Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от rusowelka51 » ср дек 19, 2012 8:32 am

Добро утро момичета
Снощи бях на банкет и първата смяна е освободена от работа
Изкарахме си супер само дето днес съм прегракнала
След малко ще трябва да излизам ,дано не ме издуха вятъра
Хайде и от мен малко късничко кафе
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 19, 2012 8:41 am

Добро утро,Ивка,Бони,Натали,Верче - ето и от мен по :coffee:.Момичета, при нас е снежно,вали доста обилен сняг придружен със силен вятър,успя да натрупа доста,много е красиво,но люто.Натали, внимавай много, прогнозата при вас е особенно тежка, дано не се усложни.Стига за времето,както е писала Ивка - важното е да ви е леко в душата, това момиче винаги успява да ми въздейства положително от сутринта,благодаря ти,мила Ивка.Момичета,пожелавам ви въпреки всичко,успешен,спокоен,прекрасен ден. :winkiss: :music: :winkiss: :hug: :hug: :hug: :eleni: :eleni: :emotshejna: :elha: :emotshejna: :eleni: :eleni: :santa:Танче, сега виждам,че си писала,радвам се,че си искарала прекрасно,хубав ден мила. :zwyncheta: :zwyncheta: :snejenchovek: :zwyncheta: :zwyncheta:

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср дек 19, 2012 9:13 am

Прекрасен ден Кате :hug: :hug: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср дек 19, 2012 11:34 am

Добро утро, мили, златни, сладички приятелки :heart: :heart: :heart:

Не съм писала колко време? 2 дни? А ми се струва цяла вечност.
Сега ви изчетох със задна дата.

Аз още ви се "кефя" на снимките от срещата, много, много сте ми хубави! Пу, пу! :love:

Йоанка, честито със закъснение на малчо, жив и здрав да е! Интересно ми стана защо са само момчета в класа? Нарочно ли, с каква цел?

Блазе ви, за снега!!!! Искам и аз! Тук е топло и вали дъжд :( Толкова топло, че в понеделник и вторник ходих само по шлифер, 12 градуса е!

Ивка, Кате, Танче, Бони, Натали, Миленка, Дианка, Вярка, Йоанче, Дидка и всички други, дано не съм забравила някого, много, много ми е хубаво във вашата компания и много, много съм ви заобичала! :heart: :love: :heart:

Толкова сте готини, милички, толкова много човещина и топлина има във вас! Целувам ви!

Дидка, сега към теб мило, относно майчиния език.
Такова понятие съществува, но е доста неправилно и не се притеснявай, да забравиш езика, на който първо си се научил да четеш и пишеш, е невъзможно! :wink: Той винаги е на стендбай ;)
Аз от много години, повече от 20, мисля и бълнувам на немски език. Това не е нито лошо, нито хубаво, просто мозъка си помага, като се концентрира върху това, което в момента му е нужно. Но когато ми се наложи няколко дни да се напрягам да си спомням руски например, се усещам, че сънувам на руски и най-вече, че в будно състояние съставям мислени диалози на руски :wink: Сега като бяхме и в Дания, и в Испания, беше същото с английски - понеже в този език аз съм самоука, съм особено несигурна и понеже нали съм си перфекционист, то не бяха реплики наум, то не бяха примерни ситуации, дето не ми занимаваха мозъка по цял ден и цяла нощ :D :D :D Всичко това е нормално и е част от процеса на учене и запомняне.

Има друго нещо, което играе по-голяма роля, мила, и това е развитието на личността.

