Как тече денят на Веселите готвачи? [Архив 1]

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » ср авг 12, 2009 2:07 pm

Първото и мерси много :P
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Cheery_Pepi
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 43
Регистриран на: ср юли 22, 2009 10:35 am
:: 1 снимки от Cheery_Pepi
Контакти:

Мнение от Cheery_Pepi » ср авг 12, 2009 3:28 pm

tsura_78, аз пък ти предлагам чаша специален лайков чай с аромат на ванилия и мед с карамелени тартлетки и шоколадово-карамелени бисквитки и моята компания, защото аз пък съм с ангина та да си правим компания и да не ни е скучно. Е, ти сега си на работа, но ... по-късно
Изображение

Cheery_Pepi
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 43
Регистриран на: ср юли 22, 2009 10:35 am
:: 1 снимки от Cheery_Pepi
Контакти:

Мнение от Cheery_Pepi » чет авг 13, 2009 12:47 pm

[center]Привет на всички!
Днес май няма желаещи за кафе или за чай?!
В коя група ли са повечето съфорумци - на работещите или на почиващите? Желая на всички един лек и приятен ден, ако сте от първите да не сте затрупани с много ангажименти, а ако сте от вторите - да се заредите само с положителни емоции! Към всички е и пожеланието ми за весело настроение и вкусни ястия в компанията на любими хора!

Изображение[/center]

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » чет авг 13, 2009 1:28 pm

Благодаря , Cheery_Pepi ,за чайчето и пожеланията!
Преди обяд ходих на пазар.Купих си дънки и бельо.За в къщи една мошама за масата.Купих и една варена Свищовска царевичка за детето!Ей,всичко най-хубаво е от Свищов!Царевицата Свищовска,пъпешите Свищовси,праскови,каийсии и те!
Хайде тръгвам за работа!


Потребителски аватар
desislava76
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 420
Регистриран на: ср яну 07, 2009 10:55 am
:: 92 рецепти от desislava76
:: 29 снимки от desislava76
Местоположение: Географски център на България

Мнение от desislava76 » чет авг 13, 2009 4:45 pm

Привет на всички.
Още не мога да изпера дрехите от морето,и да подредя в къщи.
Но по лека лека ще успея.И познайте какво си донесох от морето.....една гадна пневмония.Голямо кашляне голямо чудо.нищо не ми се правиАма няма как,добре че съпругът ми е отпуска -за да гледа малкия.Общо взето е това.Желая ви всичко хубаво. :thumup:
Изображение

Cheery_Pepi
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 43
Регистриран на: ср юли 22, 2009 10:35 am
:: 1 снимки от Cheery_Pepi
Контакти:

Мнение от Cheery_Pepi » пет авг 14, 2009 12:00 am

Днес и аз направих една обиколка по магазините. Уж тръгнах само за разходка, а се обзаведох с едно панталонче, една ризка и едни домашни чехли. Хвърлих око и на едно сако, но реших да дам парите за формички за декорация на торти. Ще е разпуша и в съответната тема със снимки, но по всяка вероятност утре, че сега вече съм гроги.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет авг 14, 2009 11:19 am

:D :D :D :D



Добро утро на всички!!!


Аз ли съм първата??? Браво на мен! :P


Ето кафе и чай за бандата, обслужвайте се!


Изображение

Изображение






Приятен ден и много усмивки ви желая, и, Деси, да оздравяваш и ти! :wink:



Ралица



:flow1: :flow1: :flow1: :flow1:
www.facebook.com/artandhobby

Cheery_Pepi
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 43
Регистриран на: ср юли 22, 2009 10:35 am
:: 1 снимки от Cheery_Pepi
Контакти:

Мнение от Cheery_Pepi » пет авг 14, 2009 4:52 pm

Aliana, благодаря за чая, аз ще си сипя една чашка и ще си я пийна с най-голямо удоволствие докато прегледам какво става из форума.
Аз и кафе бих пийнала, но пусто не мога, а до преди две години чай не поглеждах.

Лек ден на всички и по-бързо да минава, че да идват почивните!

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пет авг 14, 2009 7:23 pm

здравейте и ооооххх..сега се прибрах от работа.Като свърших в 15.30 напазараувах че тази вечер ще имаме гости,та то пазаруване ли беше-до 17.30 се въртях в тоя магазин,нестига че бях в него наработа от 8.30 до 15.30 ми и още 2 часа...ама така е.Сега си почивам ще се окъпя че тук са големи жеги и ще започна да оправям вечерята..друго няма,лека вечер от мен..И мерси за сутрешното кафе-чай,но съм излязла рано и съм го пропуснала... :wink:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » съб авг 15, 2009 12:56 am

Християнският свят чества Успение Богородично, защото на този ден се е споминала Дева Мария - майката на Христос. Празникът се нарича Голяма Богородица (за разлика от Малка Богородица през септември, когато се е родила светицата). Чества се най-вече от жените, които се молят на светицата да благослови семействата им и да дава здраве на децата им. Бездетните принасят курбан с молба за майчинство. На Успение на Пресветата Богородица - покровителката на майчинството и жените, се раздава от първите набрани дини и грозде. Колят се животни и се правят курбани за здраве и дълъг живот.
Обредна трапеза: варено жито, царевица, пшеница, пита, каша от пиле, грозде, диня, мед.

Именници: Мария, Мара, Марена, Марилена, Мариан, Марияна, Борис, Богдан, Богдана, Боян, Бояна, Богомил, Богомила, Богомир, Богомира, Богослав, Богослава, Божан, Божена, Божин, Божина, Божил, Божила, Божидар, Божидара.

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички именници !!!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички. :flow1: :flow2: :flow1:


Заключена