Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sladki64e » съб мар 30, 2013 3:12 pm

Здравейте, чудесни приятели!

Починете си и се насладете на последните дни на отминаващата седмица и месец! Макар бавно и плахо, пролетта настъпва. Дори и след най-тежката зима идва пролет, която със сигурност носи зараждането на нещо ново. Усещането е омайващо - носи се из въздуха и ни обгръща. Желая ви един сезон, изпълнен с нови начала, които да се развият в нещо хубаво и градивно.
Дидка, погледни оптимистично, дай нов шанс на родителите си. Относно състоянието на Зарко - това е нещо, през което всички деца преминават. С всеки един изминал ден те натрупват нови впечатления, обясняват си нещата по собствен начин, техният свят се изгражда на базата на приказки и приказни герои. И при моят син съм наблюдавала подобно състояние, дори и сега понякога се буди и казва, че е имал сън, в който са го преследвали страшни динозаври :). Ще го преодолее. Молитвата е хубаво нещо! Ще ти дам един пример - преди няколко дни детето беше болно и една вечер започна да плаче и ме помоли да се помоля за него да оздравее. Веднага се успокои, спа спокойно и на другата сутрин се чувстваше добре.
Да ви покажа изненадата, която спретнах за моята приятелка:
Изображение
Големи премеждия с тази торта. Не се получи така, както си я представях, но все пак замаскирах положението. Искаше ми се да е покрита с бяло захарно тесто, да нарисувам пролетно клонче и да включа 3D цветченца, но идеята остана неосъществена. Замесих си фондан, който не се получи. Отидох да си купя готов, но се оказа, че е още по-некачествен от моя - разточваше се трудно, напукваше се и след дългата борба получих мускулна треска и много се разстроих. Но и аз съм си виновна, защото от всичките кутии фондан имаше една, която беше различна (с различна картинка) и аз точно нея си избрах, въпреки, че ми се стори, че фонданта беше по-твърд от другия. Предполагам, че е стар. Такива неща с тортата. По-важна е изненадата и се надявам приятелката ми да остане доволна. Тя е на възрастта на майка ми и откакто последния път дойде тук, животът й е много труден. Та реших поне малко да я зарадвам. След малко отивам да я взема и да си хапнем торта, поне на вкус се получи добрe :).
На вас пожелавам прекрасен следобед и релаксираща вечер!
Последна промяна от sladki64e на съб мар 30, 2013 3:16 pm, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб мар 30, 2013 3:15 pm

Здравейте!
Преди малко се върнах от работа. Нищо, че събота и неделя са почивни дни, за мен тази седмица те ще са работни. Днес бях поканена на едно мероприятие в университета - избирахме събитие на годината на Варна за 2012г. Имаше доста интересни номинации. Спечели подвига на варненеца Петър Петров, който спаси повече от 500 души от кораба "Коста Конкордия".
Утре пък имаме кандидатстудентски изпит и пак ще ставам рано.
Добре поне, че следващата седмица всичките ми групи ще правят контролно и аз ще си почивам, защото иначе нямаше да издържа. Сега ще легна да подремна малко ако успея, че довечера сме на гости и трябва да съм бодра.
На всички вас желая добре да си починете. Слънчо се опитва да се покаже и може би ще намерите време да се разходите на чист въздух.
Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб мар 30, 2013 4:31 pm

capuccino-wallpaper-1280x800.jpg
Добър след обяд на всички момичета !!! Лип свам ден и половина и мноооооого интересни случки се случват тук.Вчера целия ми ден мина в бягане.....как ли се е случило всичко това?! Хи-хи-хи .....и се питам ......както и да е .Ние боядисваме в къщи и един малък ХАОС....но горе главата .....изпрах пердетата ,утре смятам ,че ще приключим.ДИДКА,първо към теб .....и ние имахме такива периоди ,но отминават ,неприятно е виждаш ,че плаче горкото и ти плаче душата....но ще отмине ,добре си направила ,заведи го и на църква ,той не е и кръщаван още и не можеш да го пречистиш ,но кръстиш ли го води го ,пречиствай го и да знаеш от опит успокоява децата.Колкото до родителите ти ,аз лично се зарадвах ,разбира се след толкова години ......не ога и да предположа какви може да са чувствата ,но дано за добро да е ,представям си какъв проблем е с празничните трапези.....за теб и двамата са родители ....Бъди силна и винаги това,което си ....откровена.МИЛЕНКА,толкова ме трогна с тая номинация.....толкова герои има между нас ,а не го знаем....Браво на тоя мъж!!!Сега при нас е пролет моя,моя бяла пролет.....имаме 24 гр. и много слънце и въобще пълен е въздуха с различни смеси от аромати ,сега е сезона ,в кото цъфтят всички портокало-мандарино-лемоно или цитрусови дървета......мирише ,или по-точно ухае....аз нали не мога да стоя мирно замесих отново козунаци ,сега надуват и ще ви почерпя виртуално ....зависи и какво ще се получи .....смях в залата ....Това е ,искам и да отправя едно БРАВО към ЙОАНКА,ти си Човек .....усещаш болката и се стремиш да я притъпиш .....браво и дано да допринесеш приятелката ти да се почувства по-добре ,затова са приятелите ,когато нямаме проблеми ....е лесно ,но в такива ситуации се виждат кои са истинските ,.Отивам в кухнята.....че аромата ме зове.....Приятна и красива съботна вечер!!!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб мар 30, 2013 5:37 pm

