98.61 KиБ) Видяна 1907 пъти
IMG_5683.JPG
IMG_5683.JPG (103.54 KиБ) Видяна 1907 пъти
За първи път шия на такава панама и малко съм разочарована. По-едра е от другата и бродерията стана рехава. Ако пак я използвам ще трябва да шия на 3 ката, за да стане по-плътно.

Нели аз съм от Стара Загора. До София със сигурност ще ходим, но не мога да кажа кога точно ще е.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com


Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1312
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » вт юли 28, 2015 11:45 pm

Браво момичета, отново красота за очите сте поднесли! :) Нелка, картичките са много ефектни, особено тази с капелата. ;)
Таня, за пълнеж на игленичето можеш да ползваш парче дунапрен. Подхвърлям ти само идея. Съпругът ми ползва мъжки парфюм който е в метална кутия в която има дунапрен и аз никога не го изхвърлям. Върши доста добра работа при боядисването на Великденските яйца. Моето иглениче съм го запълнила с дунапрен и съм доволна. Хем си е равничко от всякъде, а игли и карфици се забиват лесно. Салфетките са супер, а какво по - хубаво от Българската шевица!? :) Творете момичета, а аз ще Ви се кефя! ;)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юли 29, 2015 7:17 am

Танче, много са хубави, и игленичетата, и покривките! :clap: Браво! :thumup: Как бродираш покривките, от каква материя са? Аз си купих няколко подобни, те са от лен и когато стигна до тях ще трябва да ползвам разнищваща се панама.

Боби, мерси за идеята, аз за дунапрен не съм се сещала. :)

Аз утре има трейнинг, но в други ден се надявам да имам време да изпера лигавничето и последния кросстич, да го рамкирам и да ги снимам...преди да ме е завъртяла шайбата с гостите този уикенд. :thinking:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 29, 2015 7:56 am

Здравейте. момичета:) Танче, мнго са хубави. Аз също ползвам дунапрен, имам един чувал с такъв. Кумът ми го донесе отнякъде и си пълня сърчицата например с такъв , много е сполучливо. Даже сега искам една малка възглавничка да си оплета и пълнежът ще е такъв:) Този , койтъо имам е н аогромни парчетая, аз си го режа на много-много ситнички-става по-добре.
Боби, благодаря ти мила:) Радвам се,че ти харесват, има нови ама не съм снимала.

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1312
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » ср юли 29, 2015 11:00 am

Ани мила, няма за какво да ми благодариш, радвам се ако мога с нещо да помогна. :) Преди много бродирах, но от както ми откриха глаукома си щадя очите и нищо не захващам. Имам два недовършени гоблена, стоят си така... Надявам се, че някой ден дъщеря ми ще ги довърши...
Но от работа и учене все няма време, записа втора магистратура за на есен. С плетките съм много скарана, толкова стегнато плета, че нищо не става. За това ще Ви се радвам на Вас момичетата, които творите красота! :)

Нелка, какво се моткаш, снимай и качвай!? ;) Чакам с нетърпение... :)

Хубав ден, желая на всички Ви! ;)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 29, 2015 2:58 pm

Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 29, 2015 2:58 pm

Изображение


Отговори