Какво да купя?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
eledra
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 217
Регистриран на: вт мар 31, 2009 10:22 pm
:: 343 рецепти от eledra
:: 760 снимки от eledra

Какво да купя?

Мнение от eledra » пон авг 31, 2009 11:49 am

Момичета,дайте съвет.Скоро ще ставам баба на първо внуче.Искам да подаря нещо за спомен,но се чудя, :? какво да бъде.Кошче,столче,количка,проходилка,дрехи -това са небходими неща,които са преходни и разбира се, ще се купят.Но,едно голямо НО,искам да направя нещо за спомен от бабата и дядото.Познати ме съветват да направя златна плочка със синджирче с надпис името и дата на раждане на детето.Други пък ми казват да купя сребърна лъжичка,пак с надпис.Какво бихте ме посъветвали вие?Някой има ли опит с такъв проблем?Ще чакам да ми пишете. :love:


Потребителски аватар
desislava76
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 420
Регистриран на: ср яну 07, 2009 10:55 am
:: 92 рецепти от desislava76
:: 29 снимки от desislava76
Местоположение: Географски център на България

Мнение от desislava76 » пон авг 31, 2009 12:19 pm

Ели здравей.
Когато се роди Дени,свекъра и свекървата му подариха за спомен от тях златна гривничка/по дълга с тенденцията да може да си я носи като порасне/ с нещо като продълговата плочица по средата.На нея гравираха името му от едната страна,датата, годината и часа на раждане от другата.Това е.
Изображение

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пон авг 31, 2009 2:05 pm

Наистина нещо златно ще остане за спомен на детето.Може например една плочка на която да са гравирани името,и датата и часа на раждане,а от другата страна да се гравира по късно личицето на детето от първата снимка която му направите.Незнам в България има ли го този вариант да се рисува от снимка,но тук съм виждала и повярвай ми много е хубво.Иначе другите неща както казваш са преходни,а и всеки ще подарява я дрешки я нещо друго..Незнам дали съм ти помогнала..И дано всичко мине по мед и масло.,За кога е датата да ставаш баба ако не е тайна... :roll:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Vida
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 324
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:05 pm
:: 67 рецепти от Vida
:: 66 снимки от Vida

Мнение от Vida » пон авг 31, 2009 3:01 pm

Ели на моята братовчетка на свекърва и подари на малката,рамка за снимки в която имаше 100лева с снимка на бебето от родилното,името и датата на раждане,отпечатана върху тях, и златна детелинка..като падна пъпчето,сложиха и него вътре,много оргинално е,на мен много ми хареса.Виждала съм и златни монети с имената и датата на раждане да подаряват.


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон авг 31, 2009 3:42 pm

Моят син също получи златна гривна с име, също по-голямка, да става за по-нататък...

Той я носи като беше 3-4 годишен, сега си седи в шкафа. И при бужутата има модни течения, а и не се знае, дали на детето ще му харесва, като започне да разбира. Поне за моя син тази гривна не изглежда да е впечатляваща.

В България има толкова много млади, талантливи хора на изкуството, с невероятни идеи за дизайн, поръчай някъде да направят един комплект пасващи една към друга кутийки за пъпчето, за първото паднало зъбче, за първата отрязана косица. От хубави материали - кристал или мрамор, с гравирани инициали например. Моя приятелка получи направени от мрамор юмручето и стъпалцето на дъщеричката, като беше на 1 месец. Или дай поръчка за един хубав портрет - баба, дядо и внуче, с пасваща индивидуална рамка.

Аз за такива неща се сещам. А и те остават наистина завинаги.

Сподели какво си решила, като му дойде времето

:)


Стискам палци всичко да мине добре!


:flow1: :flow1: :flow1:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
lubopitka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 175
Регистриран на: пон дек 29, 2008 3:26 pm
:: 5 рецепти от lubopitka
:: 61 снимки от lubopitka

Мнение от lubopitka » пон авг 31, 2009 4:38 pm

На мен идеята за подарък на нещо златно не ми допада, защото детето не се знае дали ще го носи по-нататък.
Сега ми хрумва идеята за бебешки дневник, в който майката описва всичко - от самото раждане. Лепят се и снимки там. Аз имам такъв на дъщеря ми и на нея й е много интересно. Ако нещо се сетя ще пиша.

Vida
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 324
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:05 pm
:: 67 рецепти от Vida
:: 66 снимки от Vida

Мнение от Vida » пон авг 31, 2009 5:17 pm

То и аз съм против гривни,синджири и тн..но за парички,детелинки,плочки с иницялите,съм за,това си е ценно..остава си спомен...

Потребителски аватар
eledra
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 217
Регистриран на: вт мар 31, 2009 10:22 pm
:: 343 рецепти от eledra
:: 760 снимки от eledra

Мнение от eledra » пон авг 31, 2009 8:01 pm

Момичета с интерес чета вашите предложения.Много ме зарадвахте,че се включихте в моя проблем. :love: Терминът на бебето е 27 септември,но бебето е малко голямо,така че докторите го чакат между 15 и 20 септември.Честно да ви кажа вълнувам се ,все едно аз ще раждам.Бъдещият дядо също чете с мен и хареса предложението на Рали,а аз не знам .....Още веднъж ви благодаря! :love:

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » пон авг 31, 2009 8:35 pm

Ели, във фотоателиетата се продават много интересни албуми/ книги за бебета в койте се описва всичко от началото на раждането и се документира със съответните снимки. Аз подарих един такъв и майката много му се зарадва.Може да комбинираш с някакъв друг подарък от тези, които е предложила Рали.

Потребителски аватар
lubopitka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 175
Регистриран на: пон дек 29, 2008 3:26 pm
:: 5 рецепти от lubopitka
:: 61 снимки от lubopitka

Мнение от lubopitka » пон авг 31, 2009 10:42 pm

Ето още една идея от мен - дигитална рамка за снимки.


Отговори