Ако някой напусне страната си още млад, недоразвит като личност, и продължи да се развива чужда държава, където се говори друг език, то всичко, което той ще научава от момента на пристигането му в страната, ще е на този чужд език - поезия, политика, някаква наука, разговори с нови приятели, съученици, колеги, чувства, влюбвания, деца, радости и разочарования, възходи и падения, мъдрост и прозрения. Всичко ще се наптрупва като информация и спомен на този чужд език. Ако този човек е индиец и живее в Швеция, то той ще чуе например думата Галерия или Нюанс първо на шведски. Ако няма контакти с индийци, с които да споделя непосредствено впечатленията си и на хинди, то за него Галерия ще остане завинаги понятие, свързано основно с шведския език, но най-вече с шведските КУЛТУРА и БИТ. И когато иска да се артикулира на хинди, ще му се наложи да превежда наум от шведски на хинди :)
Това е, което се случва с хората. Условието е естествено, че те се развиват, живеят, интегрират в чуждата държава.
Има и този вид миграция, за жалост, при която хората деградират - пристигат тук в Германия, делят 4-5 човека една стая, ходят да работят от сутрин до вечер къртовски труд, тъжат за близките си, нямат контакти с германци, нямат шанс дори да научат езика. Така прекарват като нелегални работници с години. Купуват само най-евтините и нискокачествени хранителни продукти, понеже първо - не им се плаща много, а често и нищо, и второ - пестят всеки цент, за да го изпратят в БГ; не успяват да проумеят ни кутлурата, ни социалната схема на страната, чувстват се тъжни, изолирани и изкоренени. Идеализират всичко българско. А когато се приберат в БГ, разказват, колко е лошо в Германия, как храната не е вкусна (без никога да са си позволили да отидат на ресторант, без да са гостували на германци и без никога да са си купили качествени продукти), как германците са студени (без да познават никого). За такива хора е ясно, че никога не са имали сън на немски, никога не са се страхували, че ще забравят българския - те просто не са спирали да го говорят, а асоциират немския със самота, изтощение, мизерия - духовна и материална :)
На края ще спомена, че в чуждата държава се научават понятия, които нямат или са нямали еквивалент на български: наименованията на точно определени служби, предмети за употреба, несъществиващи в българския бит, нюанси във вкусовете и миризмите, определяне на чувства и настроения, възприятието на чуждия свят. Често става така, че напускайки страната си, човек не е знаел всичко за бита в самата нея. Така че му е невъзможно да преведе неща, които всъщност си имат превод - аз пак ще спомена вече историческата мътеница (buttermilk, Buttermilch).
Така хората започват да говорят смесено, особено интересно е като се подслушват да говорят двама сънародници, живеещи дълго време в чуждата държава: Ние ходихме вчера в Айнвоонамелдеамт да си правим Анмелдунг. После отидохме да си вземем брьотхени и се прибрахме с убана. :) Хайде Чююююс! :)

Дидка, най-сигурното средство да помниш и доразвиваш един език, е да четеш на него :thumup: Няма значение дали езика, с който си израстнал, или чужд език. :thumup: :)

А при мен, милички, е стрес на N-та степен...
Набавих всички подаръци! :clap: :clap: :clap:
Обаче, милички, с нашата спалня нещата са просто.... След като мазилката падаше от тавана и момчетата няколко пъти я почваха от начало, аз отидох и купих в понеделник боите за тавана и стените.

02.031.05 от тази скала http://www.schoener-wohnen-farbe.com/de ... icht/pure/,
04.013.04 от тази скала http://www.schoener-wohnen-farbe.com/de ... icht/cool/
а тавана бял.

Вчера започнаха да боядисват тавана и ужас - започнаха да се появяват мехури :( :cry: :eeek: :?
6 пъти момчетата сваляха цялата мазилка, слагаха нова и тя се напукваше. :cry: :cry: :cry: :cry:
в 24 часа си тръгнаха, а днес ще дойдат и ще избият целия таван! Понеже е тавански етаж, ще се видят директно керемидите. Ще се сложи вата и фолио за изолация, и тавана ще се направи наклонен. Поне 2 седмици ще продължи всичко още :cry: :cry: :cry:

Това е покрай нас.
Сега ще дойдат работниците в 11 часа.

Целувам ви всички :love: :love: :love:

Приятен ден :love: :love: :love: :love:
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 19, 2012 12:52 pm

:clap: РАЛИ,къде се губиш миличка, стига с тия ремонти,нека останат за пролетта,но,като се замисля - става дума за спалнята ,давай,докато стане.РАЛИ,качих снимки от о-в Миконос,тук на 29стр.,ти много искаше да ги видиш,ако не са достатъчни има още много.Пиши всеки ден, защото много ми липсваш,стискам палци днес тавана да стане или в рамките на дни :thumbsup: Прекрасен ден,мило сладурче. :hug: :eleni: :eleni: :emotshejna: :elha: :emotshejna: :eleni: :eleni:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср дек 19, 2012 1:59 pm

