Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от rusowelka51 » ср дек 03, 2014 7:25 am

Добро утро момичета
Йоанка ,здравей засякохме се
Ани желая ти бързо оздравяване дано този лекар вземе нещата в ръце и ти изпише точните лекарства
За моя радост нямала съм такива проблеми
И аз и децата сме сравнително здрави
Минава някой вирус със аспирин и прахчета
Дано и на Зарко не е нещо сериозно и бързо да отшуми
Аз гледам рано да оправя моята къща ,че после при майка да ошетам и наготвя
Събота и неделя се очертава пак работни но няма как
Лек и усмихнат ден ви желая
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 03, 2014 5:36 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Привет, мили приятелки! Днес цял ден се разнасяме със Стаси - правя профил за Диабета, минах през кардиолог - прекрасна кардиограма,а кръвното ми 120 на 80, лекарката се пошегува относно резултатите,отговаряли на 25 годишна,утре ще взема резултатите от профила. При нас вали цял ден,добре че сме с колата , иначе не виждам как ще се оправим,успяхме да отскочим до пазара,купихме пресен шаран,беше жив,но продавача го умири окончателно,почистих го, разфасовах и прибрах,за празника само остава да го приготвя.Ани, разчитай на мен,каквото е възможно ще го направя,оздравявай мила,дръж се! Влади, аз предложих преди време да се обръщаме към Катето от София с КЕЙТИ,така я наричат всички около нея,но видях,че нещо не се прие,както и да е,няма значение. Дидка, дано не е нещо сериозно при Зари,скоро Тони също покашля,поне седмица,но му изписаха много точно сиропче и отзвуча. Йоанка, разбирам те напълно,не страдам от излишна суета и показност,не ми допадат такива събирания,но понякога няма как,избери нещо и иди,все пак там ще е половинката ти! :clap: :thumup: Дианка,представям си - колко си сладка и още по - красива с новата прическа, импулсивните неща са винаги положителни,разбира се в добрия смисъл на думата! :clap: :clap: :clap: Момичета, пожелавам ви чудесна вечер и спокойна нощ! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср дек 03, 2014 6:58 pm

Добър вечер на веселушките !!!!!!!!!!!!!!! :) Изображение Стоя си вечер в хола край елхата ,мъждукат светлинките ,усещам топлина наоколо и от близките ми хора ,излъчвана и същевременно и топлината ,която се носи от парното .... и се замислям ,че декември е и най-студения и нах-топлия месец едновременно ..... парадокс ,но истина .... :? Точно в тоя месец са всички пожелания за здраве ,мир ,благоденствие .... щастие и въобще на всички обещания , че от новата година ще се променим ,ще станем по-добри ,по-търпеливи ,по-искрени със себе си и околните ..... без да искаме се връщаме в детството .... всички ,да ми каже някой ,че не го е направил ?! независимо по какъв повод ,радостен или тъжен .... с две думи носталгия ... какви бяхме ,какво мечтаехме ,какво намерихме в крайна сметка ....Някога пращахме и новогодишни картички ..... някога ,днес само разни пликове със сметки отварям .... но смятам да пратя ... я пишете адреси :yee: По принцип най-грижовния месец за обичаните хора ,за подаръците ,които ще доставят радост .... и въобще месец на равносметка ..... сигурно се сещате ,че и миналия декември направих нещо подобно ..... ами не е насила ,но усещам ,че трябва да споделя вълненията си ... един от най-красивите месеци .... светлини ,изненади ,красота ,доброта , щедрост ,блясък по витрините и в очите на хората ,вяра в едно по-добро утре .... равносметка какво направихме ,какво пропуснахме ,какво бихме могли да направим ..... Всичко онова ,което можехме да сме ,а не сме ....и всичко ,което бихме искали да кажем ,а не успяхме ..... един от най-бързите месеци .... всеки ден нещо извън обичайната ни програма ни очаква ... хвърчи с такава скорост ,а искаме да продължи ,колкото е възможно повече .... защото всичко е някак различно и чудесно ... изнизва се без да усетим ,и се питаме кога ще дойде отново ???!!!Всяка година .... без да го разберем и след толкова много години съм сигурна ,че никога няма да разберем тая важна подробност .... Спокойна, нежна и много уютна вечер, приятели! :love: :love: :love: БЛАГОДАРЯ за милите думи ...прическата ми е долу-горе като старата ,но има форма и аз се чувствам идеално !!! :D Бъдете здрави! Обичайте се! [youtube]http://youtu.be/MwAcErpAaec[/youtube] МАМИ,отличничка отново !!! Браво за чудесните резултати ...... много пъти съм се обръщала към всички с момичета девйки и т.н ........ истинската възраст ни е 25 :D :yee: :D подчертавам го още веднъж ....... ддъгото е стаж !!!! АНИ ,очаквам по-добри новини ,ТАНЧЕ дано все си така и ти ,и децата ти и Бог да ви пази !!!! :) :) :) :) ЙОАНКА ,аз ако съм на теб щом са свикнали да ме гледат с деним и спортни обувки веднага ще се преобразя на една Джулия Робъртс ...... :wink: досещаш се какво имам впредвид !!!!! :love: ДИДКА ,дано да е нещо временно при Зарко и отшуми бързо ,че и мен ме плашат тия температурни състояния !!! :love:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср дек 03, 2014 11:55 pm

