Как се слага воден знак на снимки.

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
Потребителски аватар
aniyon
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 109
Регистриран на: вт юли 07, 2009 10:51 pm
Местоположение: Димитровград
Контакти:

Как се слага воден знак на снимки.

Мнение от aniyon » пет авг 28, 2009 10:34 pm

За надписите на моите снимки аз използвам програмата Фотошоп. За целта тя трябва да бъде инсталирана на компютъра.
1. Кликам върху снимката, която искам да обработя с десен бутон на мишката. Показва се прозорец. Избирам OpenWith - Adobe Pfotoshop.
2. Отваря се програмата фотошоп.
3. Лентата вляво е за инструменти. Кликам с ляв бутон върху инструмента за писане, отбелязан с Т.
4. След това избирам шрифт, размер на буквите от лентата горе с клик върху желаните.
5.Кликам върху снимката и започвам да пиша.
6. За запаметяване избирам File(лентата горе). Отваря се прозорец. Избирам Save As... - JPEG - Save

Разбира се, програмата предоставя още много възможности за обработване на снимки, но тя трябва да бъде разучена. :) Препоръчвам книгата - чудесно ръководство за самообучение.

Изображение


Потребителски аватар
Mircheva90
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 24
Регистриран на: пон авг 24, 2009 1:47 pm
:: 3 рецепти от Mircheva90
:: 4 снимки от Mircheva90
Местоположение: Хасково, Велико Търново

Мнение от Mircheva90 » съб авг 29, 2009 11:57 am

Аз пък ще ви препоръчам сайта http://www.photoshop-bg.com/ където нагледно е обяснено как се постигат най-различни ефекти - смяна цвета на косата, очите, смяна на фона, слагане на рамки и разни други чудесии, не е нужно да си давате парите :P
Изображение

Потребителски аватар
aniyon
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 109
Регистриран на: вт юли 07, 2009 10:51 pm
Местоположение: Димитровград
Контакти:

Мнение от aniyon » съб авг 29, 2009 1:00 pm

Мирчева, не правя реклама на книгата. Само си помислих, че може да има любознателни хора като мен, които биха искали да си разширят познанията. Аз използвам нея и я предлагам като вариант. Бих искала да споделя и мнение, че парите дадени за книга, която може да ви научи на нещо полезно не са хвърлени на вятъра.

Vida
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 324
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:05 pm
:: 67 рецепти от Vida
:: 66 снимки от Vida

Мнение от Vida » съб авг 29, 2009 1:29 pm

Без коментар!!!


Потребителски аватар
Mircheva90
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 24
Регистриран на: пон авг 24, 2009 1:47 pm
:: 3 рецепти от Mircheva90
:: 4 снимки от Mircheva90
Местоположение: Хасково, Велико Търново

Мнение от Mircheva90 » съб авг 29, 2009 2:34 pm

Аз просто давам алтернативен вариант, не знан какво толкова се обяснявате.
Изображение

donita
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 81
Регистриран на: пет юли 03, 2009 9:43 pm
Местоположение: Географският център на България

Мнение от donita » съб авг 29, 2009 2:44 pm

Mircheva90 написа:Аз просто давам алтернативен вариант, не знан какво толкова се обяснявате.
Вие давате алтернативен вариант.Но точно това е,че Фотошоп трябва да бъде инсталиран в компютъра за да може да се работи с тази програма която Вие предлагате.Това което вие предлагате са онлайн уроци на книгата която Ани предлага,как да работим с тази програма.Същата програма е и се работи с нея след доста труд,и запознаване поне с основните части .А и книгата може да бъде изтеглена от Интернет пространството,така,че няма да се дават пари за нея.

Потребителски аватар
Mircheva90
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 24
Регистриран на: пон авг 24, 2009 1:47 pm
:: 3 рецепти от Mircheva90
:: 4 снимки от Mircheva90
Местоположение: Хасково, Велико Търново

Мнение от Mircheva90 » съб авг 29, 2009 2:51 pm

Всеки сам може да избере кой е най-добрият вариант за него. На мен лично сайта ми харесва много и ми е удобен, за това и го препоръчах!
Изображение
Изображение

donita
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 81
Регистриран на: пет юли 03, 2009 9:43 pm
Местоположение: Географският център на България

Мнение от donita » съб авг 29, 2009 3:03 pm

Mircheva90 написа:Всеки сам може да избере кой е най-добрият вариант за него. На мен лично сайта ми харесва много и ми е удобен, за това и го препоръчах!
Изображение
Госпожо този сайт е нагледно помагало за това как се работи с Фотошоп,но ако нямате инсталирана програмата на компютъра си ,как тогава ще се работи само с гледане ли.

Потребителски аватар
Mircheva90
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 24
Регистриран на: пон авг 24, 2009 1:47 pm
:: 3 рецепти от Mircheva90
:: 4 снимки от Mircheva90
Местоположение: Хасково, Велико Търново

Мнение от Mircheva90 » съб авг 29, 2009 3:10 pm

След като имате вече програмата, която се инсталира невероятно лесно, можете да черпите информация от сайта, а програмата може да си свалите от www.zamunda.net
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб авг 29, 2009 3:45 pm

За всички е ясно, че първо е нужна програмата. Йони го е казала ясно и конкретно. Защо се повтаря и преповтаря?

Ставаше въпрос за ръководство за ползването й. Пак е ясно - или от нета или от действителна, материална книга.

Който предпочита конвенционални методи, си разлиства книгата, на който ползването на нета му е влязло в кръвта - ползва нета за ВСЯКАКВА информация - от готвене, през покупки, та до повиване на бебета.

И слава Богу - иначе и този сайт, в който сме сега, нямаше да има цел на съществуване. Щяхме да си ровим по тефтерите и книгите с рецепти...

Направо съжалих, че питах, честно ви казвам , то стана от мухата - слон :( :(


:cry:
www.facebook.com/artandhobby


Отговори