Как тече денят на Веселите готвачи? - Август-Декември '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от dianakatou » съб авг 22, 2015 7:50 pm

Добър вечер !!! :) :) :)
Всички ние поне веднъж в живота сме си задавали този въпрос: ако ни бъде дадена възможността да се върнем назад, какво бихме променили в своя живот?
Ако той можеше да бъде поправен, кои грешки бихме се опитали да избегнем? Коя болка, кои угризения, кои съжаления бихме избрали да заличим?
Наистина ли бихме дръзнали да придадем нов смисъл на нашето съществуване? За да станем какви? За да отидем къде? И с кого?..
....... Едва ли бих променила нещо ,защото се научих именно от грешките си ,че не всичко ,което хвърчи се яде и че трябва да уважаваме хората ...... да съм по-добра може би ...... можех да съм малко по-добра !!! :) :) :)
но никога не е късно затова да си добър ...... днес ме е обхванало философско мислене ,то не е само днес ,но днес споделям мисли ,които ме карат да се замислям малко повечко за себе си ......
Гостите си заминаха ,изпратих ги на кораба ,бе пълно с бежанци ,една много тъжна и грозна картинка и сигурно и увода ми именно е повлиян от всичко ,което видях днес ...... в 21 век .....
Иначе говорим за Европа и за всичко ,което ни предлага модерният европейски начин на живот ......
замислих се за момент ,ако това се бе случило на мен как ли щях да разсъждавам така както в момента или много по-загрижено ?!
Надявам се ,че много от нас се замислят за тоя проблем ,защото дефакто е европейски проблем ....... тия кервани от хора са проблем за нас ,за българите ,за ...... всички европейци ,но ...... независимо от всичко ,което ни дели са и хора .... знам ли ?! Много ме притесни тая гледка днес ..... Стелиос все ме пита защо бягат от държавите си и защо се бият ... какво да отговориш на малко дете ,гледайки тъжните очи на родители ,деца и ревящи бебета дали за вода или от горещината ,или просто ,че са на улицата ......
Дотук спирам ,но ме раазтърси толкова много тая гледка днес ,гледам и новините ,но това ,което виждаш в очите издава много .....
Пожелавам ви красива и вълнуваща вечер, приятели! :) :) :)
Радвайте се на живота и гребете с пълни шепи от него..
Обичайте и бъдете обичани! :love:

ЙОАНКА
Да е жив и здрав ..... радвам се ,че всеки си е на място !!! Боже ,каква е тая моя интуиция ?! .....
Чак се поуплаших ,че мислите ми съвпадат с действителността ...... ако знаех и числата на тотото ..... :yee: :yee: :yee:


Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Мнение от nikoline » съб авг 22, 2015 11:12 pm

Приятна вечер на всички :night:
HHXTsLjWbrAjkJGo_l.jpg
HHXTsLjWbrAjkJGo_l.jpg (93.2 KиБ) Видяна 1451 пъти

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед авг 23, 2015 5:11 am

Добро утро!
Йоанка,честит ви рожденик,с малко закъснение!
Извинявам се,малко съм заета вчера и днес ,и нямам възможност за повече писане.
Да си пожелаем прекрасен почивен ден!
Прикачени файлове
cfr9695m9fz.jpg
cfr9695m9fz.jpg (67.67 KиБ) Видяна 1434 пъти
images.jpg
images.jpg (7.44 KиБ) Видяна 1434 пъти

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » нед авг 23, 2015 5:37 am

Здравейте, приятелки!
Дианка, всичко което описа е повече от трогателно и тъжно и...... Скоро прочетох: - "проблема не е, че не можем да нахраним бедните а че не можем да нахраним богатите" алчни и ненаситни а тези хорица......
Върху другите ти мисли се размислих и ако можех, ако зависеше нещо от мен щях да върна баща ми и свекърва ми, дори да трябва да дам по една година от моя живот за всеки, но уви.....
В едни добри отношения са нужни две добри страни. Пазете си майките и свекървите, вторите не са лоши, те само си ревнуват синовете, станете им приятелки, толкова малко се иска а щастието след това е завинаги. А тези от вас, които са свекърви, опитайте се да мислите като младите така и вие ще се подмладите.
Танче, магнитчето от Москва пристигна по-бързо, защото е по-близко (шегувам се) чакам адреси. Меги, ти също трябва да ми го напишеш, нещо не съм ви преброила правилно. Дианка, ти също ми пиши на мама адреса, кога тръгвахте за Бг?!
Йоанка, Честит рожден ден на девера ти! Пожелавам му голямата любов да го срещне и оплете в мрежите си та да ви позабрави малко а може и повечко!
Нели, трудна поза признавам ама с малко повече тренировки може и да я докарам, тортичката е еклерова, може да скокнеш до някоя сладкарница и боцнеш няколко вилички, е няма да е като моята ама може и по-вкусна да е. Радвам се, съм ти била полезна с нещо, по принцип съм на Вие с техниката, помни че аз съм 8 часа след теб абе с две думи след 17:00 часа ваше време можеш да звъниш, когато поискаш, както и всяка от вас разбира се.
Кате, поработихме малко из двора днес, голям е има и доста дървета, падали са клони та поразчистихме днес, от 1 година никой не е живял там и веднага си е проличало. Спокоен неделен ден ви пожелавам!