Привет и от мен.Нужна ми е помощ.Някой ако има бабини рецепти за язва нека сподели.Търсих в интернет,но са все с билки,които тук няма как да намеря :( .А болките са нетърпими.Вече 10 дни мира нямам.Опитах чай от мента,лайка,копър с мед.Тук в Чехия само това има :yee:Незнам дали джинджифил с мед помага :thinking:.Малчо и той с бронхит.Страхотно ни започна месеца :thumdown: .Надявам се до Коледа да съм във форма да посрещнем предстоящите празници подобаващо.Е,това е от мен. :eleni: :elha: :eleni:


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет дек 04, 2014 3:41 am

Здравейте, момичета!
Първо да ви успокоя, след като разтревожих всички - най-после ми изписаха антибиотик :) . Лекарят които ме видя днес каза че съм развила бактериален синузит, изписа ми Аугментин за 10 дни, за което време би трябвало синузита да се изчисти. Този разрез на гърлото ми бил не гноен налеп, а рана причинена от остъргване на гърлото от ензимите на гнойните сополи които текат от носа по гърлото, и ще се затворят като се успокои синузита. Аз в момента изобщо не мога да говоря, дори не мога и да шептя, защото гърлото ми е издуто отвътре и не мога изобщо да си напрегна гласните струни. само правя разни знаци на Гари, но се надявам следващите 2 дни да си възстановя гласа. Вече няма да правя гаргари, ако има налепи по сливиците ще се изчистят от антибиотика, а гаргарите само дразнят раната на гърлото. Аз веднага започнах антибиотика и сега ми текат едни черни кървави сополи, гадна работа като си помисля че досега съм ги гълтала :cry: .

Влади, благодаря ти много :) ще имам превид предложението ти не само за антибиотик, ами ако в тази аптека има йод и ихтиол, ще ти пратя пари да ми вземеш, че на мен ми се свърши ихтиола, а е безценен за всякакви възпаления.

Диди, абсолютно съм съгласна с теб, на лекарите работата им е да направят правилната диагноза и да оценят всички възможни причини според зададените от пациента симптоми, в крана сметка за това са учили. Ако още първия лекар в спешното отделение където отидох в събота беше дал правилната диагноза и ми беше изписал антибиотика, досега да съм се оправила и да съм го забравила, на мен носа ми беше запушен от самото начало, а не да се мъча цяла седмица. Даже и днес преди да отидем при този лекар Гари ме посъветва да му кажа че съм така от две седмици, не от една, да не вземе и той да ме прати да чакам още една седмица, та да ми се усложни положението още повече. Гари ми казва - като ходиш на лекар трябва да мy подскажеш каква ти е диагнозата, и да го изманипyлираш да си мисли че идеята е негова :thinking: Ама ако ние ще си поставяме диагнозите, за какво им плащаме на лекарите тука тези астрономически суми от 300-400$ за 15 минутен преглед? После пациента не е книга, а жив човек със специфична медицинска история, особено по-възрастните хора имат различни хронични заболявания и синдроми които оказват различен ефект на начина по който тялото им реагира на различни заболявания. При децата пък наследствеността и темперамента са много важни, и едни и същи фактори могат да имат различно влияние върху два различни организма. Лекарите трябва да отчитат всички фактори, не да следват разни книжни правила, ама рядко се срещат такива лекари, по мое мнение, и тук, и в България. Стискам палци на теб и Зарко всичко да е наред. :)

Кате, браво за отличното кръвно! :thumup: Аз и трите пъти които отидох на лекар ми беше малко високо, и трябва да намаля малко солта... но може да е било от нерви и преумора, понеже не съм спала нормално от поне 4 дни.

