Индукционни котлони

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Индукционни котлони

Мнение от vg » нед сеп 21, 2008 1:15 pm

Всичко за индукционния метод за готвене - как работи, предимства и недостатъци в новата тема - Индукционни котлони.

Можете да дискутирате темата тук - какво ви интересува, какви са вашите мнения и впечатления и т.н.
Екипът на "Веселият Готвач"


1244
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: чет окт 02, 2008 9:36 pm

Мнение от 1244 » чет окт 02, 2008 9:46 pm

Ровер,я и не оч стремился тебя побить,это во-первых,моей целью было хоть немного времени дать светлым и нормальным людям спокойно играть,а ты уже в чате изнылся весь,что тебя по тайму тянут,и потом ещ .
Последна промяна от 1244 на съб дек 26, 2009 2:19 pm, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
Vania2006
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 77
Регистриран на: чет сеп 18, 2008 10:37 am
:: 5 рецепти от Vania2006
:: 2 снимки от Vania2006

Мнение от Vania2006 » ср окт 08, 2008 4:22 pm

Темата е интересна :!: Полезна информация...За първи път чувам за тези котлони и като всяко ново нещо ми се виждат по-добри от останалите.Ще се интересувам в по големите магазини за тях-модели,големина,цена.......

mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » нед ное 02, 2008 3:00 pm

Не бих ползвал такова нещо! Приготвя нещата по съвсем различен начин. Същото, като да готвиш с микровълнова фурна. Това е за мързеливи домакини и хора дето не обичат да готвят. А на такива, местото изобщо не им е в тоя сайт!


angypop
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 6
Регистриран на: вт яну 20, 2009 11:09 am
:: 8 рецепти от angypop

Мнение от angypop » вт яну 20, 2009 11:19 am

Използвам индукционен котлон от два месеца и съм много доволна. Пести ми време. Обичам да готвя, но мразя да седя по цял ден пред печката, за да приготвя едно ястие, колкото и да е вкусно. Според нашето семейство - 4 човека - котлонът не променя вкуса на храната, както микровълновата фурна, просто всичко става по-бързо и най-вече - пести ток. Наистина, като първоначална инвестиция стойността на котлона и съдовете към него е доста голяма, но в следствие се изплаща от икономията на ел. енергия. не смятам, че котлонът е за мързеливи хора - не може да ходиш на работа, да пазаруваш и да се прибереш и да застанеш пред печката за 2 часа примерно да готвиш. Спестеното време с котлона може да се използва за други неща.

lelq_
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 3
Регистриран на: чет фев 26, 2009 12:50 pm

Мнение от lelq_ » чет фев 26, 2009 1:27 pm

mitachi написа:Не бих ползвал такова нещо! Приготвя нещата по съвсем различен начин. Същото, като да готвиш с микровълнова фурна. Това е за мързеливи домакини и хора дето не обичат да готвят. А на такива, местото изобщо не им е в тоя сайт!
Ами ти готвил ли си на такъв котлон, че ти е такова мнението за котлона, че и за хората, които готвят на него? Явно някои хора трудно възприемат новостите. :shock: Аз обичам да готвя и не смятам, че съм мързелива. И смятам да си посещавам този сайт :lol: В "Метро" преди Нова година имаше промоция: за 100 лева - котлон и три чудесни тенджери. Страшно удобен уред! И има доста предимства пред другите видове. Единствено ме дразни това, че издава леко бръмчене.

mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » чет фев 26, 2009 11:45 pm

Тъй като, моето мнение е съпроводено с това, че познавам схемното решение на тия уреди, засега ще се въздържам от други коментари. Основната дейност ми е сервиз. Включва и подръжка на такива чудесии. Знам какво има вътре, за разлика от многото хора, дето се подлъгват по реклами. Проблема със спестяването на енергийни средства за готвене, не се състои в това, да ползвате нови технологии. Ползвайте висококачествени уреди! Няма такъв за 100лв. Хубави котлони за домашно готвене(истински)- цената варира между 800-2000лв.
П.П. Едно хубаво тенджере струва над 100лв. Направете сметка какво Ви дават? За 100лв.- три тенекии+високоефективен електроуред?
Изображение

angypop
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 6
Регистриран на: вт яну 20, 2009 11:09 am
:: 8 рецепти от angypop

Мнение от angypop » пет фев 27, 2009 9:42 am

Котлонът, който ползвам, е на много известна и сериозна фирма и цената му е около 600 лв. Фирмата дава гаранция, както и извънгаранционен сервиз. Затова се спрях на този вариант, макар че ми се струваше доста скъпо.

hristov99999
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5
Регистриран на: пон фев 02, 2009 8:55 pm
:: 69 рецепти от hristov99999
:: 261 снимки от hristov99999

Мнение от hristov99999 » съб фев 28, 2009 2:19 pm

:flow1:

aNd0n
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 1
Регистриран на: нед май 10, 2009 10:13 am

Мнение от aNd0n » нед май 10, 2009 10:20 am

На работа сме с такива, имат и сензор съдове, като поставиш съда отгоре тогава тръгва. А да не говорим за водата, 500мл. кипва за 1 мин.


Отговори