Изображение

Дианка, идвам със следобедното кафе :coffee:

След разходката и аз подремнах около час. Сега ще изпия кафето и ще се завъртя в кухнята да приготвя вечеря :cook:

Йоанка, въпреки премеждията тортата се е получила много добре :thumup: А с жеста си със сигурност ще зарадваш и стоплиш сърцето на приятелката си. Колко е хубаво когато можеш да доставиш радост - това дава страшно много и на даващия, и на получаващия :clap:

Миленка, почини си миличка - от опит знам колко ви е натоварено понякога. Но ... професия, няма как ... Да си изкарате чудесно гости :dancing:

Дианка, вече и аз си мечтая отдавна за пролетните аромати - надявам се тази седмица трайно да се настанят и тук :rainbow:

Дидка, дано Зари спи спокойно тази нощ - да не се налага да ходиш посреднощ да го успокояваш /ако не греша е при татко си в почивните дни/ :roll:

Кате, приложи и народната медицина за кашлицата :thumup:

Верче, къде си мила - обади се :hug:

Хубава и топла вечер :heart: :heart: :heart: :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб мар 30, 2013 5:48 pm

Здравейте момичета :)
макар,че навън не пече времето е страхотно много е приятно,
присъединявам се и аз към кафето с Дианка и Бони.
Миленка,амгажирана си тези почивни дни,но ти ще се справиш :thumup:
Йанка, страхотна торта :clap:
Кате, и аз мисля като Бони приложи народна медицина :thumup:
Дидка,дано нямате поблеми тази нощ.
Аз днес изцяло си бях в къщи и се занимавах със свой си задачки,
между другото боядисвах и едни скасии,който ми бяха много скучни,та взех,че ги развеселих
ето ги и тях,те са готови за село:
Изобр009.jpg
Изобр011.jpg
Изобр007.jpg
Приятна вечер ви желая!!!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб мар 30, 2013 6:54 pm

Дианка,усетих липсата ти,но в тая суматоха моя,не успях да те ,,потърся,,.В църквата ни прие въпреки,че не е кръстен.В топлите дни всеки ден бяхме в двора на нашата църква,там има детски кът,и много пъти сме влизали да палим свещи.В малките квартали знаеш е като едно малко село и всички се познават.
Йоанка и Ивка,браво на вас.Направили сте големи красоти.И двете ще стоплите на някого сърцата и домовете :love: .
Бони,при татко си е всяка събота без приспиване.Дано тази вечер си е вече добре :love: .Чакам ги скоро да се появят.
Нинка,Верчето,май и Танчето :thinking: скоро не са писали........Ани още по-отдавна......
Миленка,приятна вечер.
По -късно пак ще ви погледна кой накъде е....Чакам и Катето да каже днес как е минал деня й :hug:
Миле,големи прегръдки за теб :hug:
Натали,да не си мислиш,че те забравям а :wink: :giflo1:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб мар 30, 2013 8:59 pm

Привет, момичета :D
Дидка, знам че не си ме забравила, както и аз не забравям вас :)
Просто днес имах страшно много работа, сина ми ще се мести в апартамента на баба си след някой и друг ден и правихме бригада по почистването, че от месеци там никой не живее и знаете какво се случва. Малко ми е криво, въпреки че ще е само два етажа по-надолу, май той по-лесно ще се отбие от мен :wink:
Радвам се, че ви намирам в добро настноение, че който има време е тук, че приятелствата са чудесни :D
Сега ви казвам лека вечер и спокойна нощ, утре живот и здраве пак ще се видим :yawn: :yawn: :yawn:
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб мар 30, 2013 10:00 pm

Лека и спокойна нощ, мили приятелки. :winkiss: :heart: :winkiss: :night: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » нед мар 31, 2013 7:53 am

Добро утро!
нед..jpg

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед мар 31, 2013 8:24 am

Добро утро!Днес е Арменския Великден!Честит празник на всички празнуващи!
Искам да ви почерпя за това и за здравето на таткото на Зари,който днес има имен ден!Да е жив и здрав ,и да си гледа сина!Очакваме по някое време именника ,за да си заформим малък празник.
Прекрасен почивен ден,мили мои!


Заключена