Ели, чай от лайка помага, но е главно за поддържане при наличието на язва, едва ли ще ти спре болките. Аз бих те посъветвала да отидеш на лекар, язвата е сериозно заболяване и акос е спука човек може и да си отиде за едното нищо. Много е важно да се спазва диета, нищо пържено и сухо, без кафе, шоколад, кола, нищо люто, без цитрусови плодове и домати, изобщо нищо с киселини....даже ментов чай може да подразни язвата. Чела съм че бял равнец и жълт кантарион помагат, аз имам тук и мога да ти пратя, но ми се струва че те имат също поддържащ ефект, не лекуващ.

Йоанче, ти създаваш една прекрасна празнична атмосфера на семейството си, браво! :D За тоалетите...аз имам 2-3 официални кадифени рокли точно да такива цели, които се обличат сигурно 2 пъти годишно, иначе висят в гардероба...но всяка жена има нужда от една малка черна рокля. :)
Дианче К., благодаря за вдъхновяващото послание :D ! И аз кето се оправя ще се настроя празнично.

Благодаря на всички за загрижеността и съпричастието, и ви пожелавам едни прекрасен радостен и усмихнат ден!
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет дек 04, 2014 4:08 am

Здравейте, момичета!

Ели, много съжалявам, че така се чувствате (не знам лек за язва) и се моля да намериш облекчение, а също и детенцето бързо да се оправи!
Днес преди работа минах през един магазин, премерих 2 роки и ми се стори супер странно аз и рокля :eeek: . Реших да ги върна там, откъдето ги взех и хвърлих още едно око и намерих други две, които реших да взема и вкъщи да реша коя от двете да оставя. Жената на опашката зад мен (беше възрастна) ми отправи комплимент, че роклите са хубави. Тя хареса повече черно-бялата. Тя се води пуловер-рокля и е по-спортна, но ми очертава частите, които се опитвам да прикрия, а и материята ми дразни кожата. Мъжо повече хареса другата, с която и аз се чувствам по-удобно. Ако походя по магазините ще намеря нещо, но хич не ми се занимава.
Намерих ги в интернет и да ви питам на вас, коя повече ви харесва.
Изображение
Тази, която аз купих е чисто черна.
Ето и другата, която повече ми допада, но пък материята е кофти и трябва да си прикривам корема с нещо :ooppss: Имам една черна жилетка, с която се връзва и се чудя :?
Изображение
Добре поне, че имам някакви подходящи обувки, че и с това да не се натоварвам, че те са ми още по-голям проблем.
Няколко часа ще издържа някак си.
Дано Ани пише, че ми е притеснено за нея.
Днес купих и подаръци, че да избегна лудницат, която става с наближаване на празника.
По-късно ще се включа за кафето.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет дек 04, 2014 4:09 am

О, Ани вече е писала. Ох, отдъхнах си, хайде бързо възстановяване! :hug:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет дек 04, 2014 4:17 am

Ели, в "Билки, рецепти и билколечение' проф. Петър Манолов препоръчва чай от смески от различни билки, от които жълт кантарион, невен и живовляк ми се струват на-лесни за намиране. В "Китайско национално лечение" Хенри Лу предлага няколко рецепти, от които ше ти напиша едната сега, другата утре " Вземат се 50 грама сурови картофи' обелват се, настъргват се и се изстискват. Сокът се смесва със същото количество мед, и се пие на гладно сутрин за 20 дни." Нищо не се споменава обаче за използването на джинджифил
за язва, аз го ползвам за третиране на хронични възпалителни процеси /като моята фибромиалгия/, но той е доста лют, а люто не бива да се консумира при язва.
Аз ще се поразровя и в други книги по билкова медицина които имам тия дни.
Пожелавам на теб и Малчо бързо оправяне!

Благодаря, Йоанче! Харесвам избора ти, всяко момиче трябва да има място в гардероба си за малка черна рокля :) ! Аз бих те посъветвала да вземеш тази която ти е по-удобна, така ще ти е по-кеф да си я носиш, а има и мегдан за едно елегантно нежно колие :)
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет дек 04, 2014 6:03 am

Добро утро :)
хайде на кафе.
Ани отдъхнах си,много те мислих добре,че се е намери лекар да изпише антибиотик.
Йоанка,на мене лично черната ми по харесва,
а и щом си намерила решение за прикриване,няма какво да се чудиш :)
Кате,браво за прекрасните резултати :clap:
10711151_822136711158349_2322091062561921511_n.jpg
Прекрасен ден!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет дек 04, 2014 6:04 am

10403564_822131261158894_6021955560147922210_n (1).jpg
Честит Имен Ден на Празнуващите:
Барбара, Варвара, Варвардан и миньорите!

Да сте живи, здрави, много успех и късмет в дните ви да има!
Весел празник на всички празнуващи днес!


Заключена