Фиксирана снимка към рецепта

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Фиксирана снимка към рецепта

Мнение от Aliana » пет ное 06, 2015 7:49 pm

Здравейте!

Мисля, че би било много добре, ако авторът на всяка рецепта има възможността да избере снимка, която да е "рекламна" към рецептата му. Т.е. при търсене това да е представителната снимка към рецептата, а вече като се отвори самата рецепта - снимките да са си по реда на качване, както си е и сега. Естествено, ако автора не зададе такава снимка, рецептата да си е както и сега, с последната качена към нея снимка. Това, което предлагам, е просто допълнителна опция, която да може да се актуализира многократно. Не знам дали е възможно и с колко сложност е свързано, но всеки автор може да има редица причини да избере снимка за корица на целия албум към рецептата - дали някоя специална работна стъпка или техника на приготвяне, дали някоя снимка, която според него представя най-добре рецептата, дали пък някой емоционален кадър - как децата помагат при приготвянето или подобни. Или просто "по красота" или по повод :)

Поздрави от мен и приятен уикенд на всички :)

Ралица
www.facebook.com/artandhobby


Kolevam
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 6
Регистриран на: съб яну 24, 2015 11:38 am
:: 74 снимки от Kolevam

Мнение от Kolevam » съб ное 07, 2015 12:02 pm

Здравейте Aliana,подкрепям идеята за фиксирана снимка по желание на автора.Презентацията на рецептата е много важно нещо.Вас Ви свързвам с тортата с Библията-бедна Ви е фантазията,ако аз сложа моя изработка,каква мацаница ще е,като примерно си мисля,че съм сътворила шедьовър.И това Ваше перфектно изпълнение отива по дяволите.Снимката на автора е еталон,ориентир какво всеки би трябвало да получи като изпълни рецептата.Аз лично,в това отношение имам голям грях,и дълго време съжалявах,че качих снимки на "Класически козунак" на Emi03.Меко казано ,направо цвъкнах едно ако върху презентацията на автора.А тя прави много хубави неща и чудесни презентации.Аз публикувах снимките със самоирония,но в крайна сметка моите кирпичи стояха дълго време като въшка на чело върху хубавата презентация на автора.Вижте снимките към рецептата и коментарите ми и ще разберете защо Ви подкрепям.

Kolevam
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 6
Регистриран на: съб яну 24, 2015 11:38 am
:: 74 снимки от Kolevam

Мнение от Kolevam » съб ное 07, 2015 12:53 pm

Към админите на сайта и в подкрепа на предложението на Aliana.Друга поция би било периодично авторът да избира снимка от каталога на рецептата си,която е изпълнена перфектно,има интересна презентация/ дори по-добра от тази на автора/.Или просто си хареса снимка на добро изпълнение за поощряване на приготвилия рецептата.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед ное 08, 2015 9:47 pm

Kolevam, благодаря ти за изказаното мнение. Много ме трогна, че помниш библията :) Скоро бях при майката на тогавашната кръщелница, тя още я пази, както и свещта. Сега за снимките. Аз от известно време си го мисля това с фиксираната снимка, но конкретно ме подтикна рецептата на Цветето (Steffanel) за Сютляш с мастиха. Аз качих снимка с мастихата, тя качи снимка с нейната мастиха и снимката с ястието остана назад. Или пък Крем за торти Фереро Роше: толкова невероятни снимки имаше към тази рецепта, но моята последна към нея не е нищо особено. Авторката може и да е любезна, и да съм ѝ симпатична, но някоя друга снимка със сигурност е по-хубава. Но не са само тези два конкретни повода, просто всеки полага труд да представи ястието си във възможно най-добра светлина (според самия него, според неговото си разбиране за естетика). Особено авторите. Ето сега като се зададе Коледа, вниманието ще се насочи към коледните украси и например всеки може да цъкне да промени корицата на рецептата, слагайки например снимка от миналата Коледа, за да е в унисон с настроението. Те тазгодишните коледни снимки ще се появят около и след Коледа, това е естествено, хората тогава ги готвят нещата :) Но може авторите да искат си подновят облика на рецептите от сега, когато полека-лека започваме да умуваме над Коледното меню. А и други неща има - просто понякога наистина качените след това снимки не са особено апетитни и това, знам по себе си, води до подминаване на рецептата. Авторът може да не иска да засегне другите участници. Имайки възможност да си определи постоянна снимка още от самото начало, авторът вече може с любопитсво да следи новите снимки и коментарите, без това да променя естетиката на рецептата, която той си е избрал. А когато му хареса чужда снимка - може просто да си избере нея за начална. А, и като съм отворила дума за снимките - не може ли да има съобщение и за качена снимка към рецепта, както за коментари? Често потребители качват снимки без коментар към рецептите, а авторът дори няма възможност да им благодари за изпробването на рецептата и за положеното усилие да споделят снимка.

