Български рецепти в чужди сайтове

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Български рецепти в чужди сайтове

Мнение от Aliana » пон май 25, 2009 12:18 pm

:x :x :x :x :x :x :x


Здравейте!

Днес така ми почна денят, че съм много ядосана!

Подавам в гугъл Bulgarische Rezepte , излизат всички в немски кулинарни сайтове публикувани уж-автентични рецепти.

Започвам да чета и се хващам за главата! Няколко от рецептите си бяха Австрийски, яла съм ги там, но не в БГ. Други бяха такава измишльотина, че му е бедна на човек фантазията! :x Кометарите - някой добри, особено при рецептите, които са си чисто немски, или поне с комбинации от продукти, които са типични за немската кухня. Но повечето си бяха лоши, ама и нищо чудно.

След като хубаво се бях ядосала, чета най-после една рецепта за пълнена пуйка от Северна България. Доста ясна, без увъртания, автентична. Една германка женена за българин я публикувала, свекърва й я е правила за сватбата им.
Написала я жената, изброила само съставките за плънката и написала, че количествата зависят от големината на пуйката. Обаче......почнали едни коментари, от сорта:

Така като чета, не е нищо особено, не ме впечатли.

Интересно, че в България се женят на thanks giving.

Какво търси чубрица в ориз? (на немски чубрица се казва Bohnenkraut, бобена билка, подправка)

Сигурен съм, че пуйката е жилава, щом се вари, преди да се пече.

И т.н.

Намесили се някои от най-активните участници и я защитили. Писали разумни аргументи, от рода на: готвенето по интуиция е най-добро, или пък: като идея рецептата е много добра.

Обаче аз не се стърпях и трябваше да си излея яда.

**************


Вие срещате ли осакатени български рецепти из нета? Намесвате ли се в такива случаи?
Аз направо не мога да се побера в парцалите си...

:x :x :x


Поздрави на всички!
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пон май 25, 2009 10:30 pm

Рали,незнам дали са осактени рецептите,но много хора импровизират когато готвят и като е сполучливо,качват рецептата.Интересна е темата.
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Отговори