Какво сготвих днес - Декември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Re: Какво сготвих днес

Мнение от lady_LANA » пон дек 17, 2012 5:07 pm

Днес сме на леща и понеже става бързо ми остана време да пия кафе, да направя двойна доза кренвиршки и мини-пици, и кифлички с локум :serve:
По-късно имам среща за кафе :coffee: - с моя мъж :wink: . Така се получава, че ще трябва да отидем поотделно в заведението, което на мен ми е странно, а на децата им е смешно (правят си майтап с нас да не закъснеем за срещите си :hihi: )
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Потребителски аватар
latkova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 195
Регистриран на: вт окт 06, 2009 4:50 pm
:: 3 рецепти от latkova
:: 78 снимки от latkova
Местоположение: Варна

Мнение от latkova » пон дек 17, 2012 7:43 pm

Здравейте Веселушки,
днес сме на Паниран качамак с хамон (бекон). Стана превъзходен с млечно сметаново майонезен сос и чесън , направо си облизахме пръстите. В гарнитура с чаша домашно червено вино ..... :beer: Наздраве :D

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон дек 17, 2012 9:49 pm

Привет :chef:

И аз в късната вечер да докладвам - Салата от китайско зеле с авокадо и риба тон, Супа от свински хапки със зелев сок /снощи ме посрещнаха с нея - гъста е като ядене и много вкусна :tongue: /. Десерта е Ябълки, Мандарини :hungry:

Топла и спокойна вечер :heart: :wine: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пон дек 17, 2012 11:53 pm

Здравейте неуморни :chef:.lady-LANA,това е страхотно.Представяте си,че все още сте гаджета и тръпката между вас няма да се загуби :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:.Нашето меню днес беше:супа топчета,картофени шницели с шунка и кашкавал,шницели от кайма,млечно майонезен сос,бухтичи с кренвирши.За десерт кекс,мандарини и банани.Спокойна нощ и прекрасен ден.


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт дек 18, 2012 9:48 am

Привет,весели :chef: - АНИ,много романтично при теб и съпруга ти,дано сте се почувствали добре,да сте си припомнили незабравимите първи срещи,бъдете много щастливи мила,запазете тръпката и добрите чувства завинаги.Днес, каня ДИАНКА на Свинско с кисело зеле - първото за сезона,тя го обожава,а защо не всяка от вас на която й се хапва от това вкусно ястие,десерта е плодове - ябълки,мандарини.Вчера, бяхме на пълнени тиквички с кайма и ориз.ЕЛИ,много блюда си приготвила вчера :thumbsup: на теб и все вкусотийки,само така мила :thumup: .Весел и успешен ден,мили веселушки. :cook: :serve: :bliz: :eleni: :elha: :eleni: :zwyncheta:

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » вт дек 18, 2012 10:08 am

Здравейте :chef:
Днес ще хапваме пиле с ориз, тутманик и салатка от прясно зеле с моркови :serve: :bliz: . Десерта ще е мандарини и портокали. Издадах заповед :read: сладките да не се пипат преди Коледа (днес ще правя отново)- да видим :-D :bang:
Кате, Ели, благодаря за пожеланията- ние често с мъжа ми излизаме сами на кафе, но за пръв път отиваме поотделно в заведение (ако не се смята първото ни излизане- аз в едно такси, и той в друго- отзад) :-D Да ми е жив и здрав- не съм си и представяла по-добро :heart: Та пийнахме си кафенце :coffee: , после продължихме с бира :beer: и сувлаки, и се прибрахме да вечеряме с децата :hungry: :-D
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт дек 18, 2012 10:22 am

Здравейте!
Днес за вечеря ще приготвя Пилешки воденички със сметанов сос. За салатка и ние за първи път тази зима ще пробваме киселото зеле с червен пипер и олио.
Приятен ден!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт дек 18, 2012 8:09 pm

Привет :chef:

Ани, наистина много романтично кафе :love: Браво на вас, че си излизате навън и без децата - сигурно и на тях им е приятно :wink: Известно време за щуротийки без надзор :clap:

Ние имахме за вечеря Салата от китайско зеле с моркови и маслинки, Картофена яхния с бамя и свински хапки :hungry: И да ви похваля майстор-готвача - съпруга ми :cook: Понеже занятията им свършиха в събота, а сесията е чак в средата на януари, през това време са в отпуск заради икономии на топлина в университета :roll: Той обича да готви когато сам си поиска и за мен е добре дошла отмяната, а и готви вкусничко :bliz: Десерта е Ябълки и по чаша домашно червено вино :wine:

Топла и спокойна зимна нощ на всички :heart: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » вт дек 18, 2012 11:30 pm

Здравейте весели :chef::chef: днес не съм готвила имах ядене от вчера само направих шопска салата :clap:.Десерта плодове.Спокойна нощ и весел и прекрасен ден.

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср дек 19, 2012 8:01 am

Вчера бяхме на омлети с шунка и кашкавал, туршия и за десерт ябълки. Замесих и едни милинки, които опекох тази сутрин за закуска на мъжете, че те днес почиват. За довечера замисъла е карагьоз на скара и картофена салата и свинско с кисело зеле, да има и за утре, че тогава е служебния банкет и ще липсвам от кухнята.
Хубав ден :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Заключена