Имам желание да.....

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
daksi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 37
Регистриран на: пон яну 28, 2008 12:26 pm
:: 17 рецепти от daksi
:: 13 снимки от daksi

Имам желание да.....

Мнение от daksi » съб авг 22, 2009 8:33 pm

Здравейте готвачи.От доста време имам идея която не зная как да осъществя.Та да ви попитам.Имам възможност да правя видео.Проблема ми е че нямам идея как да редактирам видеото ,къде да ги качвам.Ако някой знае как и може да ми обясни ще съм много благодарна.От друга страна мога да превеждам вече готови клипчета от Youtube да речем-само ако знаех как да го правя.Имам време да ги правя тези работи само ако някои ми удари едно рамо и обясни как.Хайде помагаите за общото кулинарно благо [/b]


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб авг 22, 2009 11:26 pm

:) :) :) Зависи как искаш да ги преведеш - да им сложиш субтитри или да ги дублираш на български....

И в двата случая бих могла да ти кажа как става, но не съм професионалист де, знам каквото съм се научила сама :)


???


Поздрави!

Потребителски аватар
buci
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 52
Регистриран на: вт юли 21, 2009 6:52 pm
:: 27 рецепти от buci
:: 29 снимки от buci

Мнение от buci » нед авг 23, 2009 8:12 pm

daksi написа:Здравейте готвачи.От доста време имам идея която не зная как да осъществя.Та да ви попитам.Имам възможност да правя видео.Проблема ми е че нямам идея как да редактирам видеото ,къде да ги качвам.Ако някой знае как и може да ми обясни ще съм много благодарна.От друга страна мога да превеждам вече готови клипчета от Youtube да речем-само ако знаех как да го правя.Имам време да ги правя тези работи само ако някои ми удари едно рамо и обясни как.Хайде помагаите за общото кулинарно благо [/b]
имам малко познания в тази област и мога да ти помогна... пиши на личен и ми дай скайп име, за да видим какво може да направим по въпроса и Рали ще помага
Имам и програма за субтитри за клипчетата от youtube :thumup:р няма начин тримата в екип да не се справим

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон авг 24, 2009 2:27 pm

Ако направиш видео рецепта, ние можем да помогнем с финалното редактиране и качването - например, ако имаш Skype, може да ни го пратиш по него и ние ще го качим, ако ли не ще измислим друг начин.

Като добра програма за редактиране на видео (free) се води Windows Movie Maker - хубавото й е, че може да ти е дошла инсталирана с Windows-a (ако ползваш Windows). Аз не съм я пробвала, но сега разглеждам различни програмки и ако намеря нещо подходящо - задължително ще пиша.

Видео рецептите са наистина най-удачния начин да се представи една рецепта - ясно се вижда приготвянето и крайния резултат и сайта ще стане още по-интересен ако имаме малко повече от тях.


Потребителски аватар
buci
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 52
Регистриран на: вт юли 21, 2009 6:52 pm
:: 27 рецепти от buci
:: 29 снимки от buci

Мнение от buci » пон авг 24, 2009 3:24 pm

xevi написа:Ако направиш видео рецепта, ние можем да помогнем с финалното редактиране и качването - например, ако имаш Skype, може да ни го пратиш по него и ние ще го качим, ако ли не ще измислим друг начин.

Като добра програма за редактиране на видео (free) се води Windows Movie Maker - хубавото й е, че може да ти е дошла инсталирана с Windows-a (ако ползваш Windows). Аз не съм я пробвала, но сега разглеждам различни програмки и ако намеря нещо подходящо - задължително ще пиша.

Видео рецептите са наистина най-удачния начин да се представи една рецепта - ясно се вижда приготвянето и крайния резултат и сайта ще стане още по-интересен ако имаме малко повече от тях.
Да, xevi е права с Movie Maker може да се редактира успешно, дори може да се добави и подходяща музика и цялостно да се оформи клип.
Лошото е, че не поддържа всички видове видео файлове, формата може да се промени чрез конвертираща програма но спада качеството.
С Movie Maker се работи лесно, чсто я ползвам и мога да ти помогна.
Добър сайт за качване на готовите клипове е www.dailymotion.com.
Ще те потърся скоро по скайп


Отговори