Кате, миличка! Чудесни са снимките! Какви места си видяла, напълнила си си душата с красота! Направо ти се възхищавам за смелостта да се качваш по корабите, тове е неимоверно предимство... Светът принадлежи на смелите! :love: :love: :love:
А малкият е невероятно сладък, Кате! Да го нацелуваш от мен! Ще пиша после повече, работниците изцяло се уповават на мен!
Последна промяна от Aliana на ср дек 19, 2012 2:08 pm, променено общо 1 път.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Мнение от nikoline » ср дек 19, 2012 2:01 pm

Здравейте отново мили момичета :clap: след кратко отсъствие много се радвам да се завърна в редиците на веселото семейство. Толкова ми липсваха ободряващите сутрешни поздрави и кафенца, топлината и позитивизма ви. Макар и със закъснение искам да поздравя всички които са имали повод да празнуват и техните семейства. Опитвам се да изчета назад, но толкова много неща са се случили при вас, а и среща е имало :love: Въпреки, че съм отскоро сред вас и не се познаваме, гледам снимките и ми става много мило и приятно отвътре - толкова много усмихнати лица :flow1: :flow2:
При нас лудницата най-после свърши и мога скромно да ви почерпя за 16-тия рождения ден на моето слънчице, който мина наскоро.
Picture1.jpg
За радост, вчера беше и последният изпит за кандидстстване в гимназиите. Сега ще можем да се отърсим от напрежението и да се оставим да ни обхване коледното настроение, че то време не остана. Замислих се тези дни след разговор с моите родители -жива или изкуствена елха :thinking:

Хайде стига съм ”разтягала локуми”, както обичаше да казва майка ми когато бяхме по малки ами да се захващам отново за работа. Не знам защо, но все не ми стига обедната почивка :ooppss:
Хубав и усмихнат ден веселушки :eleni: :emotshejna: :zwyncheta:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 19, 2012 3:45 pm

nikoline,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на твоето детенце, да ти е живо и здраво,много успехи в училище и живота,радост и много щастие :winkiss: :cake: :winkiss: :gift: :celebrate: :celebrate: :baloons: :baloons: :celebrate: :celebrate: :happybd: :zwyncheta: :elha: :zwyncheta:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср дек 19, 2012 3:45 pm

sn.covek.jpg
Добър ден , :) :) :) ! МММММирише на зима .....може и да е кресиво ,но внимавайте ....първо да не се подхлъзнете ......и второ ......да не ви отнесе вятъра ...БОНИ,толкова ли на високо си и представям си вихрушка и обилен снеговалеж!? МАМИ,ти също ,аз се шегувам ,но при нас е доста топло днес и затова се опитвам да внеса и радостно настроение....и позакъсняло кафе .РАЛИ,независимо от таванските проблеми ,мила си ми обърнала мнооооого внимание ,съгласна съм с много от споделеното ,аз не се страхувам ,че ще забравя езика ,наистина е стендбай ,просто на моменти ми е трудно ,ами и аз по-вече от 17 години съм тук ,коментирахме и с АНИ,исках да чуя и други мнения,за което ти благодаря ...малко търпение и спалнята ти ще е супер,преодолейте сегс проблема ,за да не ви отваря нова работа по-късно....Радвам се за теб и ти желая от все сърце да сте здрави и щастливи в новия дом ,сигурна съм ,че в един момент ....всичко ще си дойде на мястото ,ама всичко !Ти си един психолог,готвач,сладкар ....и какво ли още не ,сигурно си още и някой скрит талант ....но най-важното си Човек с главно Ч. :love: НИКОЛИНЕ,нека слънчицето ти расте здраво ,щастливо и късмета да и е верен спътник!Всички хора за децата си желаят най-доброто ,нека имоето пожелание е такова!!! :) Липсваше ни толкова време ,пиши когато имаш възможност, :love: На всички усмивки и слънце в лицата ,душата и ,въобще бъдете усмихнати и слънчеви ,лек следобяд !!!
kafe s torta.jpg

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 19, 2012 5:34 pm

РАЛИ, сърдечно ти благодаря за милите и сърдечни думи, миличка, изобщо не се страхувам - след 6 часа пътуване до острова,не ми се слизаше,много ми беше приятно и хубаво,така обичам да пътувам,независимо с какъв вид транспорт,пътувала съм със самолет и там ми е добре.Дианка, затрупа ни много сняг,всичко изглежда приказно и празнично,лошото е, че се очакват много ниски температури,но ще го преживеем,няма как,само живи и здрави да сме всички.Хубава вечер, прекрасни момичета. :zwyncheta: :eleni: :elha: :eleni: :zwyncheta:


Заключена