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » нед авг 23, 2015 6:57 am

Добро утро момичета
Нали е неделя от 4,30 съм будна
До преди малко валя и няма да стане за агрофитнес(много ми хареса тази дума)
Не знам още какво ще правя
Може да забъркам нещо сладко и да отида на Аладжата на гости
На вас желая приятен ден
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед авг 23, 2015 8:41 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добро утро, мили момичета! Да пийнем по :coffee: ! Влади,много ме трогна поста ти, толкова си права,малко е нужно за да има уважение и обич във всяко семейство,но в повечето случаи просто никой не отстъпва от инатливата си позиция и кому е нужно това - лишаваш се от едни прекрасни мигове с близки хора,нужен е компромис от двете страни,нужно е човек да се поставя на мястото на другия и най - вече разбиране,уважение и много обич, апела ти към снахи и свекърви е нещо, което лесно може да се приложи,само се иска желание, прекрасна си Влади, поздравления! :clap: :clap: :love: Относно това, което е писала Дианка - всичко е така, за съжаление, вчера така плаках, като гледах по тв как стрелят по бежанците на Македонската граница -газ, куршуми,защо бе хора,големите сили в света воюват за територии,горива и т.н., а страдат тия измъчени хора, бягащи да спасят семействата си, децата и жените плачеха и пищяха от страх - все се поставям на тяхно място, това е нещо, което не се описва с думи,както цитира Влади - тия ненаяли се,алчни големи сили,нека се напънат да намерят място за живот на бежанците,място ли няма?! Много болка и тъга има по света,но да те лишат от дом,Родина,това е ужас,дано никога не го изживяваме. Лек и приятен ден на всички! :heart:
Прикачени файлове
images.jpg
images.jpg (10.05 KиБ) Видяна 1406 пъти
63b9ba6a247ccec66c8975dc0c1578f3.jpg
63b9ba6a247ccec66c8975dc0c1578f3.jpg (104.36 KиБ) Видяна 1406 пъти
7d72610970c08a2200c85c902ea0b3fed4325b178735494.gif
7d72610970c08a2200c85c902ea0b3fed4325b178735494.gif (36.1 KиБ) Видяна 1406 пъти

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед авг 23, 2015 8:43 am

:giflo2: :heart: :giflo2: Нели, виждам те, хубав ден, мило момиче! :heart:
Прикачени файлове
61-1.gif
61-1.gif (23.5 KиБ) Видяна 1406 пъти

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » нед авг 23, 2015 9:02 am

Добро утро, прекрасни хора!
Обичам го това неделно кафе, защото винаги го пия във вашата компания.
И моя дом се изпълни с живот. Прибраха се големите деца от двуседмична обиколка в Италия.
И въпреки навъртяните 4500 км., са отпочинали и бликащи от
емоции. Разказват, показват

снимки, споделят впечатления. И малките се запалиха и купиха билети за Неапол за празничните дни през септември.Точно ще имам време да си почина от напрежението, което ме спохожда покрай техните екскурзии.За мен почивката е сред тишината и спокойствието на вилата, така всички са доволни.
Дианка, такива моменти в живота ни карат да правим равносметка на живота, да бъдем благодарни на това което имаме и да осмисляме случващото се около нас.
Йоанче, пребори се с вируса, браво. Даниел е страхотно емоционално дете, а и вие сте много предани родители.Същото важи и за семейството на Влади. Влади, пълна си с енергия и идеи. Зная, че след всяка осъществена се чувстваш щастлива.
Наталка,Верче, приятна отпуска.
Останалите ще подържаме трудовия фронт.
Ники, аз също съм Катя и съм от София. Много се радвам, че си сред нас!
Събуди ли се още някой за кафе, аз сядам




attachment=0]IMG_281234361856436.jpeg[/attachment]
Прикачени файлове
IMG_281234361856436.jpeg
IMG_281234361856436.jpeg (84.42 KиБ) Видяна 1401 пъти

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед авг 23, 2015 9:14 am

Добро утро, мили момичета:):):)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед авг 23, 2015 9:16 am

Кате, ето ме с кафенцето пред компютъра, чакам ви да го пием заедно.Изображение


Заключена