Лека вечер на всички :)
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт ное 10, 2015 6:28 am

Водим спор с Павел за снимките от доста време, неговото мнение е като вашето - че авторът трябва да може да избира, моето - нещата да са както са си. Както е видно, аз бях печелившата страна в спора досега, макар и с малко, но тази тема накланя везните в другата посока :)

Ще го измислим как да го направим в най-скоро време :)

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » вт ное 10, 2015 8:06 am

Да, според мен такава възможност е необходима.

Дори мисля, че ще е по-добре да има различни нива на приоритет. Например - заглавната снимка да се избира по следния начин:

- каквото избере автора на рецептата има най-голяма тежест
- ако автора не е избрал конкретна снимка - избор на администратор *
- ако няма ръчно избрана снимка - автоматично става снимка, победител в конкурс *
- ако няма избор и няма победител в конкурс - тогава се избира ако има номинирана за конкурс снимка *
- ако няма никое от горните - избира се автоматично снимка, която е избрана за "снимка на седмицата" *
- ако няма никое от горните - досегашната логика - последно добавена снимка

* избор на администратор го виждам като нещо, което може да е полезно за стари рецепти - такива, които са добавени много отдавна, преди да имаме конкурси и "снимка на седмицата", а някои са публикувани от хора, които от години не са влизали в сайта...

* ако има няколко - избира се най-новата

Както каза Неви - все още обсъждаме детайлите, а както винаги вашето мнение е важно :)
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт ное 10, 2015 10:58 am

Неви, Павел, добро утро в новата седмица! :)

Благодаря ви за взетото отношение! Павел, личи си, че от по-отдавна я обмисляш тази тема, естествено от гледна точка на администратор. Всички изброени от тебе опции ми харесват много, но на са ми минали през ума, така е, когато щовек не щъка зад кулисите. Ако действително се въведат, това ще даде съвсем нов облик на сайта при търсене на рецепти, представете си: цъкаш *търси* и пред очите ти се подреждат блюда, едно от друго по-апетитни! Тогава човек не скролва само да чете имената, ами се спира и на рецепти, които иначе със сигурност би подминал.

Надявам се всичко това да се случи :) Неви, надявам се, въпреки, че си на друго мнение, да дадеш шанс на идеята, и най-вече и да я съ-осъщевиш :) :) :)

Успешна и усмихната седмица на всички ви, и много поздрави от неестествено топлия Кьолн, където сме още по къси ръкави :)

Ралица
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » пет ное 13, 2015 1:14 am

Рали, благодаря за позитивното отношение :)

Ще се радвам и други автори и посетители да се включат в дискусията, но май е ясно, че промени ще има.

Задачката не е лесна, но като доуточним някои детайли ще е въпрос на дни да стигнем до желаната функционалност.
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
viliya
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 19
Регистриран на: пон фев 27, 2012 2:03 pm
:: 28 рецепти от viliya
:: 735 снимки от viliya

Мнение от viliya » пет ное 13, 2015 2:42 pm

Здравейте, аз също подкрепям тази идея, но си мисля, ако може да се слагат и снимки в папка любими " Любими снимки'' тъй като в една рецепта с повече снимки има няколко които са хубави и може автора или администратора да избере една от тях за рекламна, но аз примерно си харесвам друга, която не е с толкова добро качество, но ми харесва поднасянето или аранжировката с която е представена. Понякога слагам рецепта в Любими рецепти, заради снимката, но като се смени снимката и не си спомням вече къде съм я отделила. Също ще е хубаво и снимки от албумите без рецепти да се слагат в папка '' Любими снимки'' тъй като и там има много хубави изпълнения, които не са за пропускане, примерно торти, питки и др. :) :chef:

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед дек 06, 2015 10:05 am

viliya написа:Здравейте, аз също подкрепям тази идея, но си мисля, ако може да се слагат и снимки в папка любими " Любими снимки'' тъй като в една рецепта с повече снимки има няколко които са хубави и може автора или администратора да избере една от тях за рекламна, но аз примерно си харесвам друга, която не е с толкова добро качество, но ми харесва поднасянето или аранжировката с която е представена. Понякога слагам рецепта в Любими рецепти, заради снимката, но като се смени снимката и не си спомням вече къде съм я отделила. Също ще е хубаво и снимки от албумите без рецепти да се слагат в папка '' Любими снимки'' тъй като и там има много хубави изпълнения, които не са за пропускане, примерно торти, питки и др. :) :chef:
Това е интересна идея, не сме го мислили до сега, но определено може да бъде полезно. Ще го включим в списъка с неща за правене :)
Aut viam inveniam aut faciam


Отговори