Как тече денят на Веселите готвачи? - Август-Декември '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от didurana » нед авг 23, 2015 9:29 am

и аз съм тук :coffee: :wink:


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » нед авг 23, 2015 9:45 am

Прекрасна компания сте Сядам да го споделя с вас.
Седнах на балкона, стана ми студено. Влязох вътре и пуснах телевизора.на екрана Лучано пред камината на Коледа. Я да изгрява слънцето за настроение

Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Мнение от nikoline » нед авг 23, 2015 10:06 am

Добро утро и от мен :coffee:

gigi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 757
Регистриран на: съб май 30, 2015 12:16 am
:: 374 снимки от gigi

Мнение от gigi » нед авг 23, 2015 10:09 am

Здравейте момичета! :) Днес се надявам да изгрее слънцето. :thinking: Толкова дъжд ,все едно е Лондон. :)
ПРИЯТНА И МЪРЗЕЛИВА НЕДЕЛЯ! :thumbsup:


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед авг 23, 2015 10:17 am

Дианка, всеки от нас си го е мислил, какво би променил, какво би върнал, коя грешка би поправил...Мислила съм го много пъти. Грешките и опитът ме направиха това, което съм сега, далеч не най-добрия, но по-осъзнат човек, на периоди спирам и правя равносмека на всичко случило се.И това очевидно се случва и в момента. Ценя това, което имам в сегашния момент, той е този , който мога да променям, сега мога да не допускам стари грешки и да си правя съвсем неподозорани нови такива:D
Нищо не бих върнала назад, нито един миг, искам да съм тук и сега. Но аз бих задала друг въпрос- бих ли променила нещо сега и ако мога , какво ще е то. Ще ви кажа. Едва ли мога да се огранича с едно - единствено нещо, и не сме на конкурс за красота и определено няма да кажа :световен мир. Не можем да променяме хората, много рядко може да влияем на външните обстоятелства, които не зависят от нас,но можем да променяме себе си и начина , по който ние възприемаме нещата, върху които нямаме контрол. Но това хич не е малко. Това е ключът, с който можем да се справим със собствените си емоции и да не позволяваме те да се задържат в нас нерешени, а просто да минават през нас като естестествен процес. Болката, тъгата не са страшни, те са съвсем естествени и ни помагат да приемаме чувствата си и да се справим с тях. Често истините в живота ни си стоят точно пред нас, под носа ни, облечени като най-обикновени факти, които ние възприемаме просто като фон на всичко случващо се покрай нас. Аз искренно вярвам ,че всички ние сме една енергия, едно цяло, както имаме съвпадение с днк-то на дъба по усвояване на захарите в организма, така сме свързани с природата около нас и помежду си. Така, че ако трябва да избирам това бих променила - осъзнаването , че всички сме едно цяло, да знаем ,че действията на всеки от нас , насочени в определена посока рефлектират по определен начин върху някой или нещо, се отразяват и нас и на нашия живот, тъй като ние също сме част от това цяло. Например, ако правиш добро на някого, правиш добро на част от цялото от което сме част и ние и следователно получаваме добро. Същото важи и за негативните неща. Та момичета, само това бих променила. на пръв поглед дребничко, но в същото време значително. Просто да бъдем по -толеранти, по-загрижени за хората и света около себе си - защото това е и отношението към самите нас, огледалото в което се отразяват нашите постъпки, чувства и мисли. Да обичаме и разбираме не само роднините си избраните от нас приятели, а хората и света около нас като цяло. Да притежаваме елементарна човешка емпатия- не сме сами, да уважаваме и ценим чувствата, личното пространство и мислите на околните. Да не сочим с пръст, да не злорадстваме и да не клюкарим:) Това не е утопична представа, достатъчно е съвсем мъничко надскачане на собствено его на всеки човек и елементарна положителна мисъл за другите хора около него и за света като цяло.

Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Мнение от nikoline » нед авг 23, 2015 10:18 am

Гинче, виждам те, изпращам слънчицето при теб. Хубава неделя :sun: :sun:

gigi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 757
Регистриран на: съб май 30, 2015 12:16 am
:: 374 снимки от gigi

Мнение от gigi » нед авг 23, 2015 10:52 am

Ники,мерси мила!Дано слънцето се покаже най-накрая! :) От два дни не съм излизала,то като почне да вали ,вали......
Сега съм се наканила следобед да излезна малко. :D

Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Мнение от nikoline » нед авг 23, 2015 11:39 am

Отново съм тук. :innocent: Исках само да споделя с вас тази прелест която ме изненада пред вратата докато отивах да бягам. Надявам се да донесе много късмет на всички ни. :)
IMAG4581.jpg

gigi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 757
Регистриран на: съб май 30, 2015 12:16 am
:: 374 снимки от gigi

Мнение от gigi » нед авг 23, 2015 11:45 am

Браво,Ники!Ще ти е на късмет. :)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед авг 23, 2015 11:53 am

Мисля че не се нуждае от уточнение, но все пак, това което написах не е обръщение към вас , а мои мисли по принцип, вие притежавате качествата, за които говоря и затова съм тук с вас и ценя всяка от вас.:)


Заключена